Thorgan aangepakt na 'toneelstukje': "Tegenstander flikken"

door
Thorgan aangepakt na 'toneelstukje':

RSC Anderlecht heeft zich tot dé grote winnaar van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs gekroond. En dat heeft Paars-Wit voor een groot deel aan Thorgan Hazard te danken. Niet zozeer vanwege zijn voetballende kwaliteiten, wel voor een 'tactisch theaterstukje'.

Voor RSCA kon de nacompetitie nauwelijks beter van start gaan. Leider Union SG ging maandagavond immers meteen onderuit op het veld van KRC Genk. Anderlecht pakte dan weer wel de volle buit. Hierdoor staat Paars-Wit nog maar een 'half puntje' achter op de eerste plaats.

LEES OOK: Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Bepalende uitsluiting

Nochtans speelde de recordkampioen zelf geen grootse wedstrijd tegen Antwerp FC, dat met name in de eerste helft de dominante ploeg was. Maar vlak voor rust volgde een belangrijk kantelpunt. Zo kwamen de bezoekers met een man minder te staan na een rode kaart voor Owen Wijndal.

Volgens analist Philippe Albert was die uitsluiting ook bepalend voor de wedstrijduitslag. "Voor mij heeft Antwerp zichzelf geklopt. Want als de Great Old met elf blijft staan, verliezen ze daar niet. De uitsluiting van Wijndal zorgt ervoor dat Anderlecht met een zege aan PO I begint", klinkt het bij SudPresse.

Toneelstukje

Wijndal pakte uiteindelijk rood nadat hij een beweging met het voorhoofd maakte in een opstootje met Hazard. Veel leek er nochtans niet aan de hand. Maar omdat Hazard behoorlijk theatraal naar de grond ging, besloot de VAR om toch in te grijpen en gaf ref Jasper Vergoote uiteindelijk rood.

Antwerp-coach Mark van Bommel vond dat 'slim gedaan'. Analist Marc Degryse heeft er toch zijn bedenkingen bij. "Ik vind het niet netjes van Thorgan Hazard. Ik had dat niet verwacht van hem: het is een klein beetje toneelspelen en de tegenstander flikken", stelt hij bij Het Laatste Nieuws. "Het toneelstukje van Thorgan Hazard dat Owen Wijndal rood opleverde, mag dan wel slim worden genoemd, het is niets om trots op te zijn", aldus Ludo Vandewalle van Het Nieuwsblad.

De uitsluiting van Wijndal was terecht ...

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

81
81
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

109
109
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

151
151
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

261
261
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

460
460
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

193
193
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

244
244
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

295
295
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

144
144
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

364
364
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

234
234
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

330
330
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

610
610
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

423
423
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

143
143
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

167
167
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

868
868
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

366
366
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

618
618
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

282
282

Meer sportnieuws