Beerschot is back! Ticket voor JPL is nu al binnen

door
Beerschot is back! Ticket voor JPL is nu al binnen

De eerste promovendus uit de Challenger Pro League is gekend. Zo maakt Beerschot VA komend seizoen zijn rentree op het hoogste niveau. De Antwerpenaren wonnen zondagavond immers op het veld van KV Oostende en zijn zo mathematisch verzekerd van één van de tickets voor de Jupiler Pro League.

Voor aanvang van het seizoen werd Beerschot niet bij de absolute titelfavorieten gerekend. Bovendien besloot hoofdcoach Wieland vlak voor de winterstop om zijn ontslag aan te bieden en in eigen land aan de slag te gaan bij LASK Linz. Maar onder het bewind van zijn opvolger Kuyt zijn de Antwerpenaren toch goed op weg om kampioen te worden.

Zo kon Beerschot de voorbije interland-periode induiken als leider in CPL. Vorige week werd dan weer een nipte zege geboekt tegen Jong Genk. En dus had het zondagnamiddag aan een overwinning in Oostende voldoende om zich mathematisch te verzekeren van de promotie.

Dubbele voorsprong

En de wedstrijd in de Diaz Arena ging uitstekend van start voor de troepen van Kuyt. Na een tiental minuten waagde Verlinden immers zijn kans met een afstandsschot. Vlak voor thuisdoelman Bosin maakte de bal nog een vervelende bots, waardoor het sluitstuk van KVO zich gewonnen moest geven.

Vlak na de pauze kon Beerschot opnieuw toeslaan, dit keer met Wright-Philips als doelpuntenmaker van dienst. Maar de buit was toen nog lang niet binnen. Nadat het eerst nog tevergeefs een strafschop claimde, kon KVO via Medley alsnog voor de aansluitingstreffer zorgen.

Tumultueuze slotfase

Beerschot liet vervolgens de kansen liggen om de match helemaal op slot te doen. En daar leek het een zware tol voor te betalen toen Henderson diep in de extra tijd alsnog gelijk maakte. Maar uiteindelijk werd het doelpunt afgekeurd wegens positie buitenspel.

In de tumult die daarop volgde pakte Vinck ook nog eens een rode kaart namens KVO. Maar dat was slechts een voetnoot. Beerschot heeft zijn ticket voor de Jupiler Pro League immers beet. Het kan nu al uitkijken naar de Antwerpse derby's, al willen Kuyt zich eerst ook verzekeren van de titel in de CPL.

POLL: Beerschot hoort thuis in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

'Standard legt lot in handen van zeer verrassende naam'

Standard sleept zich momenteel door de Europe Play-Off. De Rouches hebben alles gegeven om in de ...

12
12
Tzolis lacht met Club-revelatie: "Hij mag mij bedanken"

Club Brugge kan met een uitstekend gevoel naar de bekerfinale van zondag. Het bracht zijn generale ...

53
53
Vertonghen in finale? Hasi onthult dé factor in beslissing

Zondag gaat Anderlecht in de bekerfinale op zoek naar een eerste prijs in acht jaar tijd. Het ...

37
37
Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

73
73
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

103
103
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

171
171
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

65
65
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

163
163
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

368
368
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1102
1102
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

190
190
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

417
417
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

258
258
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

336
336
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

111
111
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

329
329
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

411
411
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

463
463
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

113
113
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

718
718

Meer sportnieuws