Toch géén hervorming JPL: clubs vinden geen akkoord

539 stemmen
Toch géén hervorming JPL: clubs vinden geen akkoord

De aangekondigde competitiehervorming in de Jupiler Pro League is uiteindelijk uitgedraaid op een sof. Donderdag verzamelden de clubs van de Pro League om een laatste keer te vergaderen én te stemmen over een nieuw competitieformat, maar dat heeft uiteindelijk geen akkoord opgeleverd. Daardoor blijft alles de komende jaren bij het oude.

In 2025 loopt het televisiecontract af en dus was het ideale moment gekomen om het huidige format op de schop te gooien. De Pro League gooide enkele weken geleden een eerste voorstel op tafel. Daarbij zou de Champions' Play-Off teruggebracht worden van zes tot vier teams, maar zou de vermaledijde halvering van de punten wel op de schop gaan. De Europe Play-Off zou dan weer met rechtstreekse uitschakeling gespeeld worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

Geen van drie voorstellen haalde vereiste meerderheid

Dat was een compromisvoorstel en daarin bleek meteen ook de achilleshiel te liggen, want geen enkele club kon zich echt volledig vinden in het nieuwe voorgestelde format. Vooral de reductie van het aantal teams in Play-Off I zorgde voor de nodige kritiek.

De Algemene Vergadering waarop gestemd moest worden werd uiteindelijk uitgesteld om de clubs extra tijd te geven om te onderhandelen. Donderdag werd er dan toch verzamelen geblazen, maar nog steeds lagen er verschillende voorstellen op tafel. Uiteindelijk werd er over drie mogelijke formats gestemd.

Jupiler Pro League komende jaren met zelfde format

Noch een eerste klasse met achttien clubs, noch een voorstel met zestien teams en zes in Play-Off I, noch het oorspronkelijke voorstel van de Pro League wisten uiteindelijk de vereiste tweederdemeerderheid te overtuigen. Dat betekent dat er uiteindelijk geen hervorming komt.

"We gaan de nieuwe tv-cyclus in met het huidige format. Met puntenhalvering, met play-offs en met play-downs", bevestigt Lorin Parys, CEO van de Pro League, intussen ook aan Het Nieuwsblad. Vooral dat eerste zal een doorn in het oog van vele clubs én fans zijn. Zo lijkt iedereen donderdag toch een beetje verloren te hebben.

Vind je dat een goede zaak voor het Belgische voetbal?

Meest recent

Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

4
4
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

18
18
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

21
21
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

63
63
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

115
115
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

149
149
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

293
293
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

762
762
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

125
125
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

664
664
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

188
188
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

547
547
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

181
181
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

58
58
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

177
177
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

151
151
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

762
762
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

559
559
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

207
207
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

72
72
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

39
39
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

48
48
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

173
173
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

604
604
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

228
228

Meer sportnieuws