Rode Duivels met handen in haar: verhuis naar buitenland?

door
Rode Duivels met handen in haar: verhuis naar buitenland?

Terwijl de Rode Duivels zich aan het voorbereiden zijn op hun tweede EK-wedstrijd tegen Roemenië, moeten ze bij de voetbalbond ook al denken aan wat er na het toernooi komt. In september beginnen de Duivels aan een nieuwe campagne in de Nations League, maar die zorgt meteen voor een enorm probleem.

Die campagne wordt immers afgetrapt op 6 september met een thuiswedstrijd tegen Israël en dat ligt gevoelig gezien de oorlog die nog steeds woedt in Gaza. Daardoor moesten de voorbije maanden Israëlische teams steevast hun Europese thuiswedstrijden in het buitenland afwerken en waren er in Gent ook geen supporters welkom bij de thuismatch tegen Maccabi Haifa in de Conference League.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Rode Duivels ook niet welkom in Leuven

Woensdag liet de Stad Brussel weten dat België-Israël straks niet in het Koning Boudewijnstadion gespeeld mag worden, zelfs niet achter gesloten deuren. Dat stelt de KBVB plots voor een enorm probleem, want ze moeten nu nog een nieuwe thuishaven gaan zoeken. Die zoektocht verloopt moeizaam.

Ook het plan-B van de bond mag immers al geschrapt worden. Ze hoopten te kunnen uitwijken naar Leuven, waar de Jonge Duivels en Red Flames ook vaak hun thuiswedstrijden spelen. Maar ook daar zijn ze niet welkom, zelfs niet zonder supporters. Het is nu afwachten welke Belgische stad wel zal staan springen om gastheer te spelen.

Uitwijken naar buitenland?

De kans lijkt dus reëel dat de Duivels zullen moeten uitwijken naar het buitenland. CEO Piet Vandendriessche hoopt dat wel te kunnen vermijden. "Niet alleen zou dat sportief een impact hebben, ook financieel komen er dan extra kosten bij kijken, bovenop de gemiste inkomsten uit de ticketverkoop", stelt hij in Het Nieuwsblad.

De strenge houding van het stadsbestuur in Brussel en Leuven is extra zuur voor de Duivels omdat ze vaststellen dat de andere wedstrijden van Israël geen problemen opleveren. Ze nemen het in de Nations League ook nog op tegen Frankrijk en Italië en daar lijken fans wel gewoon welkom te zijn.

Zou de wedstrijd gewoon in Brussel met publiek gespeeld moeten worden?

Meest recent

Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

112
112
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

45
45
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

68
68
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

227
227
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

212
212
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

237
237
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

406
406
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

135
135
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

82
82
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

38
38
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

79
79
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

316
316
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

88
88
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

94
94
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

93
93
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

70
70
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

62
62
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

258
258
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

401
401
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

88
88
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

233
233
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

188
188
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

221
221
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

521
521

Meer sportnieuws