Titeldroom Club krijgt nog meer vorm na controversiële kraker

881 stemmen
Titeldroom Club krijgt nog meer vorm na controversiële kraker

De titeldroom van Club Brugge begint week na week meer aan kracht te winnen. Blauw-Zwart dankte vandaag voor een deel dame fortuna en kreeg ook nog een geniale kwaliteitsinjectie van Skov Olsen. Voor Mark van Bommel en co zal vooral de prestatie hoop geven naar donderdag toe.

Een paar dagen na de (lichte) ontgoocheling in Firenze stond Club Brugge opnieuw voor een levensbelangrijk duel. Op de Bosuil ontving Antwerp de huidige nummer twee. De aan het eind van dit seizoen vertrekkende Mark van Bommel zag zijn team door deze PO's zwalpen en moest zich absoluut herpakken met de bekerfinale in het vooruitzicht. Bij de bezoekers stond Mignolet opnieuw onder de lat, Jackers ontbrak door een (lichte) blessure.  Ejuke, Matazo en Ondrejka kwamen in het elftal bij The Great Old.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Oliedomme actie Janssen, uitblinkende Mignolet

Vincent Janssen zorgde bijna meteen voor een extreem domme actie. De Nederlander nam na luttele seconden spelen revanche na een duw van Onyedika en kwam nog heel goed weg met een gele kaart. Het bracht wel vuur bij de thuisploeg, een fenomenale pegel van Ejuke werd in de beginfase spectaculair gepareerd door Mignolet.

De wedstrijd ging nadien prima over en weer, iets voor het kwartier pakte Hans Vanaken uit met een halve volley, ook Lammens toonde meteen zijn kwaliteiten. Dat deed de Antwerpse doelman dik vijf minuten later nog eens toen Nusa vanuit een scherpe hoek de benen van de youngster op zijn weg vond.

Iets voor het halfuur moest de bezoekende doelman dan weer ingrijpen bij een botsend schot van een zeer bedrijvige Ejuke. Op slag van rust waren er nogmaals twee knappe saves van Mignolet, die eerst een afgeweken schot van Alderweireld uit doel hield en nadien de doorgebroken Janssen afstopte. Halfweg zat er veel spanning in deze partij, alleen de doelpunten ontbraken.

Pareltje van Skov Olsen brengt Club aan kop

Na rust kwamen Coulibaly en Ilenikhena in het elftal bij de thuisploeg, Janssen en De Laet ruimden plaats. Quasi meteen na de pauze zette De Cuyper Blauw-Zwart in vuur en vlam, de linkerflankspeler werd vrijgespeeld door Thiago en via de voet van Alderweireld ging zijn voorzet verrassend binnen aan de eerste paal: 0-1 en zo bleef dame fortuna aan de kant staan van Nicky Hayen en zijn manschappen.

Iets voorbij het uur leek Skov Olsen voor de beslissing te zorgen. Na een snelle tegenaanval (na een kans voor Antwerp) drong de Deen door tot aan de zestien meter en hij schoof de bal heerlijk in de verste hoek: 0-2. En toch kwam er even later weer spanning in de partij toen Ordóñez de doorgebroken Balikwisha (licht) neerhaalde in de zestien meter. De ex-Standard speler trof eindelijk nog eens raak vanaf elf meter: 1-2.

Plots was er weer geloof op de tribunes en Antwerp deed er ook alles aan om nog tot een gelijkmaker te komen. Rood-Wit miste echter wat kwaliteit in de zone van de waarheid, al was er ook nog één controversiële fase met De Cuyper en Kerk, scheidsrechter Vergoote besloot om geen strafschop te fluiten en ook de VAR kwam niet tussen. Nicky Hayen en co trokken de zege over de streep en staan zowaar aan kop in de Champions' Play-Offs.

Scoreverloop:

0-1 (48') ed Alderweireld, 0-2 (64') Skov Olsen, 1-2 (67') Balikwisha (p)

Gaat Club Brugge kampioen worden?

Meest recent

Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

7
7
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

321
321
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

48
48
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

377
377
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

42
42
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

64
64
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

86
86
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

69
69
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

110
110
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

270
270
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

589
589
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

221
221
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

428
428
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

359
359
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

206
206
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

90
90
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

89
89
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

158
158
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

175
175
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

349
349
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

359
359
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

287
287
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

509
509
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

150
150
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

724
724

Meer sportnieuws