Titeldroom Club krijgt nog meer vorm na controversiële kraker

881
Titeldroom Club krijgt nog meer vorm na controversiële kraker

De titeldroom van Club Brugge begint week na week meer aan kracht te winnen. Blauw-Zwart dankte vandaag voor een deel dame fortuna en kreeg ook nog een geniale kwaliteitsinjectie van Skov Olsen. Voor Mark van Bommel en co zal vooral de prestatie hoop geven naar donderdag toe.

Een paar dagen na de (lichte) ontgoocheling in Firenze stond Club Brugge opnieuw voor een levensbelangrijk duel. Op de Bosuil ontving Antwerp de huidige nummer twee. De aan het eind van dit seizoen vertrekkende Mark van Bommel zag zijn team door deze PO's zwalpen en moest zich absoluut herpakken met de bekerfinale in het vooruitzicht. Bij de bezoekers stond Mignolet opnieuw onder de lat, Jackers ontbrak door een (lichte) blessure.  Ejuke, Matazo en Ondrejka kwamen in het elftal bij The Great Old.

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Oliedomme actie Janssen, uitblinkende Mignolet

Vincent Janssen zorgde bijna meteen voor een extreem domme actie. De Nederlander nam na luttele seconden spelen revanche na een duw van Onyedika en kwam nog heel goed weg met een gele kaart. Het bracht wel vuur bij de thuisploeg, een fenomenale pegel van Ejuke werd in de beginfase spectaculair gepareerd door Mignolet.

De wedstrijd ging nadien prima over en weer, iets voor het kwartier pakte Hans Vanaken uit met een halve volley, ook Lammens toonde meteen zijn kwaliteiten. Dat deed de Antwerpse doelman dik vijf minuten later nog eens toen Nusa vanuit een scherpe hoek de benen van de youngster op zijn weg vond.

Iets voor het halfuur moest de bezoekende doelman dan weer ingrijpen bij een botsend schot van een zeer bedrijvige Ejuke. Op slag van rust waren er nogmaals twee knappe saves van Mignolet, die eerst een afgeweken schot van Alderweireld uit doel hield en nadien de doorgebroken Janssen afstopte. Halfweg zat er veel spanning in deze partij, alleen de doelpunten ontbraken.

Pareltje van Skov Olsen brengt Club aan kop

Na rust kwamen Coulibaly en Ilenikhena in het elftal bij de thuisploeg, Janssen en De Laet ruimden plaats. Quasi meteen na de pauze zette De Cuyper Blauw-Zwart in vuur en vlam, de linkerflankspeler werd vrijgespeeld door Thiago en via de voet van Alderweireld ging zijn voorzet verrassend binnen aan de eerste paal: 0-1 en zo bleef dame fortuna aan de kant staan van Nicky Hayen en zijn manschappen.

Iets voorbij het uur leek Skov Olsen voor de beslissing te zorgen. Na een snelle tegenaanval (na een kans voor Antwerp) drong de Deen door tot aan de zestien meter en hij schoof de bal heerlijk in de verste hoek: 0-2. En toch kwam er even later weer spanning in de partij toen Ordóñez de doorgebroken Balikwisha (licht) neerhaalde in de zestien meter. De ex-Standard speler trof eindelijk nog eens raak vanaf elf meter: 1-2.

Plots was er weer geloof op de tribunes en Antwerp deed er ook alles aan om nog tot een gelijkmaker te komen. Rood-Wit miste echter wat kwaliteit in de zone van de waarheid, al was er ook nog één controversiële fase met De Cuyper en Kerk, scheidsrechter Vergoote besloot om geen strafschop te fluiten en ook de VAR kwam niet tussen. Nicky Hayen en co trokken de zege over de streep en staan zowaar aan kop in de Champions' Play-Offs.

Scoreverloop:

0-1 (48') ed Alderweireld, 0-2 (64') Skov Olsen, 1-2 (67') Balikwisha (p)

Gaat Club Brugge kampioen worden?

Meest recent

Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

58
58
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

10
10
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

10
10
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

3
3
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

11
11
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

202
202
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

58
58
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

14
14
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

64
64
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

46
46
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

122
122
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

243
243
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

88
88
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

282
282
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

126
126
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

51
51
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

37
37
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

81
81
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

191
191
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

54
54
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41

Meer sportnieuws