Anderlecht vervloekt VAR maar pakt sensationele zege tegen Union

528
Anderlecht vervloekt VAR maar pakt sensationele zege tegen Union

We kijken voorlopig naar onwaarschijnlijke Play-Offs. Een tienkoppig Anderlecht maakte vanavond komaf met zijn boeman en wipt naar de leiding in de Jupiler Pro League. Blessin en co zakken voorlopig helemaal door het ijs en zien met Club Brugge nog een derde ploeg helemaal in de titelrace stappen.

Twee nederlagen op een rij, het was niet de start die Union verwacht had in deze Play-Offs. Plots waren nog een pak ploegen in de running voor de titel, met opponent Anderlecht als de grootste uitdager. Paars-Wit kon mits winst (net zoals vorige week) naar de leiding klimmen. Blessin en co aasden op revanche en een eerste overwinning in deze nacompetitie. Burgess kwam in de ploeg bij Union, net zoals Teklab. Riemer koos dan weer opnieuw voor Rits.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Paars-Wit dient weerbaar Union nieuwe klap toe

De start was er eentje met veel scherpe duels en een vroeg doelpunt. Na tien minuten spelen kreeg Moris geen controle over een hard schot van Sardella en in de rebound zorgde Dolberg voor de 1-0, een nieuwe klap voor Union. De bezoekers reageerden nadien aangeslagen en kregen pas halfweg de eerste periode een echte kans: Nilsson zette prima voor en Puertas kopte nipt over.

Het was het startsein voor een betere periode van de competitieleider. Nog voor het halfuur kopte Nilsson prima maar de bal vloog tegen de lat, pech voor de bezoekers. En ook Puertas vond een prima Schmeichel in de korte hoek. Ook Paars-Wit had nadien het nodige ongeluk toen Hazard met een ogenschijnlijk zware blessure van het veld ging. Ei zo na mocht Anderlecht nog met een dubbele voorsprong de rust in, Sykes redde spectaculair van de lijn en de VAR kwam niet tussen na verdachte acties van Burgess (op Leoni) en Nilsson (op Vertonghen). Halfweg leidde de recordkampioen na een uiterst geanimeerd kijkstuk.

VAR nekt Anderlecht, dat keihard terugslaat

Na de pauze moest Union uit zijn pijp komen om een derde nederlaag op een rij te vermijden. Een eerste kopbal van Nilsson ging ruim naast de kooi van Schmeichel. Iets voorbij het uur was de VAR bepalend bij een (bewuste?) elleboog van Debast op Nilsson. De Zweed moest (even) bloedend van het veld en Union kreeg een strafschop. Op de koop toe was het de tweede kaart voor de Anderlecht-pion, zo moest de recordkampioen met tien verder. Vanaf elf meter stelde Puertas weer gelijk: 1-1.

Met een man minder gebeurde op een kwartier van het einde nog het onverwachte: plots kwam Amuzu vrij in de zestien meter en de invaller schoof de 2-1 voorbij Moris. Union veerde geen tweede keer meer recht en slaat zichzelf na een 0 op 9 voorlopig uit de titelrace. Riemer pakt dan weer voor het eerst de leiding met Anderlecht, op naar een 35ste titel?

Scoreverloop:

1-0 (11') Dolberg, 1-1 (66') Puertas (p), 2-1 (76') Amuzu

Bijzonderheid:

Debast (Anderlecht) krijgt een tweede gele kaart (64').

Wie is voor u nu de titelfavoriet?

Meest recent

Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

6
6
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

2
2
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

6
6
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

13
13
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

82
82
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

18
18
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

171
171
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

82
82
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

178
178
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

63
63
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

59
59
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

213
213
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

51
51
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

103
103
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

49
49
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

253
253
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

52
52
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

143
143
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

83
83
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

216
216
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

37
37
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

280
280

Meer sportnieuws