Christian Benteke gooit dit jaar opnieuw hoge ogen in de Premier League, Zakaria Bakkali is één van de revelaties van het seizoensbegin bij PSV en van Mehdi Carcela wordt opnieuw veel verwacht bij Standard. Opvallend is dat ze alle drie afkomstig zijn uit de Luikse wijk Droixhe.
Sport/Voetbalmagazine ging er een kijkje nemen.
Joseph Olongo, de neef van de Aston Villa-spits, legt uit dat Benteke het vroeger helemaal niet leuk vond om groot te zijn. "Rond zijn tiende was hij al groter dan de meeste leeftijdsgenoten. Hij kromp ineen als iemand kwaad naar hem keek, bijvoorbeeld een ouder van een kind die dacht dat hij loog over zijn leeftijd. Daarom legde hij ook niet makkelijk contact. Op die leeftijd was Christian eerder lastig en ongedisciplineerd."
Bij de familie van de Rode Duivel kwam school op de eerste plaats, en dan pas voetbal. "Zijn vader was heel streng en verdroeg het niet dat zijn zoon maar wat aanmodderde. Toen hij hoorde dat Christian in het vierde studiejaar gebuisd was, kwam hij naar ons. Christian was daar en zijn voetbalspullen ook. Hij pakte toen Christians voetbalschoenen, sneed ze kapot en wierp ze in de Maas. Voor zijn en mijn ouders waren de studies belangrijker dan het voetbal."
Olongo kent ten slotte het geheim van het succes van de voormalig spits van KRC Genk. "Rond zijn twaalfde is hij helemaal veranderd. Zijn leven was georganiseerd in functie van het voetbal en de wedstrijden, terwijl wij ons vooral wilden amuseren en uitgaan. Dat heeft het verschil gemaakt tussen hem en veel anderen uit de wijk, die misschien even getalenteerd waren maar nooit zijn doorgebroken. Mehdi Carcela was ook zo: hij was een van de beteren maar stak er niet bovenuit."
LEES OOK:
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co