Toch géén hervorming JPL: clubs vinden geen akkoord

door
Toch géén hervorming JPL: clubs vinden geen akkoord

De aangekondigde competitiehervorming in de Jupiler Pro League is uiteindelijk uitgedraaid op een sof. Donderdag verzamelden de clubs van de Pro League om een laatste keer te vergaderen én te stemmen over een nieuw competitieformat, maar dat heeft uiteindelijk geen akkoord opgeleverd. Daardoor blijft alles de komende jaren bij het oude.

In 2025 loopt het televisiecontract af en dus was het ideale moment gekomen om het huidige format op de schop te gooien. De Pro League gooide enkele weken geleden een eerste voorstel op tafel. Daarbij zou de Champions' Play-Off teruggebracht worden van zes tot vier teams, maar zou de vermaledijde halvering van de punten wel op de schop gaan. De Europe Play-Off zou dan weer met rechtstreekse uitschakeling gespeeld worden.

LEES OOK: Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Geen van drie voorstellen haalde vereiste meerderheid

Dat was een compromisvoorstel en daarin bleek meteen ook de achilleshiel te liggen, want geen enkele club kon zich echt volledig vinden in het nieuwe voorgestelde format. Vooral de reductie van het aantal teams in Play-Off I zorgde voor de nodige kritiek.

De Algemene Vergadering waarop gestemd moest worden werd uiteindelijk uitgesteld om de clubs extra tijd te geven om te onderhandelen. Donderdag werd er dan toch verzamelen geblazen, maar nog steeds lagen er verschillende voorstellen op tafel. Uiteindelijk werd er over drie mogelijke formats gestemd.

Jupiler Pro League komende jaren met zelfde format

Noch een eerste klasse met achttien clubs, noch een voorstel met zestien teams en zes in Play-Off I, noch het oorspronkelijke voorstel van de Pro League wisten uiteindelijk de vereiste tweederdemeerderheid te overtuigen. Dat betekent dat er uiteindelijk geen hervorming komt.

"We gaan de nieuwe tv-cyclus in met het huidige format. Met puntenhalvering, met play-offs en met play-downs", bevestigt Lorin Parys, CEO van de Pro League, intussen ook aan Het Nieuwsblad. Vooral dat eerste zal een doorn in het oog van vele clubs én fans zijn. Zo lijkt iedereen donderdag toch een beetje verloren te hebben.

Vind je dat een goede zaak voor het Belgische voetbal?

Meest recent

Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

3
3
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

25
25
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

6
6
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

137
137
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

108
108
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

192
192
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

260
260
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

180
180
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

105
105
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

312
312
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

270
270
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

611
611
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

336
336
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

52
52
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

85
85
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

81
81
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

56
56
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

167
167
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

65
65
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

91
91
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

95
95
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

89
89
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

189
189
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

579
579

Meer sportnieuws