Titeldroom Club krijgt nog meer vorm na controversiële kraker

door
Titeldroom Club krijgt nog meer vorm na controversiële kraker

De titeldroom van Club Brugge begint week na week meer aan kracht te winnen. Blauw-Zwart dankte vandaag voor een deel dame fortuna en kreeg ook nog een geniale kwaliteitsinjectie van Skov Olsen. Voor Mark van Bommel en co zal vooral de prestatie hoop geven naar donderdag toe.

Een paar dagen na de (lichte) ontgoocheling in Firenze stond Club Brugge opnieuw voor een levensbelangrijk duel. Op de Bosuil ontving Antwerp de huidige nummer twee. De aan het eind van dit seizoen vertrekkende Mark van Bommel zag zijn team door deze PO's zwalpen en moest zich absoluut herpakken met de bekerfinale in het vooruitzicht. Bij de bezoekers stond Mignolet opnieuw onder de lat, Jackers ontbrak door een (lichte) blessure.  Ejuke, Matazo en Ondrejka kwamen in het elftal bij The Great Old.

LEES OOK: Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Oliedomme actie Janssen, uitblinkende Mignolet

Vincent Janssen zorgde bijna meteen voor een extreem domme actie. De Nederlander nam na luttele seconden spelen revanche na een duw van Onyedika en kwam nog heel goed weg met een gele kaart. Het bracht wel vuur bij de thuisploeg, een fenomenale pegel van Ejuke werd in de beginfase spectaculair gepareerd door Mignolet.

De wedstrijd ging nadien prima over en weer, iets voor het kwartier pakte Hans Vanaken uit met een halve volley, ook Lammens toonde meteen zijn kwaliteiten. Dat deed de Antwerpse doelman dik vijf minuten later nog eens toen Nusa vanuit een scherpe hoek de benen van de youngster op zijn weg vond.

Iets voor het halfuur moest de bezoekende doelman dan weer ingrijpen bij een botsend schot van een zeer bedrijvige Ejuke. Op slag van rust waren er nogmaals twee knappe saves van Mignolet, die eerst een afgeweken schot van Alderweireld uit doel hield en nadien de doorgebroken Janssen afstopte. Halfweg zat er veel spanning in deze partij, alleen de doelpunten ontbraken.

Pareltje van Skov Olsen brengt Club aan kop

Na rust kwamen Coulibaly en Ilenikhena in het elftal bij de thuisploeg, Janssen en De Laet ruimden plaats. Quasi meteen na de pauze zette De Cuyper Blauw-Zwart in vuur en vlam, de linkerflankspeler werd vrijgespeeld door Thiago en via de voet van Alderweireld ging zijn voorzet verrassend binnen aan de eerste paal: 0-1 en zo bleef dame fortuna aan de kant staan van Nicky Hayen en zijn manschappen.

Iets voorbij het uur leek Skov Olsen voor de beslissing te zorgen. Na een snelle tegenaanval (na een kans voor Antwerp) drong de Deen door tot aan de zestien meter en hij schoof de bal heerlijk in de verste hoek: 0-2. En toch kwam er even later weer spanning in de partij toen Ordóñez de doorgebroken Balikwisha (licht) neerhaalde in de zestien meter. De ex-Standard speler trof eindelijk nog eens raak vanaf elf meter: 1-2.

Plots was er weer geloof op de tribunes en Antwerp deed er ook alles aan om nog tot een gelijkmaker te komen. Rood-Wit miste echter wat kwaliteit in de zone van de waarheid, al was er ook nog één controversiële fase met De Cuyper en Kerk, scheidsrechter Vergoote besloot om geen strafschop te fluiten en ook de VAR kwam niet tussen. Nicky Hayen en co trokken de zege over de streep en staan zowaar aan kop in de Champions' Play-Offs.

Scoreverloop:

0-1 (48') ed Alderweireld, 0-2 (64') Skov Olsen, 1-2 (67') Balikwisha (p)

Gaat Club Brugge kampioen worden?

Meest recent

Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

12
12
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

168
168
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

18
18
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

115
115
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

146
146
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

26
26
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

396
396
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

41
41
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

38
38
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

266
266
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

221
221
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

108
108
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

251
251
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

88
88
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

87
87
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

125
125
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

105
105
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

57
57
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

65
65
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

230
230
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

46
46
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

66
66
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

263
263
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

218
218

Meer sportnieuws