De teleurstelling te veel: Beveren gooit De Decker op straat

door
De teleurstelling te veel: Beveren gooit De Decker op straat

De Challenger Pro League nadert zijn climax, zowel bovenaan als onderin het klassement. Voor SK Beveren lijkt er na een wisselvallig seizoen echter niets meer dan de kleurloze middenmoot in te zitten. Na de zware nederlaag tegen Club Luik, werd coach Wim De Decker dan ook zonder pardon aan de kant gezet.

Vorig seizoen greep Beveren ei zo na naast zijn terugkeer op het hoogste niveau. Het strandde uiteindelijk op slechts één puntje van kampioen en promovendus RWDM. Een bittere pil om te slikken, maar de campagne leverde wel voldoende elementen op om op voort te bouwen.

Logischerwijs werd de samenwerking met De Decker dan ook verlengd. Begin juni tekende hij een nieuw contract op de Freethiel tot medio 2026. De verwachting was dat hij met zijn ploeg opnieuw voor de titel en de tickets voor de Jupiler Pro League zou gaan strijden.

LEES OOK: Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

Tegenvallend seizoen

Maar dat bleek niet het geval. Zo begonnen de Waaslanders vrij wisselvallig aan het seizoen. Vlak na nieuwjaar was er weliswaar een opflakkering met enkele knappe resultaten, maar in de laatste weken volgde opnieuw een flinke terugval.

De promotiedroom lijkt dan ook al voorbij, zeker omdat zondag met pijnlijke 5-1-cijfers werd verloren van Club Luik. Voor De Decker bleek dat meteen zijn zwanenzang. Maandagmiddag kondigde de club immers aan dat de samenwerking met de trainer per direct wordt stopgezet.

Geen directe opvolger

Voorlopig is niet duidelijk wie zijn rechtstreekse opvolger zal worden. Op korte termijn zal zijn takenpakket verdeeld worden onder de rest van de sportieve omkadering. "Assistent-trainers Eric Hellemons en Flavien Le Postollec zullen samen met fysiektrainer Frederik Bracke, videoanalist Johan Verelst en keeperstrainer Kenny Steppe voorlopig de sportieve taken overnemen", klinkt het op de clubwebstek.

Ze hadden beter gewacht tot na het seizoen ...

Meest recent

Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

13
13
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

71
71
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

88
88
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

80
80
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

141
141
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

96
96
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

547
547
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

130
130
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

112
112
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

891
891
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

257
257
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

69
69
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

367
367
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

414
414
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

58
58
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

143
143
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

51
51
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

434
434
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

612
612
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

419
419
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

297
297
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

454
454
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

84
84
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

303
303

Meer sportnieuws