‘Anderlecht staat op stelten voor Praet-droomcomeback’

1788
‘Anderlecht staat op stelten voor Praet-droomcomeback’

Anderlecht overweegt een droomcomeback van Dennis Praet, die einde contract is bij Leicester City. Ondanks een seizoen met veel pech vanwege blessures, staat de 29-jarige middenvelder open voor een nieuwe uitdaging.

Praet sluit een terugkeer naar België niet uit, maar benadrukt dat de Serie A een speciale plek heeft in zijn hart. Anderlecht zoekt spelers die de ploeg aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen en Praet past perfect in dat plaatje.

LEES OOK: Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

Anderlecht droomt van Dennis Praet-comeback

Anderlecht speelde dit seizoen tot de allerlaatste speeldag mee voor de titel, een enorme vooruitgang ten opzichte van de vorige jaargang toen Sporting als elfde eindigde in het klassement.

Voor het komende seizoen zet Anderlecht opnieuw in op het kampioenschap en daarvoor zal de selectie stevig versterkt worden.

“Als ze die extra stap voorwaarts nu nog willen zetten, moet de club toch op zoek naar nieuwe spelers. Pionnen die paars-wit aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten voetballen,” stelde Peter Vandenbempt bij Sporza.

La Dernière Heure meldt dat Dennis Praet in het vizier staat van de Belgische recordkampioen. De 15-voudige Rode Duivel en voormalig Gouden Schoen-winnaar is einde contract bij Leicester City en zoekt een nieuwe club.

Een toptransfer hangt dus in de lucht in het Lotto Park, hoewel Praet financieel serieus zou moeten inbinden om een terugkeer naar Anderlecht te bewerkstelligen. In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij is vandaag nog steeds een van de grootverdieners van de Foxes.

Praet kende dit seizoen veel pech bij Leicester City

Dennis Praet had dit seizoen te kampen met veel pech bij Leicester City, waardoor hij weinig speelde en er na vijf jaar een einde komt aan de samenwerking. Begin dit seizoen was hij nochtans een basisspeler en beschouwde coach Enzo Maresca hem als de beste optie voor de nummer acht-positie.

Aan de start van het seizoen liep Praet echter een rugblessure op, waardoor hij twee à drie maanden uitgeschakeld was. In die periode won Leicester City veel wedstrijden en stond het team los aan kop in de Championship.

Matt Piper, een voormalige speler van Leicester, benadrukte in de "When You’re Smiling" podcast dat de middenvelder veel pech kende dit seizoen.

“De rest is geschiedenis. Praet zat op de bank en hij dacht ongetwijfeld: ‘Wat is er aan de hand?’ Wij allemaal trouwens. Maar dat is voetbal. Praet had geen geluk toen hij geblesseerd raakte. Het werkte altijd tegen hem.”

Praet sluit terugkeer naar België niet uit: “Maar Italië heeft streepje voor”

Dennis Praet voelt zelf dat hij aan iets nieuws toe is. Op 29-jarige leeftijd ervaart hij fysiek gezien het hoogtepunt van zijn carrière en wil hij ergens weer belangrijk worden.

In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde Praet dat de tactische Serie A, waar hij bij Sampdoria en Torino speelde, altijd een streepje voor zal hebben op andere competities. Anderzijds sluit hij ook geen terugkeer naar België uit.

“Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch.”

Praet kan Anderlecht een unieke veelzijdigheid bieden: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box middenvelder uit de voeten. Enzo Maresca, de coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester City.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Antwerp FC liep Praet twee keer mis

In januari stond Dennis Praet hoog op de verlanglijst van Antwerp FC, dat hem als een goede vervanger zag voor het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid. Er werd toen gesproken en er was interesse, maar een terugkeer naar België kwam er niet van.

“Maar dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte. Als vrije speler sta ik nu sterker.”

Dat was al de tweede keer dat Antwerp een poging waagde om Praet aan te trekken. Vorige zomer werd hij ook al gelinkt aan een transfer naar de Bosuil. Bij de vorige onderhandelingen in de zomermercato legde Leicester een stevig prijskaartje op Praet, met een vraagprijs van rond de 10 miljoen euro.

Nu, als vrije speler, is de situatie anders en staat Praet in een betere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder financiële obstakels.

Speelt Praet volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

62
62
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

19
19
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

28
28
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

100
100
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

57
57
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

78
78
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

115
115
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

124
124
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

89
89
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

86
86
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

149
149
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

320
320
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

337
337
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

39
39
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

39
39
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

55
55
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

167
167
Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

In Youth We Trust. Niet zolang geleden was het nog het credo van RSC Anderlecht, waar vandaag nog ...

340
340
Van Bommel licht tipje van sluier: Lukaku supersub?

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

61
61
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

418
418
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

69
69
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

191
191
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

114
114
Rik De Mil staat perplex: "De spelers wisten er al van"

Rik De Mil kent een sprookjesachtige start van het seizoen bij AA Gent. De Buffalo's pakten 16 op 18 ...

386
386
‘Jupiler Pro League-revelatie al op radar van PSG’

De Jupiler Pro League staat voor speeldag 7 en de analisten maken al een eerste balans op. Sporting ...

67
67

Meer sportnieuws