Ook Van Bommel vloekt: "Antwerp verdiende tweede penalty"

door
Ook Van Bommel vloekt:

Club Brugge blijft zijn zegereeks maar doortrekken in de Champions' Play-Offs. Zondagmiddag gingen de West-Vlamingen ook op het veld van Antwerp FC met de overwinning aan de haal. Maar bij de thuisploeg toonde men zich achteraf wel kritisch voor de arbitrage van dienst.

De Great Old is bezig aan een erg tegenvallende nacompetitie. In aanloop naar de bekerfinale van komende donderdag, speelde het echter een degelijke partij tegen de aartstivaal uit West-Vlaanderen. Maar Club kreeg opnieuw een flinke portie meeval. Zo opende Maxim De Cuyper de score met een afgeweken schot.

De Bruggelingen wisten die voorsprong vervolgens uit te bouwen na een klasse-flits van Andreas Skov-Olsen. Toch werd het vervolgens toch weer spannend. Via een strafschop van Michel-Ange Balikwisha zorgde RAFC namelijk meteen voor de aansluitingstreffer. En er vielen daarna nog meer kansen voor de thuisploeg. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

Tweede strafschop?

Bovendien claimde Antwerp in de slotminuten nog een tweede strafschop. De Cuyper zette in de zestien immers een tackle in. De Brugse back leek de bal te beroeren, maar raakte zeker ook tegenstander Gyrano Kerk. Die krabbelde echter meteen recht en uiteindelijk besloot de wedstrijdleiding om geen penalty te geven.

Volgens Antwerp-aanvoerder Toby Alderweireld, die vlijmscherp uithaalde naar de arbitrage in de PO's, had de bal echter op de stip gemoeten. En ook trainer Mark van Bommel vond dat zijn ploeg een strafschop had moeten krijgen bij de bewuste fase met Kerk en De Cuyper.

Bal bleef speelbaar

Zo wees de Nederlander erop dat de bal nog steeds binnen het bereik van Kerk was op het moment dat de aanvaller werd geraakt. In de ogen van Van Bommel werd dus een grote kans ontnomen en moest de bal op de stip. "Of het een penalty was? Zeker. Kijk, De Cuyper raakt wel eerst de bal, maar daarna de speler. Omdat de bal nog steeds speelbaar was, kan je er dus over discussiëren. Dan ben je afhankelijk van wie er achter het scherm zit", aldus de Antwerpse trainer.

Antwerp moest een tweede penalty krijgen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

25
25
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

30
30
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

14
14
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

50
50
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

18
18
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

171
171
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

100
100
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

89
89
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

51
51
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

112
112
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

35
35
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

330
330
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

49
49
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

147
147
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

59
59
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

328
328
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

641
641
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

125
125
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

661
661
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

42
42
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

21
21
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

210
210
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

359
359
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

237
237

Meer sportnieuws