Toch géén hervorming JPL: clubs vinden geen akkoord

door
Toch géén hervorming JPL: clubs vinden geen akkoord

De aangekondigde competitiehervorming in de Jupiler Pro League is uiteindelijk uitgedraaid op een sof. Donderdag verzamelden de clubs van de Pro League om een laatste keer te vergaderen én te stemmen over een nieuw competitieformat, maar dat heeft uiteindelijk geen akkoord opgeleverd. Daardoor blijft alles de komende jaren bij het oude.

In 2025 loopt het televisiecontract af en dus was het ideale moment gekomen om het huidige format op de schop te gooien. De Pro League gooide enkele weken geleden een eerste voorstel op tafel. Daarbij zou de Champions' Play-Off teruggebracht worden van zes tot vier teams, maar zou de vermaledijde halvering van de punten wel op de schop gaan. De Europe Play-Off zou dan weer met rechtstreekse uitschakeling gespeeld worden.

LEES OOK: 'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

Geen van drie voorstellen haalde vereiste meerderheid

Dat was een compromisvoorstel en daarin bleek meteen ook de achilleshiel te liggen, want geen enkele club kon zich echt volledig vinden in het nieuwe voorgestelde format. Vooral de reductie van het aantal teams in Play-Off I zorgde voor de nodige kritiek.

De Algemene Vergadering waarop gestemd moest worden werd uiteindelijk uitgesteld om de clubs extra tijd te geven om te onderhandelen. Donderdag werd er dan toch verzamelen geblazen, maar nog steeds lagen er verschillende voorstellen op tafel. Uiteindelijk werd er over drie mogelijke formats gestemd.

Jupiler Pro League komende jaren met zelfde format

Noch een eerste klasse met achttien clubs, noch een voorstel met zestien teams en zes in Play-Off I, noch het oorspronkelijke voorstel van de Pro League wisten uiteindelijk de vereiste tweederdemeerderheid te overtuigen. Dat betekent dat er uiteindelijk geen hervorming komt.

"We gaan de nieuwe tv-cyclus in met het huidige format. Met puntenhalvering, met play-offs en met play-downs", bevestigt Lorin Parys, CEO van de Pro League, intussen ook aan Het Nieuwsblad. Vooral dat eerste zal een doorn in het oog van vele clubs én fans zijn. Zo lijkt iedereen donderdag toch een beetje verloren te hebben.

Vind je dat een goede zaak voor het Belgische voetbal?

Meest recent

WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

3
3
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

37
37
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

166
166
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

62
62
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

70
70
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

193
193
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

22
22
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

333
333
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

211
211
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

259
259
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

49
49
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

213
213
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

134
134
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

45
45
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

83
83
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

839
839
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

531
531
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

198
198
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

107
107
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

191
191
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

392
392
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

94
94
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

60
60
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

318
318
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

149
149

Meer sportnieuws