Genk-spelers zien opvallende oorzaak voor mislukt seizoen

door
Genk-spelers zien opvallende oorzaak voor mislukt seizoen

KRC Genk heeft zijn seizoen afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De Limburgers hadden vorige week al de vierde plaats laten liggen door te verliezen tegen Union, waarna ze zondag ook nog eens naast een ticket voor de Conference League grepen. In de barrage gingen ze met 0-1 onderuit tegen AA Gent.

Daarmee kwam een einde aan een woelig jaar, waarin de resultaten eigenlijk van meet af aan tegenvielen. Genk kon zich nooit echt in de top van het klassement mengen en ook in Europa liep het een aantal blauwtjes. Het sneuvelde zowel in de Champions League als Europa League meteen in de voorronde en raakte daarna ook niet door de groepsfase van de Conference League. In de beker werd het pijnlijk uitgeschakeld door het intussen failliete KV Oostende.

Genk nooit bekomen van missen titel

Genk moet dus bezinnen en in de spelersgroep zien ze alvast enkele opvallende redenen voor het moeilijke seizoen. Zo wijst Patrik Hrosovsky bijvoorbeeld naar het dramatische mislopen van de landstitel in de slotseconden van vorig seizoen. "Op een bepaalde manier is dat blijven wegen", verklaarde de middenvelder aan Het Laatste Nieuws.

Van die mentale klap herstelde Genk dus maar zeer moeizaam. Het hielp niet dat het ook heel wat kwaliteit verloor gaandeweg het seizoen. In de zomer vertrok Profvoetballer van het Jaar Mike Trésor al en in januari kwamen daar ook Daniel Muñoz, Gerardo Arteaga en Joseph Paintsil bij. Bovendien was aanvoerder Bryan Heynen in de eindfase van het seizoen geblesseerd.

Ook situatie rond Vrancken woog

Ook dat maakte de taak van Genk moeilijker, terwijl de straks eveneens vertrekkende Maarten Vandevoordt zag dat ook de hetze rond de ontslagen Wouter Vrancken een impact had.

"De situatie rond de coach heeft gewogen", aldus de doelman. "Hij was een goede trainer, vond ik persoonlijk. Maar dat is iets tussen hun. Ik ken de verhalen niet helemaal en dat hoeft ook niet, maar het is duidelijk dat zoiets impact heeft op een groep."

POLL: Zijn dat valabele excuses voor Genk?

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

50
50
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

84
84
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

148
148
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

54
54
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

150
150
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

337
337
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1049
1049
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

178
178
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

405
405
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

249
249
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

332
332
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

109
109
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

320
320
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

408
408
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

455
455
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

112
112
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

696
696
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

162
162
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1351
1351
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

557
557

Meer sportnieuws