Toch géén hervorming JPL: clubs vinden geen akkoord

door
Toch géén hervorming JPL: clubs vinden geen akkoord

De aangekondigde competitiehervorming in de Jupiler Pro League is uiteindelijk uitgedraaid op een sof. Donderdag verzamelden de clubs van de Pro League om een laatste keer te vergaderen én te stemmen over een nieuw competitieformat, maar dat heeft uiteindelijk geen akkoord opgeleverd. Daardoor blijft alles de komende jaren bij het oude.

In 2025 loopt het televisiecontract af en dus was het ideale moment gekomen om het huidige format op de schop te gooien. De Pro League gooide enkele weken geleden een eerste voorstel op tafel. Daarbij zou de Champions' Play-Off teruggebracht worden van zes tot vier teams, maar zou de vermaledijde halvering van de punten wel op de schop gaan. De Europe Play-Off zou dan weer met rechtstreekse uitschakeling gespeeld worden.

LEES OOK: Soap niet voorbij: Belgisch voetbal tóch van scherm bij DAZN?

Geen van drie voorstellen haalde vereiste meerderheid

Dat was een compromisvoorstel en daarin bleek meteen ook de achilleshiel te liggen, want geen enkele club kon zich echt volledig vinden in het nieuwe voorgestelde format. Vooral de reductie van het aantal teams in Play-Off I zorgde voor de nodige kritiek.

De Algemene Vergadering waarop gestemd moest worden werd uiteindelijk uitgesteld om de clubs extra tijd te geven om te onderhandelen. Donderdag werd er dan toch verzamelen geblazen, maar nog steeds lagen er verschillende voorstellen op tafel. Uiteindelijk werd er over drie mogelijke formats gestemd.

Jupiler Pro League komende jaren met zelfde format

Noch een eerste klasse met achttien clubs, noch een voorstel met zestien teams en zes in Play-Off I, noch het oorspronkelijke voorstel van de Pro League wisten uiteindelijk de vereiste tweederdemeerderheid te overtuigen. Dat betekent dat er uiteindelijk geen hervorming komt.

"We gaan de nieuwe tv-cyclus in met het huidige format. Met puntenhalvering, met play-offs en met play-downs", bevestigt Lorin Parys, CEO van de Pro League, intussen ook aan Het Nieuwsblad. Vooral dat eerste zal een doorn in het oog van vele clubs én fans zijn. Zo lijkt iedereen donderdag toch een beetje verloren te hebben.

Vind je dat een goede zaak voor het Belgische voetbal?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

62
62
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

69
69
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

118
118
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

207
207
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

201
201
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

64
64
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

435
435
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

53
53
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

130
130
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

435
435
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

139
139
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

227
227
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

160
160
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

163
163
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

365
365
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

500
500
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

124
124
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

675
675
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

219
219
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

341
341
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

283
283
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1070
1070
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

483
483
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

335
335

Meer sportnieuws