Riemer spreekt zich uit over situatie Dreyer en Schmeichel

door
Riemer spreekt zich uit over situatie Dreyer en Schmeichel

RSC Anderlecht blijft ook na zes speeldagen op kop staan in het klassement van de Champions' Play-Offs. Maar ondertussen is er van een voorsprong op de concurrenten geen sprake meer. En dat met een verplaatsing naar zwart beest Union SG voor de boeg.

De recordkampioen kan tijdens de nacompetitie een perfect rapport voorleggen tijdens zijn thuiswedstrijden. Zonder daarvoor op zijn best te hoeven spelen, pakte Paars-Wit voor eigen volk een knappe 9 op 9. Maar op verplaatsing laten de Brusselaars het helemaal afweten.

LEES OOK: Mazzu officieel terug in JPL: OHL legt keuze uit

Top drie op zakdoek

Na twee uitnederlagen moest RSCA zondag vrede nemen met een slechts een puntje op bezoek bij Cercle Brugge, een ploeg die het eerder dit seizoen al drie keer had kunnen kloppen. En die magere 1 op 9 buitenshuis blijft uiteraard niet zonder gevolgen in het klassement.

Zo telt Club Brugge inmiddels al evenveel punten. Anderlecht heeft enkel nog een streepje voor door een betere eindnotering in het reguliere seizoen. Ondertussen is Union ook weer genaderd tot één puntje. En de winnaar van de reguliere competitie is bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel op de concurrenten.

Hopen op Deens duo

Volgende week gaat Paars-Wit op bezoek bij Union. En een nederlaag in het Dudenpark zou wel eens fatale gevolgen kunnen hebben. Paars-Wit hoopt dan ook om enkele belangrijke krachten te recupereren voor dat duel. Niet in het minst topschutter Anders Dreyer en doelman Kasper Schmeichel.

Het tweetal viel in de heenmatch tegen Cercle geblesseerd uit en nam zondag plaats in de tribunes. Maar dat bleek vooral uit voorzorg. Zo heerst er bij RSCA goede hoop dat ze volgende week weer inzetbaar zijn. "Het zijn kleine blessures en we zijn hoopvol dat we beide spelers tegen Union kunnen recupereren", aldus coach Brian Riemer bij Het Laatste Nieuws.

Dreyer is momenteel de belangrijkste pion bij Anderlecht ...

Meest recent

Jesper Fredberg zet Italiaanse revolutie door met RSCA-pion

Er broeit iets in Genua. Sinds Jesper Fredberg — vorig seizoen nog bij Anderlecht — de ...

30
30
Schalke 04 herrijst onder Miron Muslic: droom leeft

Schalke 04 lijkt eindelijk uit zijn coma te ontwaken. Waar Karel Geraerts vorig seizoen nog ten ...

43
43
Hayen verrast weer met basiself, Wils onder zware druk

Antwerp staat op de Bosuil voor een cruciaal testmoment. Stef Wils staat na een magere 2 op 18 zwaar ...

86
86
Vanderbiest gefrustreerd bij Malinwa: "Niets mee te maken"

Een tik in de slotminuut. KV Mechelen leek op weg naar een logische overwinning tegen OHL, maar ...

55
55
Kums praat over toekomstplannen: “Ongelooflijk…”

Sven Kums is weer even terug bij KAA Gent. De middenvelder is een icoon van de Buffalo’s en de ...

69
69
Standard Luik compleet afgemaakt: elf spelers gebuisd

Standard Luik kreeg tegen KAA Gent een pak voor de broek. De Rouches verloren met 4-0 en het oordeel ...

96
96
Yamal blijft Real uitdagen voor Clasico: alarm in Spanje

De Clasico tussen Real Madrid en FC Barcelona blijft de gemoederen bezighouden. Thibaut Courtois was ...

68
68
Mazzu officieel terug in JPL: OHL legt keuze uit

Felice Mazzu is de nieuwe hoofdtrainer van Oud-Heverlee Leuven, dat maakte de club op de ...

117
117
“Vergiftigd geschenk Wils, Overmars moet ingrijpen”

Royal Antwerp FC staat plots in de gevarenzone in de Jupiler Pro League. Zondag staat de topper ...

148
148
Pijnlijke details blessure De Bruyne: “Schuld van Conte”

Kevin De Bruyne zette Napoli op weg naar een overwinning tegen Internazionale, maar de middenvelder ...

216
216
'Druk neemt stevig toe: Anderlecht beslist over Hasi'

RSC Anderlecht lijkt ook dit seizoen absoluut geen aanspraak te kunnen maken op een prijs. Een ...

414
414
‘Drama in Club Brugge: Ordóñez-soap barst weer los’

Club Brugge is op weg naar een nieuwe transfersoap rond Joël Ordóñez. Liverpool ...

376
376
Grote zorgen bij Standard: Fossey luidt alarmbel

Standard speelde een bijzonder slechte wedstrijd op het veld van AA Gent. Ze verloren kansloos met ...

166
166
RSCA slaat toe: gouden zet voorbode voor nieuwe wind?

RSC Anderlecht wil Jean Kindermans terughalen naar Neerpede. Marc Coucke wil daarmee voor ...

492
492
Feyenoord richting top dankzij straffe Belgische bijdrage

In Nederland staat de topper tussen Feyenoord en PSV op het programma. Ajax lijkt dit jaar niet mee ...

48
48
Barça razend: schokkende reden achter 'Courtois-haat'

Barça kookt, en de reden is pijnlijk simpel: net op het beslissende moment staat Thibaut ...

170
170
Club Brugge gooit 14 miljoen in prullenbak: transfers op komst

Club Brugge deed de afgelopen jaren heel wat goede transfers, vooral in aanvallend opzicht. De ...

1003
1003
OHL 'verovert' Europa: "Héél goed voor het Belgische voetbal"

De Red Flames hebben hun eerste partij tegen Ierland al achter de rug en die verloren ze met 4-2. ...

30
30
Dream Team Real en Barça: 'njet' voor man van 180 miljoen

Het is weer een hoogdag in Spanje. In Bernabeu vindt vandaag de topper tussen Real Madrid en FC ...

131
131
Gesprek met Alderweireld: "Of ik wil terugkeren?"

Royal Antwerp FC staat vandaag voor een belangrijk duel tegen Club Brugge. Een match waarin er toch ...

309
309
Niet Hazard maar dit is hét probleem van Anderlecht

Thorgan Hazard kreeg na de nederlaag tegen Sporting Charleroi de volle laag. Niet helemaal terecht ...

284
284
Euvrard slaat mea culpa na keiharde pandoering

Er komt dit seizoen maar geen regelmaat in de prestaties van Standard. De Rouches konden zaterdag de ...

341
341
Extra wapen voor AA Gent: "Zo'n gevoel nog nooit gehad"

Er viel zaterdagavond heel wat te vieren voor AA Gent. De Buffalo's hadden grote feestelijkheden ...

242
242
Slotmachine blijft sputteren: Liverpool wéér onderuit

Liverpool lijkt zijn aura van vorig seizoen helemaal kwijt te zijn. Het leed zaterdagavond al zijn ...

83
83
Hoop bij OHL: "Misschien het punt van de ommekeer"

Het zijn voor OH Leuven woelige weken geweest, met tegenvallende resultaten en het totaal ...

38
38

Meer sportnieuws