‘RSCA gooit het roer radicaal om met ‘low-cost’ transfer’

door
‘RSCA gooit het roer radicaal om met ‘low-cost’ transfer’

CEO Sports Jesper Fredberg is tevreden met het afgelopen seizoen, maar ziet nog ruimte voor verbetering. Een prioriteit is het aantrekken van een dominante, creatieve middenvelder die de ploeg beter kan sturen. Dennis Praet van Leicester City is een mogelijke kandidaat, hoewel budgettaire beperkingen het moeilijk maken.

Het ontbreekt aan Champions League-inkomsten, waardoor Fredberg creatief moet omgaan met de middelen. Anderlecht richt zich voorlopig op betaalbare, langetermijntransfers.

Een potentiële versterking is Reda Laalaoui, een 19-jarige aanvallende middenvelder van FUS Rabat, die ook op de radar staat van clubs als Eibar en Alavés. Laalaoui wordt gezien als een van de grootste talenten uit de Marokkaanse competitie en de 2005-generatie.

LEES OOK: 'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

Anderlecht zoekt dominante en creatieve middenvelder

Jesper Fredberg bekeek het afgelopen seizoen met een objectieve blik en constateerde dat Anderlecht een goed seizoen heeft gehad. Desalniettemin zal de CEO Sports binnenkort de eindbalans van het seizoen opmaken om vast te stellen wat goed ging en waar nog verbeteringen nodig zijn.

Het Nieuwsblad voorspelt dat Fredberg opnieuw een grote verantwoordelijkheid zal dragen in de komende maanden. Een belangrijk punt voor Anderlecht is het aantrekken van een dominante, creatieve middenvelder die de ploeg beter kan sturen.

De krant benadrukt dat de club geen extra lopers meer nodig heeft, maar eerder een speler die kan bijdragen aan het opbouwen van aanvallen, het controleren en het sturen van het spel.

Dennis Praet van Leicester City wordt genoemd, al is het budget voor deze versterkingen een punt van zorg, vooral omdat de verhoopte Champions League-miljoenen uitblijven.

Dit betekent dat Fredberg creatief en strategisch moet omgaan met de beschikbare middelen om de juiste spelers aan te trekken die zowel financieel haalbaar als sportief waardevol zijn voor Anderlecht.

Toptalent van 2005-generatie en juweel van de Botola Pro

Het lijkt erop dat Anderlecht in de komende weken voornamelijk zal focussen op het aantrekken van spelers voor de lange termijn, waarbij dure transfers voorlopig niet hoog op de agenda staan - dat is voor later.

Een van de namen die genoemd wordt als mogelijke versterking voor de club is Reda Laalaoui, een 19-jarige aanvallende middenvelder van FUS Rabat. Laalaoui staat ook op de radar van andere clubs zoals Eibar, Clermont Foot, Caen en Alavés.

Laalaoui wordt beschouwd als een van de meest veelbelovende talenten voortgebracht door de jeugdopleiding van FUS Rabat, zelfs van de 2005-generatie in Marokko, en als het grootste juweel van de Botola Pro.

Ondanks zijn jeugdige leeftijd heeft hij al ervaring opgedaan in de Marokkaanse competitie, waar hij dit seizoen al in 19 wedstrijden in actie kwam. Anderlecht ziet in hem in eerste instantie een versterking voor de RSCA Futures.

De geschatte transferprijs van Laalaoui bedraagt naar verluidt een half miljoen euro, wat gezien zijn potentieel en prestaties een relatief bescheiden bedrag lijkt te zijn.

Laalaoui wil naar België: Anderlecht kan koopje doen

Reda Laalaoui maakt indruk met zijn uitstekende fysieke vaardigheden, technische skills en slimme positionering met of zonder bal.

Zijn vermogen om dreiging voor het doel te creëren wordt onderstreept door zijn hoge expected goals en aantal doelpogingen, in beide onderdelen prijkt hij in de top vijf onder zijn positionele collega’s in de Botola Pro.

Dat hij op de negende plaats staat in de lijst van spelers met de hoogste marktwaarde in de Marokkaanse competitie, volgens het CIES Football Observatory, toont aan hoe hoog hij gewaardeerd wordt binnen de Marokkaanse voetbalwereld.

Als jongste speler die dit seizoen een doelpunt heeft gescoord in de Marokkaanse competitie, heeft hij zijn potentieel al laten zien op het hoogste niveau. Met een contract dat loopt tot 2026 heeft Laalaoui nog veel jaren voor zich om zijn talent verder te ontwikkelen.

Een bod van ongeveer 500.000 euro zou FUS Rabat wellicht kunnen overtuigen om hem te laten vertrekken, vooral gezien zijn voorkeur voor een overstap naar Frankrijk of België.

Anderlecht moet Laalaoui halen

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

167
167
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

144
144
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

159
159
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

257
257
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

357
357
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

228
228
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

549
549
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

191
191
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

516
516
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

295
295
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1309
1309
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

434
434
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

408
408
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

389
389
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

291
291
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

512
512
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

206
206
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

364
364
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

400
400
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3105
3105
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

789
789
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

479
479
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

362
362

Meer sportnieuws