TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Anderlecht, verrassingen bij Club'

636 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Anderlecht, verrassingen bij Club'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht lijkt het een drukke transferzomer te gaan worden. Er zouden immers heel wat spelers Paars-Wit kunnen gaan verlaten. Naast Zeno Debast en Kasper Schmeichel valt het ook niet uit te sluiten dat Anders Dreyer zijn topjaar gaat verzilveren, terwijl Francis Amuzu, Majeed Ashimeru en Killian Sardella hun laatste contractjaar ingaan.

Ook van de huurlingen oogt de toekomst nog onzeker en dus zal CEO Sport Jesper Fredberg heel wat werk hebben om vervangers en versterkingen te vinden. Hij zou alvast een opmerkelijke prioriteit hebben, want hij zou absoluut een nieuwe topmiddenvelder willen aantrekken. Die moet de nieuwe patron van het elftal gaan worden.

Paars-Wit ziet daarnaast ook opnieuw een jong talent Neerpede verlaten. De 18-jarige Daniel Singh laat weten dat hij het voor bekeken houdt bij Anderlecht en aan de slag gaat bij Westerlo. Daar zal hij echter nog niet meteen gaan aansluiten bij de A-kern.

Ook bij Club Brugge zijn er nog een aantal vraagtekens en daarbij vallen verrassingen niet uit te sluiten. Zo wordt er geopperd dat Roman Yaremchuk weleens een nieuwe kans zou kunnen krijgen. Club is immers op zoek naar een nieuwe spits en het lijkt er niet op dat de recordaankoop voor de start van de voorbereiding al een nieuwe club gevonden zal hebben. Daarnaast zou het ook kunnen dat Denis Odoi en Eder Balanta alsnog hun aflopende contracten verlengen.

Ze blijven bij Club ook dromen van een lucratieve verkoop van Antonio Nusa. Het Noorse goudhaantje lijkt concrete interesse te genieten van Bayer Leverkusen, al ligt er nog geen officiële aanbieding op tafel. Club zou mikken op dezelfde transfersom die in januari genoemd werd en wil dus meer dan 30 miljoen euro gaan vangen.

De mercato van KRC Genk lijkt stilaan ook op gang te komen. Met Thorsten Fink is er een nieuwe trainer op komst en hij wil met Matte Smets en Jarne Steuckers ook twee sterkhouders van STVV meenemen. Met de komst van die eerste zou Genk anticiperen op een vertrek van Mark McKenzie. Voor Mujaid Sadick zou dan weer een contractverlenging klaarliggen.

Al is het wel een open vraag of Smets in Genk zal neerstrijken, want heel wat andere topclubs tonen interesse in de 20-jarige verdediger. Er zou ook interesse zijn van een club uit de kelder van de Premier League én van Union. Ook Club Brugge blijft geïnteresseerd, al lonkt Blauw-Zwart eveneens naar Rein Van Helden.

AA Gent is dan weer al volop in de weer. De komst van Andri Gudjohnsen lijkt al zo goed als rond te zijn, maar er lijkt meteen nog een spits op weg. Gent zou namelijk ook doordrukken voor Wilfried Kanga, die dit seizoen een goede indruk maakte bij Standard. De Ivoriaan staat echter nog onder contract bij Hertha BSC. Gent zou in hem de opvolger van Depoitre zien.

Moet Anderlecht Dreyer deze zomer te gelde maken?

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

416
416
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

68
68
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

77
77
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

69
69
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

70
70
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

222
222
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

95
95
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

292
292
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

32
32
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

87
87
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

80
80
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

275
275
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

66
66
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

181
181
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

182
182
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

680
680
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

267
267
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

510
510
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

43
43
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

104
104
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

134
134
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

30
30
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

628
628

Meer sportnieuws