Titeldroom Club krijgt nog meer vorm na controversiële kraker

door
Titeldroom Club krijgt nog meer vorm na controversiële kraker

De titeldroom van Club Brugge begint week na week meer aan kracht te winnen. Blauw-Zwart dankte vandaag voor een deel dame fortuna en kreeg ook nog een geniale kwaliteitsinjectie van Skov Olsen. Voor Mark van Bommel en co zal vooral de prestatie hoop geven naar donderdag toe.

Een paar dagen na de (lichte) ontgoocheling in Firenze stond Club Brugge opnieuw voor een levensbelangrijk duel. Op de Bosuil ontving Antwerp de huidige nummer twee. De aan het eind van dit seizoen vertrekkende Mark van Bommel zag zijn team door deze PO's zwalpen en moest zich absoluut herpakken met de bekerfinale in het vooruitzicht. Bij de bezoekers stond Mignolet opnieuw onder de lat, Jackers ontbrak door een (lichte) blessure.  Ejuke, Matazo en Ondrejka kwamen in het elftal bij The Great Old.

LEES OOK: Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

Oliedomme actie Janssen, uitblinkende Mignolet

Vincent Janssen zorgde bijna meteen voor een extreem domme actie. De Nederlander nam na luttele seconden spelen revanche na een duw van Onyedika en kwam nog heel goed weg met een gele kaart. Het bracht wel vuur bij de thuisploeg, een fenomenale pegel van Ejuke werd in de beginfase spectaculair gepareerd door Mignolet.

De wedstrijd ging nadien prima over en weer, iets voor het kwartier pakte Hans Vanaken uit met een halve volley, ook Lammens toonde meteen zijn kwaliteiten. Dat deed de Antwerpse doelman dik vijf minuten later nog eens toen Nusa vanuit een scherpe hoek de benen van de youngster op zijn weg vond.

Iets voor het halfuur moest de bezoekende doelman dan weer ingrijpen bij een botsend schot van een zeer bedrijvige Ejuke. Op slag van rust waren er nogmaals twee knappe saves van Mignolet, die eerst een afgeweken schot van Alderweireld uit doel hield en nadien de doorgebroken Janssen afstopte. Halfweg zat er veel spanning in deze partij, alleen de doelpunten ontbraken.

Pareltje van Skov Olsen brengt Club aan kop

Na rust kwamen Coulibaly en Ilenikhena in het elftal bij de thuisploeg, Janssen en De Laet ruimden plaats. Quasi meteen na de pauze zette De Cuyper Blauw-Zwart in vuur en vlam, de linkerflankspeler werd vrijgespeeld door Thiago en via de voet van Alderweireld ging zijn voorzet verrassend binnen aan de eerste paal: 0-1 en zo bleef dame fortuna aan de kant staan van Nicky Hayen en zijn manschappen.

Iets voorbij het uur leek Skov Olsen voor de beslissing te zorgen. Na een snelle tegenaanval (na een kans voor Antwerp) drong de Deen door tot aan de zestien meter en hij schoof de bal heerlijk in de verste hoek: 0-2. En toch kwam er even later weer spanning in de partij toen Ordóñez de doorgebroken Balikwisha (licht) neerhaalde in de zestien meter. De ex-Standard speler trof eindelijk nog eens raak vanaf elf meter: 1-2.

Plots was er weer geloof op de tribunes en Antwerp deed er ook alles aan om nog tot een gelijkmaker te komen. Rood-Wit miste echter wat kwaliteit in de zone van de waarheid, al was er ook nog één controversiële fase met De Cuyper en Kerk, scheidsrechter Vergoote besloot om geen strafschop te fluiten en ook de VAR kwam niet tussen. Nicky Hayen en co trokken de zege over de streep en staan zowaar aan kop in de Champions' Play-Offs.

Scoreverloop:

0-1 (48') ed Alderweireld, 0-2 (64') Skov Olsen, 1-2 (67') Balikwisha (p)

Gaat Club Brugge kampioen worden?

Meest recent

Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

17
17
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

29
29
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

12
12
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

50
50
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

177
177
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

82
82
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

166
166
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

47
47
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

171
171
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

81
81
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

27
27
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

127
127
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

80
80
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

330
330
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

223
223
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

310
310
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

293
293
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

427
427
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

207
207
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

64
64
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

356
356
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

67
67
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

262
262
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

187
187

Meer sportnieuws