‘Anderlecht staat op stelten voor Praet-droomcomeback’

door
‘Anderlecht staat op stelten voor Praet-droomcomeback’

Anderlecht overweegt een droomcomeback van Dennis Praet, die einde contract is bij Leicester City. Ondanks een seizoen met veel pech vanwege blessures, staat de 29-jarige middenvelder open voor een nieuwe uitdaging.

Praet sluit een terugkeer naar België niet uit, maar benadrukt dat de Serie A een speciale plek heeft in zijn hart. Anderlecht zoekt spelers die de ploeg aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen en Praet past perfect in dat plaatje.

LEES OOK: Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

Anderlecht droomt van Dennis Praet-comeback

Anderlecht speelde dit seizoen tot de allerlaatste speeldag mee voor de titel, een enorme vooruitgang ten opzichte van de vorige jaargang toen Sporting als elfde eindigde in het klassement.

Voor het komende seizoen zet Anderlecht opnieuw in op het kampioenschap en daarvoor zal de selectie stevig versterkt worden.

“Als ze die extra stap voorwaarts nu nog willen zetten, moet de club toch op zoek naar nieuwe spelers. Pionnen die paars-wit aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten voetballen,” stelde Peter Vandenbempt bij Sporza.

La Dernière Heure meldt dat Dennis Praet in het vizier staat van de Belgische recordkampioen. De 15-voudige Rode Duivel en voormalig Gouden Schoen-winnaar is einde contract bij Leicester City en zoekt een nieuwe club.

Een toptransfer hangt dus in de lucht in het Lotto Park, hoewel Praet financieel serieus zou moeten inbinden om een terugkeer naar Anderlecht te bewerkstelligen. In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij is vandaag nog steeds een van de grootverdieners van de Foxes.

Praet kende dit seizoen veel pech bij Leicester City

Dennis Praet had dit seizoen te kampen met veel pech bij Leicester City, waardoor hij weinig speelde en er na vijf jaar een einde komt aan de samenwerking. Begin dit seizoen was hij nochtans een basisspeler en beschouwde coach Enzo Maresca hem als de beste optie voor de nummer acht-positie.

Aan de start van het seizoen liep Praet echter een rugblessure op, waardoor hij twee à drie maanden uitgeschakeld was. In die periode won Leicester City veel wedstrijden en stond het team los aan kop in de Championship.

Matt Piper, een voormalige speler van Leicester, benadrukte in de "When You’re Smiling" podcast dat de middenvelder veel pech kende dit seizoen.

“De rest is geschiedenis. Praet zat op de bank en hij dacht ongetwijfeld: ‘Wat is er aan de hand?’ Wij allemaal trouwens. Maar dat is voetbal. Praet had geen geluk toen hij geblesseerd raakte. Het werkte altijd tegen hem.”

Praet sluit terugkeer naar België niet uit: “Maar Italië heeft streepje voor”

Dennis Praet voelt zelf dat hij aan iets nieuws toe is. Op 29-jarige leeftijd ervaart hij fysiek gezien het hoogtepunt van zijn carrière en wil hij ergens weer belangrijk worden.

In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde Praet dat de tactische Serie A, waar hij bij Sampdoria en Torino speelde, altijd een streepje voor zal hebben op andere competities. Anderzijds sluit hij ook geen terugkeer naar België uit.

“Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch.”

Praet kan Anderlecht een unieke veelzijdigheid bieden: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box middenvelder uit de voeten. Enzo Maresca, de coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester City.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Antwerp FC liep Praet twee keer mis

In januari stond Dennis Praet hoog op de verlanglijst van Antwerp FC, dat hem als een goede vervanger zag voor het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid. Er werd toen gesproken en er was interesse, maar een terugkeer naar België kwam er niet van.

“Maar dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte. Als vrije speler sta ik nu sterker.”

Dat was al de tweede keer dat Antwerp een poging waagde om Praet aan te trekken. Vorige zomer werd hij ook al gelinkt aan een transfer naar de Bosuil. Bij de vorige onderhandelingen in de zomermercato legde Leicester een stevig prijskaartje op Praet, met een vraagprijs van rond de 10 miljoen euro.

Nu, als vrije speler, is de situatie anders en staat Praet in een betere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder financiële obstakels.

Speelt Praet volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

20
20
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

6
6
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

27
27
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

25
25
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

54
54
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

303
303
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

174
174
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

100
100
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

85
85
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

336
336
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

447
447
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

303
303
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

122
122
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

91
91
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

74
74
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

134
134
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

29
29
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1277
1277
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

77
77
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

182
182
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

312
312
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

47
47
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

77
77
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185

Meer sportnieuws