Crisis Standard: Leko houdt spelers anderhalf uur vast

door
Crisis Standard: Leko houdt spelers anderhalf uur vast

Standard leeft met een bang hartje naar het komende seizoen toe. Zo hebben de eigenaars van 777 Partners verschillende juridische procedures tegen zich lopen. En ook de recente prestaties op het veld zijn allesbehalve geruststellend, tot frustratie van coach Ivan Leko. 

Na een woelige periode onder het bewind van Bruno Venanzi, werd het merendeel van de aandelen in het voorjaar van 2022 verkocht aan het Noord-Amerikaanse '777 Partners'. Maar daar werd de club niet bepaald beter van. De verwachte investeringen bleven uit, van betrokkenheid bij de dagelijkse werking was weinig sprake. Dat heeft uiteraard een nefaste invloed op de sportieve resultaten.

En mogelijk gaat het in de komende periode van kwaad naar erger. Zo maakte het zakenmedium Bloomberg bekend dat '777 Partners' een rechtszaak tegen zich heeft lopen met een schadeclaim van liefst 600 miljoen euro. Inmiddels raakte bekend dat dit niet het enige juridische dispuut is. Momenteel zouden liefst 16 klachten zijn neergelegd.

Leko grijpt in

Dat doet het ergste vermoeden voor de nabije toekomst. Maar de problemen van Standard situeren zich niet alleen op het bestuurlijke niveau. Het spel dat de Rouches de laatste weken op de mat leggen is gewoonweg ondermaats. Ook zondag op het veld van OH Leuven (3-1-nederlaag) kwamen de Luikenaars opnieuw dramatisch voor de dag.

En hoewel er in de Europe Play-Offs niets meer op het spel staat, heeft coach Leko er zijn buik helemaal vol van. Na de nederlaag in Leuven greep hij dan ook in. Volgens La Dernière Heure hield hij de spelers tot anderhalf uur na de match in de kleedkamer vast. Daarbij moest elke speler in drie minuten zijn prestatie evalueren en aanduiden waar het probleem ligt, zonder dat iemand kon onderbreken.

Broodnodig gesprek

Of deze interventie ook een effect zal hebben, moet aanstaande vrijdag blijken als Westerlo op bezoek komt in Sclessin. Maar volgens Marlon Fossey was zo'n groepsgesprek geen slechte zaak. "We hebben onderling gesproken waarbij iedereen mocht uitleggen waar volgens hem exact het probleem ligt. Wat er gezegd is? Dat hou ik liever onder ons. We hebben veel zaken gehoord want er zijn ook veel problemen. We zullen ook niet alles meteen kunnen oplossen, maar het is al goed om erover te spreken", aldus de Amerikaanse winger.

JOUW MENING TELT:
Denkt u dat Leko volgend seizoen nog bij Standard zit?

Meest recent

'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

61
61
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

31
31
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

508
508
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

401
401
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

340
340
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1205
1205
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

363
363
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

447
447
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

381
381
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

181
181
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

125
125
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

119
119
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

177
177
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

71
71
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

530
530
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

163
163
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

380
380
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

62
62
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

88
88
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

562
562
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

115
115
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

132
132
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

765
765
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

243
243
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

374
374

Meer sportnieuws