Juve presenteert nieuwe coach: transfervuurwerk op komst

door
Juve presenteert nieuwe coach: transfervuurwerk op komst

Juventus greep afgelopen seizoen wederom naast het Italiaanse kampioenschap, de laatste landstitel dateert alweer van in 2020. En dus besloot de clubleiding om in te grijpen. Zo werd Thiago Motta woensdag officieel gepresenteerd als nieuwe hoofdcoach.

Jarenlang was Juventus dé toonaangevende ploeg in Italië. Zelfs na de verplichte degradatie naar derde klasse wegens het aandeel van enkele bestuursleden in het Calciopoli-schandaal, kwam de Oude Dame op indrukwekkende wijze terug. Tussen 2012 en 2020 legde de club steevast beslag op de titel.

Maar sindsdien werd het verval ingezet. Terwijl concurrerende clubs stappen voorwaarts konden zetten, bleef Juventus ter plaatse trappelen. Dat leidde tot waslijst aan mislukte transfers en trainerswissel. Ook de Europese successen van weleer konden niet langer geëvenaard worden.

LEES OOK: Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Wonderdokter Bologna

Afgelopen seizoen viel Juve opnieuw tegen met een derde plaats in de Serie A en dat zonder Europese verplichtingen. De club uit Turijn pakte weliswaar de Coppa Italia als troostprijs. Maar in die finale maakte coach Massimo Allegri het dusdanig bont tegenover de arbitrage, dat hij uiteindelijk ontslagen werd.

Versterking op komst

De Italiaan met Braziliaanse roots tekende woensdag een contract van drie seizoenen. Nu zijn aanstelling een feit is, is het de verwachting dat de club zal uitpakken met een heus transferoffensief. Verschillende bronnen melden dat middenvelder Douglas Luiz (Aston Villa) alvast onderweg is. Ook Teun Koopmeiners (Atalanta) en Mason Greenwood (Manchester United) zouden concrete opties zijn. Eerder raakte bekend dat Motta een vernieuwde samenwerking met Alexis Saelemaekers wel ziet zitten, maar dat zou geen prioriteit zijn.

Voor welke Italiaanse club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

0
0
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

5
5
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

15
15
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

35
35
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

48
48
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

214
214
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

45
45
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

13
13
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

76
76
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

96
96
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

58
58
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

647
647
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

193
193
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

101
101
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

368
368
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

171
171
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

359
359
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

203
203
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

315
315
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

96
96
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

250
250
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

473
473
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

455
455
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

212
212
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

237
237

Meer sportnieuws