Thorgan aangepakt na 'toneelstukje': "Tegenstander flikken"

door
Thorgan aangepakt na 'toneelstukje':

RSC Anderlecht heeft zich tot dé grote winnaar van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs gekroond. En dat heeft Paars-Wit voor een groot deel aan Thorgan Hazard te danken. Niet zozeer vanwege zijn voetballende kwaliteiten, wel voor een 'tactisch theaterstukje'.

Voor RSCA kon de nacompetitie nauwelijks beter van start gaan. Leider Union SG ging maandagavond immers meteen onderuit op het veld van KRC Genk. Anderlecht pakte dan weer wel de volle buit. Hierdoor staat Paars-Wit nog maar een 'half puntje' achter op de eerste plaats.

LEES OOK: Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

Bepalende uitsluiting

Nochtans speelde de recordkampioen zelf geen grootse wedstrijd tegen Antwerp FC, dat met name in de eerste helft de dominante ploeg was. Maar vlak voor rust volgde een belangrijk kantelpunt. Zo kwamen de bezoekers met een man minder te staan na een rode kaart voor Owen Wijndal.

Volgens analist Philippe Albert was die uitsluiting ook bepalend voor de wedstrijduitslag. "Voor mij heeft Antwerp zichzelf geklopt. Want als de Great Old met elf blijft staan, verliezen ze daar niet. De uitsluiting van Wijndal zorgt ervoor dat Anderlecht met een zege aan PO I begint", klinkt het bij SudPresse.

Toneelstukje

Wijndal pakte uiteindelijk rood nadat hij een beweging met het voorhoofd maakte in een opstootje met Hazard. Veel leek er nochtans niet aan de hand. Maar omdat Hazard behoorlijk theatraal naar de grond ging, besloot de VAR om toch in te grijpen en gaf ref Jasper Vergoote uiteindelijk rood.

Antwerp-coach Mark van Bommel vond dat 'slim gedaan'. Analist Marc Degryse heeft er toch zijn bedenkingen bij. "Ik vind het niet netjes van Thorgan Hazard. Ik had dat niet verwacht van hem: het is een klein beetje toneelspelen en de tegenstander flikken", stelt hij bij Het Laatste Nieuws. "Het toneelstukje van Thorgan Hazard dat Owen Wijndal rood opleverde, mag dan wel slim worden genoemd, het is niets om trots op te zijn", aldus Ludo Vandewalle van Het Nieuwsblad.

De uitsluiting van Wijndal was terecht ...

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

34
34
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

23
23
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

98
98
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

46
46
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

36
36
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

151
151
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

183
183
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

44
44
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

114
114
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

389
389
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

94
94
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

75
75
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

719
719
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

203
203
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

193
193
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

185
185
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

188
188
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

465
465
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

57
57
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

169
169
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

31
31
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

266
266
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

411
411
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

185
185

Meer sportnieuws