Titeldroom Club krijgt nog meer vorm na controversiële kraker

door
Titeldroom Club krijgt nog meer vorm na controversiële kraker

De titeldroom van Club Brugge begint week na week meer aan kracht te winnen. Blauw-Zwart dankte vandaag voor een deel dame fortuna en kreeg ook nog een geniale kwaliteitsinjectie van Skov Olsen. Voor Mark van Bommel en co zal vooral de prestatie hoop geven naar donderdag toe.

Een paar dagen na de (lichte) ontgoocheling in Firenze stond Club Brugge opnieuw voor een levensbelangrijk duel. Op de Bosuil ontving Antwerp de huidige nummer twee. De aan het eind van dit seizoen vertrekkende Mark van Bommel zag zijn team door deze PO's zwalpen en moest zich absoluut herpakken met de bekerfinale in het vooruitzicht. Bij de bezoekers stond Mignolet opnieuw onder de lat, Jackers ontbrak door een (lichte) blessure.  Ejuke, Matazo en Ondrejka kwamen in het elftal bij The Great Old.

LEES OOK: STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Oliedomme actie Janssen, uitblinkende Mignolet

Vincent Janssen zorgde bijna meteen voor een extreem domme actie. De Nederlander nam na luttele seconden spelen revanche na een duw van Onyedika en kwam nog heel goed weg met een gele kaart. Het bracht wel vuur bij de thuisploeg, een fenomenale pegel van Ejuke werd in de beginfase spectaculair gepareerd door Mignolet.

De wedstrijd ging nadien prima over en weer, iets voor het kwartier pakte Hans Vanaken uit met een halve volley, ook Lammens toonde meteen zijn kwaliteiten. Dat deed de Antwerpse doelman dik vijf minuten later nog eens toen Nusa vanuit een scherpe hoek de benen van de youngster op zijn weg vond.

Iets voor het halfuur moest de bezoekende doelman dan weer ingrijpen bij een botsend schot van een zeer bedrijvige Ejuke. Op slag van rust waren er nogmaals twee knappe saves van Mignolet, die eerst een afgeweken schot van Alderweireld uit doel hield en nadien de doorgebroken Janssen afstopte. Halfweg zat er veel spanning in deze partij, alleen de doelpunten ontbraken.

Pareltje van Skov Olsen brengt Club aan kop

Na rust kwamen Coulibaly en Ilenikhena in het elftal bij de thuisploeg, Janssen en De Laet ruimden plaats. Quasi meteen na de pauze zette De Cuyper Blauw-Zwart in vuur en vlam, de linkerflankspeler werd vrijgespeeld door Thiago en via de voet van Alderweireld ging zijn voorzet verrassend binnen aan de eerste paal: 0-1 en zo bleef dame fortuna aan de kant staan van Nicky Hayen en zijn manschappen.

Iets voorbij het uur leek Skov Olsen voor de beslissing te zorgen. Na een snelle tegenaanval (na een kans voor Antwerp) drong de Deen door tot aan de zestien meter en hij schoof de bal heerlijk in de verste hoek: 0-2. En toch kwam er even later weer spanning in de partij toen Ordóñez de doorgebroken Balikwisha (licht) neerhaalde in de zestien meter. De ex-Standard speler trof eindelijk nog eens raak vanaf elf meter: 1-2.

Plots was er weer geloof op de tribunes en Antwerp deed er ook alles aan om nog tot een gelijkmaker te komen. Rood-Wit miste echter wat kwaliteit in de zone van de waarheid, al was er ook nog één controversiële fase met De Cuyper en Kerk, scheidsrechter Vergoote besloot om geen strafschop te fluiten en ook de VAR kwam niet tussen. Nicky Hayen en co trokken de zege over de streep en staan zowaar aan kop in de Champions' Play-Offs.

Scoreverloop:

0-1 (48') ed Alderweireld, 0-2 (64') Skov Olsen, 1-2 (67') Balikwisha (p)

Gaat Club Brugge kampioen worden?

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

11
11
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

64
64
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

37
37
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

178
178
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

226
226
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

33
33
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

490
490
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

231
231
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

33
33
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

448
448
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

37
37
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

126
126
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

271
271
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

120
120
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

106
106
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

515
515
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

65
65
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

39
39
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

185
185
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

164
164
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

137
137
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

88
88
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

143
143

Meer sportnieuws