Dé verrassing in EK-selectie? Vanaken duidelijk over plek bij Duivels

door
Dé verrassing in EK-selectie? Vanaken duidelijk over plek bij Duivels

Nu de ontknoping van de clubcompetities met rasse schreden nadert, duikt bondscoach Domenico Tedesco geregeld op in de tribunes. Hij is dan ook volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het EK. Al beseft een aantal kandidaten nu al dat het voor hen een moeilijk verhaal wordt.

Vlak voor het Europees kampioenschap werken de Duivels nog een tweetal oefenmatchen op eigen bodem af. Op vijf juni vormt Montenegro de tegenstander van dienst, een drietal dagen later volgt de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg. Normaal gezien zal Domenico Tedesco zijn EK-selectie een tweetal weken voor die eerste partij bekend maken.

De algemene verwachting is evenwel dat de bondscoach daarvoor grotendeels beroep zal doen op de jongens die de kwalificatiecampagne tot een goed einde hebben gebracht. Aangevuld met een hopelijk fitte Kevin De Bruyne. Nochtans lopen er enkele kandidaten rond die uit beeld zijn verdwenen, maar een goed niveau halen op clubniveau.

LEES OOK: Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Vanaken naast de boot

Hans Vanaken is daar eentje. De tweevoudige Gouden Schoen werd door Tedesco nog maar één keer opgeroepen en bleef toen aan de bank gekluisterd. Tijdens de overige interland-periodes werd hij telkens genegeerd. Nochtans is hij één van de weinige spelers bij Club Brugge die bezig is aan een degelijk seizoen.

Maar onder het bewind van Tedesco lijkt de spelmaker zijn plek bij de nationale ploeg kwijt te zijn. Iets wat hij zelf ook beseft. "Je hebt geen invloed op de keuzes van de bondscoach. Je hebt het niet in de hand", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Ik heb het gevoel dat ik nog iets zou kunnen bijbrengen, ik ben anders dan de andere middenvelders bij de Rode Duivels, maar ik moet geen rekening houden met het EK, zo realistisch ben ik wel."

Officiële aankondiging?

Vanaken verklaart wel dat Tedesco altijd correct is geweest ten opzichte van hem en zelfs persoonlijk contact opnam om zijn keuzes te verklaren. Maar ondertussen verlengde de bondscoach zijn contract tot na het WK van 2026. Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat de 31-jarige Vanaken ooit nog voor de nationale ploeg zal spelen. Tijd om zijn afscheid officieel aan te kondigen? "Ik was er de laatste interlandperiodes niet mee bij en de perspectieven op een terugkeer zo klein zijn, maar … is zo een afscheid niet meer iets voor de grote namen? Ik denk niet dat de mensen op zo een aankondiging van mij zitten te wachten."

Vanaken verdient een nieuwe kans bij de Duivels ...

Meest recent

KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

8
8
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

31
31
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

84
84
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

31
31
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

89
89
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

215
215
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

84
84
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

419
419
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

209
209
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

62
62
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

226
226
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

190
190
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

229
229
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

166
166
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

452
452
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

383
383
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

250
250
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

58
58
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

121
121
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

166
166
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

69
69
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

312
312
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

234
234
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

100
100

Meer sportnieuws