‘Anderlecht staat op stelten voor Praet-droomcomeback’

door
‘Anderlecht staat op stelten voor Praet-droomcomeback’

Anderlecht overweegt een droomcomeback van Dennis Praet, die einde contract is bij Leicester City. Ondanks een seizoen met veel pech vanwege blessures, staat de 29-jarige middenvelder open voor een nieuwe uitdaging.

Praet sluit een terugkeer naar België niet uit, maar benadrukt dat de Serie A een speciale plek heeft in zijn hart. Anderlecht zoekt spelers die de ploeg aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen en Praet past perfect in dat plaatje.

LEES OOK: Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Anderlecht droomt van Dennis Praet-comeback

Anderlecht speelde dit seizoen tot de allerlaatste speeldag mee voor de titel, een enorme vooruitgang ten opzichte van de vorige jaargang toen Sporting als elfde eindigde in het klassement.

Voor het komende seizoen zet Anderlecht opnieuw in op het kampioenschap en daarvoor zal de selectie stevig versterkt worden.

“Als ze die extra stap voorwaarts nu nog willen zetten, moet de club toch op zoek naar nieuwe spelers. Pionnen die paars-wit aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten voetballen,” stelde Peter Vandenbempt bij Sporza.

La Dernière Heure meldt dat Dennis Praet in het vizier staat van de Belgische recordkampioen. De 15-voudige Rode Duivel en voormalig Gouden Schoen-winnaar is einde contract bij Leicester City en zoekt een nieuwe club.

Een toptransfer hangt dus in de lucht in het Lotto Park, hoewel Praet financieel serieus zou moeten inbinden om een terugkeer naar Anderlecht te bewerkstelligen. In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij is vandaag nog steeds een van de grootverdieners van de Foxes.

Praet kende dit seizoen veel pech bij Leicester City

Dennis Praet had dit seizoen te kampen met veel pech bij Leicester City, waardoor hij weinig speelde en er na vijf jaar een einde komt aan de samenwerking. Begin dit seizoen was hij nochtans een basisspeler en beschouwde coach Enzo Maresca hem als de beste optie voor de nummer acht-positie.

Aan de start van het seizoen liep Praet echter een rugblessure op, waardoor hij twee à drie maanden uitgeschakeld was. In die periode won Leicester City veel wedstrijden en stond het team los aan kop in de Championship.

Matt Piper, een voormalige speler van Leicester, benadrukte in de "When You’re Smiling" podcast dat de middenvelder veel pech kende dit seizoen.

“De rest is geschiedenis. Praet zat op de bank en hij dacht ongetwijfeld: ‘Wat is er aan de hand?’ Wij allemaal trouwens. Maar dat is voetbal. Praet had geen geluk toen hij geblesseerd raakte. Het werkte altijd tegen hem.”

Praet sluit terugkeer naar België niet uit: “Maar Italië heeft streepje voor”

Dennis Praet voelt zelf dat hij aan iets nieuws toe is. Op 29-jarige leeftijd ervaart hij fysiek gezien het hoogtepunt van zijn carrière en wil hij ergens weer belangrijk worden.

In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde Praet dat de tactische Serie A, waar hij bij Sampdoria en Torino speelde, altijd een streepje voor zal hebben op andere competities. Anderzijds sluit hij ook geen terugkeer naar België uit.

“Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch.”

Praet kan Anderlecht een unieke veelzijdigheid bieden: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box middenvelder uit de voeten. Enzo Maresca, de coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester City.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Antwerp FC liep Praet twee keer mis

In januari stond Dennis Praet hoog op de verlanglijst van Antwerp FC, dat hem als een goede vervanger zag voor het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid. Er werd toen gesproken en er was interesse, maar een terugkeer naar België kwam er niet van.

“Maar dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte. Als vrije speler sta ik nu sterker.”

Dat was al de tweede keer dat Antwerp een poging waagde om Praet aan te trekken. Vorige zomer werd hij ook al gelinkt aan een transfer naar de Bosuil. Bij de vorige onderhandelingen in de zomermercato legde Leicester een stevig prijskaartje op Praet, met een vraagprijs van rond de 10 miljoen euro.

Nu, als vrije speler, is de situatie anders en staat Praet in een betere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder financiële obstakels.

Speelt Praet volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

66
66
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

297
297
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

264
264
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

184
184
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

115
115
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

205
205
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

375
375
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

54
54
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

110
110
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

53
53
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

232
232
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

173
173
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

58
58
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

57
57
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

91
91
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

191
191
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

131
131
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

117
117
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

400
400
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

94
94
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

105
105
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

796
796
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

249
249
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

295
295
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

169
169

Meer sportnieuws