Crisis Standard: Leko houdt spelers anderhalf uur vast

door
Crisis Standard: Leko houdt spelers anderhalf uur vast

Standard leeft met een bang hartje naar het komende seizoen toe. Zo hebben de eigenaars van 777 Partners verschillende juridische procedures tegen zich lopen. En ook de recente prestaties op het veld zijn allesbehalve geruststellend, tot frustratie van coach Ivan Leko. 

Na een woelige periode onder het bewind van Bruno Venanzi, werd het merendeel van de aandelen in het voorjaar van 2022 verkocht aan het Noord-Amerikaanse '777 Partners'. Maar daar werd de club niet bepaald beter van. De verwachte investeringen bleven uit, van betrokkenheid bij de dagelijkse werking was weinig sprake. Dat heeft uiteraard een nefaste invloed op de sportieve resultaten.

En mogelijk gaat het in de komende periode van kwaad naar erger. Zo maakte het zakenmedium Bloomberg bekend dat '777 Partners' een rechtszaak tegen zich heeft lopen met een schadeclaim van liefst 600 miljoen euro. Inmiddels raakte bekend dat dit niet het enige juridische dispuut is. Momenteel zouden liefst 16 klachten zijn neergelegd.

Leko grijpt in

Dat doet het ergste vermoeden voor de nabije toekomst. Maar de problemen van Standard situeren zich niet alleen op het bestuurlijke niveau. Het spel dat de Rouches de laatste weken op de mat leggen is gewoonweg ondermaats. Ook zondag op het veld van OH Leuven (3-1-nederlaag) kwamen de Luikenaars opnieuw dramatisch voor de dag.

En hoewel er in de Europe Play-Offs niets meer op het spel staat, heeft coach Leko er zijn buik helemaal vol van. Na de nederlaag in Leuven greep hij dan ook in. Volgens La Dernière Heure hield hij de spelers tot anderhalf uur na de match in de kleedkamer vast. Daarbij moest elke speler in drie minuten zijn prestatie evalueren en aanduiden waar het probleem ligt, zonder dat iemand kon onderbreken.

Broodnodig gesprek

Of deze interventie ook een effect zal hebben, moet aanstaande vrijdag blijken als Westerlo op bezoek komt in Sclessin. Maar volgens Marlon Fossey was zo'n groepsgesprek geen slechte zaak. "We hebben onderling gesproken waarbij iedereen mocht uitleggen waar volgens hem exact het probleem ligt. Wat er gezegd is? Dat hou ik liever onder ons. We hebben veel zaken gehoord want er zijn ook veel problemen. We zullen ook niet alles meteen kunnen oplossen, maar het is al goed om erover te spreken", aldus de Amerikaanse winger.

POLL: Denkt u dat Leko volgend seizoen nog bij Standard zit?

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

21
21
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

33
33
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

111
111
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

33
33
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

127
127
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

281
281
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

936
936
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

148
148
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

367
367
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

222
222
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

313
313
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

98
98
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

303
303
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

399
399
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

430
430
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

111
111
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

659
659
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

156
156
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1299
1299
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

536
536

Meer sportnieuws