Toch géén hervorming JPL: clubs vinden geen akkoord

door
Toch géén hervorming JPL: clubs vinden geen akkoord

De aangekondigde competitiehervorming in de Jupiler Pro League is uiteindelijk uitgedraaid op een sof. Donderdag verzamelden de clubs van de Pro League om een laatste keer te vergaderen én te stemmen over een nieuw competitieformat, maar dat heeft uiteindelijk geen akkoord opgeleverd. Daardoor blijft alles de komende jaren bij het oude.

In 2025 loopt het televisiecontract af en dus was het ideale moment gekomen om het huidige format op de schop te gooien. De Pro League gooide enkele weken geleden een eerste voorstel op tafel. Daarbij zou de Champions' Play-Off teruggebracht worden van zes tot vier teams, maar zou de vermaledijde halvering van de punten wel op de schop gaan. De Europe Play-Off zou dan weer met rechtstreekse uitschakeling gespeeld worden.

LEES OOK: Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

Geen van drie voorstellen haalde vereiste meerderheid

Dat was een compromisvoorstel en daarin bleek meteen ook de achilleshiel te liggen, want geen enkele club kon zich echt volledig vinden in het nieuwe voorgestelde format. Vooral de reductie van het aantal teams in Play-Off I zorgde voor de nodige kritiek.

De Algemene Vergadering waarop gestemd moest worden werd uiteindelijk uitgesteld om de clubs extra tijd te geven om te onderhandelen. Donderdag werd er dan toch verzamelen geblazen, maar nog steeds lagen er verschillende voorstellen op tafel. Uiteindelijk werd er over drie mogelijke formats gestemd.

Jupiler Pro League komende jaren met zelfde format

Noch een eerste klasse met achttien clubs, noch een voorstel met zestien teams en zes in Play-Off I, noch het oorspronkelijke voorstel van de Pro League wisten uiteindelijk de vereiste tweederdemeerderheid te overtuigen. Dat betekent dat er uiteindelijk geen hervorming komt.

"We gaan de nieuwe tv-cyclus in met het huidige format. Met puntenhalvering, met play-offs en met play-downs", bevestigt Lorin Parys, CEO van de Pro League, intussen ook aan Het Nieuwsblad. Vooral dat eerste zal een doorn in het oog van vele clubs én fans zijn. Zo lijkt iedereen donderdag toch een beetje verloren te hebben.

Vind je dat een goede zaak voor het Belgische voetbal?

Meest recent

'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

32
32
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

39
39
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

147
147
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

189
189
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

40
40
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

423
423
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

320
320
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

129
129
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

437
437
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

411
411
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

73
73
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

325
325
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

563
563
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

192
192
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

237
237
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

309
309
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

305
305
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

373
373
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

554
554
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

194
194
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

307
307
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

507
507
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

392
392
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

209
209
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

462
462

Meer sportnieuws