‘Anderlecht staat op stelten voor Praet-droomcomeback’

1788
‘Anderlecht staat op stelten voor Praet-droomcomeback’

Anderlecht overweegt een droomcomeback van Dennis Praet, die einde contract is bij Leicester City. Ondanks een seizoen met veel pech vanwege blessures, staat de 29-jarige middenvelder open voor een nieuwe uitdaging.

Praet sluit een terugkeer naar België niet uit, maar benadrukt dat de Serie A een speciale plek heeft in zijn hart. Anderlecht zoekt spelers die de ploeg aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen en Praet past perfect in dat plaatje.

LEES OOK: Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

Anderlecht droomt van Dennis Praet-comeback

Anderlecht speelde dit seizoen tot de allerlaatste speeldag mee voor de titel, een enorme vooruitgang ten opzichte van de vorige jaargang toen Sporting als elfde eindigde in het klassement.

Voor het komende seizoen zet Anderlecht opnieuw in op het kampioenschap en daarvoor zal de selectie stevig versterkt worden.

“Als ze die extra stap voorwaarts nu nog willen zetten, moet de club toch op zoek naar nieuwe spelers. Pionnen die paars-wit aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten voetballen,” stelde Peter Vandenbempt bij Sporza.

La Dernière Heure meldt dat Dennis Praet in het vizier staat van de Belgische recordkampioen. De 15-voudige Rode Duivel en voormalig Gouden Schoen-winnaar is einde contract bij Leicester City en zoekt een nieuwe club.

Een toptransfer hangt dus in de lucht in het Lotto Park, hoewel Praet financieel serieus zou moeten inbinden om een terugkeer naar Anderlecht te bewerkstelligen. In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij is vandaag nog steeds een van de grootverdieners van de Foxes.

Praet kende dit seizoen veel pech bij Leicester City

Dennis Praet had dit seizoen te kampen met veel pech bij Leicester City, waardoor hij weinig speelde en er na vijf jaar een einde komt aan de samenwerking. Begin dit seizoen was hij nochtans een basisspeler en beschouwde coach Enzo Maresca hem als de beste optie voor de nummer acht-positie.

Aan de start van het seizoen liep Praet echter een rugblessure op, waardoor hij twee à drie maanden uitgeschakeld was. In die periode won Leicester City veel wedstrijden en stond het team los aan kop in de Championship.

Matt Piper, een voormalige speler van Leicester, benadrukte in de "When You’re Smiling" podcast dat de middenvelder veel pech kende dit seizoen.

“De rest is geschiedenis. Praet zat op de bank en hij dacht ongetwijfeld: ‘Wat is er aan de hand?’ Wij allemaal trouwens. Maar dat is voetbal. Praet had geen geluk toen hij geblesseerd raakte. Het werkte altijd tegen hem.”

Praet sluit terugkeer naar België niet uit: “Maar Italië heeft streepje voor”

Dennis Praet voelt zelf dat hij aan iets nieuws toe is. Op 29-jarige leeftijd ervaart hij fysiek gezien het hoogtepunt van zijn carrière en wil hij ergens weer belangrijk worden.

In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde Praet dat de tactische Serie A, waar hij bij Sampdoria en Torino speelde, altijd een streepje voor zal hebben op andere competities. Anderzijds sluit hij ook geen terugkeer naar België uit.

“Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch.”

Praet kan Anderlecht een unieke veelzijdigheid bieden: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box middenvelder uit de voeten. Enzo Maresca, de coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester City.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Antwerp FC liep Praet twee keer mis

In januari stond Dennis Praet hoog op de verlanglijst van Antwerp FC, dat hem als een goede vervanger zag voor het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid. Er werd toen gesproken en er was interesse, maar een terugkeer naar België kwam er niet van.

“Maar dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte. Als vrije speler sta ik nu sterker.”

Dat was al de tweede keer dat Antwerp een poging waagde om Praet aan te trekken. Vorige zomer werd hij ook al gelinkt aan een transfer naar de Bosuil. Bij de vorige onderhandelingen in de zomermercato legde Leicester een stevig prijskaartje op Praet, met een vraagprijs van rond de 10 miljoen euro.

Nu, als vrije speler, is de situatie anders en staat Praet in een betere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder financiële obstakels.

Speelt Praet volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

12
12
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

30
30
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

252
252
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

17
17
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

95
95
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

50
50
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

21
21
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

28
28
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

217
217
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

38
38
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

70
70
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

214
214
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

205
205
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

330
330
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

155
155
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

132
132
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

92
92
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

83
83
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

533
533
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

42
42
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

242
242
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

72
72
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

66
66
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

228
228
Extra topinternational voor Club: supporters verlangen actie

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

266
266

Meer sportnieuws