Dé verrassing in EK-selectie? Vanaken duidelijk over plek bij Duivels

door
Dé verrassing in EK-selectie? Vanaken duidelijk over plek bij Duivels

Nu de ontknoping van de clubcompetities met rasse schreden nadert, duikt bondscoach Domenico Tedesco geregeld op in de tribunes. Hij is dan ook volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het EK. Al beseft een aantal kandidaten nu al dat het voor hen een moeilijk verhaal wordt.

Vlak voor het Europees kampioenschap werken de Duivels nog een tweetal oefenmatchen op eigen bodem af. Op vijf juni vormt Montenegro de tegenstander van dienst, een drietal dagen later volgt de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg. Normaal gezien zal Domenico Tedesco zijn EK-selectie een tweetal weken voor die eerste partij bekend maken.

De algemene verwachting is evenwel dat de bondscoach daarvoor grotendeels beroep zal doen op de jongens die de kwalificatiecampagne tot een goed einde hebben gebracht. Aangevuld met een hopelijk fitte Kevin De Bruyne. Nochtans lopen er enkele kandidaten rond die uit beeld zijn verdwenen, maar een goed niveau halen op clubniveau.

LEES OOK: Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Vanaken naast de boot

Hans Vanaken is daar eentje. De tweevoudige Gouden Schoen werd door Tedesco nog maar één keer opgeroepen en bleef toen aan de bank gekluisterd. Tijdens de overige interland-periodes werd hij telkens genegeerd. Nochtans is hij één van de weinige spelers bij Club Brugge die bezig is aan een degelijk seizoen.

Maar onder het bewind van Tedesco lijkt de spelmaker zijn plek bij de nationale ploeg kwijt te zijn. Iets wat hij zelf ook beseft. "Je hebt geen invloed op de keuzes van de bondscoach. Je hebt het niet in de hand", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Ik heb het gevoel dat ik nog iets zou kunnen bijbrengen, ik ben anders dan de andere middenvelders bij de Rode Duivels, maar ik moet geen rekening houden met het EK, zo realistisch ben ik wel."

Officiële aankondiging?

Vanaken verklaart wel dat Tedesco altijd correct is geweest ten opzichte van hem en zelfs persoonlijk contact opnam om zijn keuzes te verklaren. Maar ondertussen verlengde de bondscoach zijn contract tot na het WK van 2026. Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat de 31-jarige Vanaken ooit nog voor de nationale ploeg zal spelen. Tijd om zijn afscheid officieel aan te kondigen? "Ik was er de laatste interlandperiodes niet mee bij en de perspectieven op een terugkeer zo klein zijn, maar … is zo een afscheid niet meer iets voor de grote namen? Ik denk niet dat de mensen op zo een aankondiging van mij zitten te wachten."

Vanaken verdient een nieuwe kans bij de Duivels ...

Meest recent

Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

0
0
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

66
66
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

154
154
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

32
32
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

100
100
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

268
268
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

97
97
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

160
160
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

88
88
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

145
145
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

67
67
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

681
681
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

86
86
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

215
215
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

323
323
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

318
318
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

239
239
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

237
237
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

269
269
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

460
460
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

525
525
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

88
88
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

300
300
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

177
177

Meer sportnieuws