De teleurstelling te veel: Beveren gooit De Decker op straat

door
De teleurstelling te veel: Beveren gooit De Decker op straat

De Challenger Pro League nadert zijn climax, zowel bovenaan als onderin het klassement. Voor SK Beveren lijkt er na een wisselvallig seizoen echter niets meer dan de kleurloze middenmoot in te zitten. Na de zware nederlaag tegen Club Luik, werd coach Wim De Decker dan ook zonder pardon aan de kant gezet.

Vorig seizoen greep Beveren ei zo na naast zijn terugkeer op het hoogste niveau. Het strandde uiteindelijk op slechts één puntje van kampioen en promovendus RWDM. Een bittere pil om te slikken, maar de campagne leverde wel voldoende elementen op om op voort te bouwen.

Logischerwijs werd de samenwerking met De Decker dan ook verlengd. Begin juni tekende hij een nieuw contract op de Freethiel tot medio 2026. De verwachting was dat hij met zijn ploeg opnieuw voor de titel en de tickets voor de Jupiler Pro League zou gaan strijden.

LEES OOK: 'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Tegenvallend seizoen

Maar dat bleek niet het geval. Zo begonnen de Waaslanders vrij wisselvallig aan het seizoen. Vlak na nieuwjaar was er weliswaar een opflakkering met enkele knappe resultaten, maar in de laatste weken volgde opnieuw een flinke terugval.

De promotiedroom lijkt dan ook al voorbij, zeker omdat zondag met pijnlijke 5-1-cijfers werd verloren van Club Luik. Voor De Decker bleek dat meteen zijn zwanenzang. Maandagmiddag kondigde de club immers aan dat de samenwerking met de trainer per direct wordt stopgezet.

Geen directe opvolger

Voorlopig is niet duidelijk wie zijn rechtstreekse opvolger zal worden. Op korte termijn zal zijn takenpakket verdeeld worden onder de rest van de sportieve omkadering. "Assistent-trainers Eric Hellemons en Flavien Le Postollec zullen samen met fysiektrainer Frederik Bracke, videoanalist Johan Verelst en keeperstrainer Kenny Steppe voorlopig de sportieve taken overnemen", klinkt het op de clubwebstek.

Ze hadden beter gewacht tot na het seizoen ...

Meest recent

Rode Duivels mogen met monsterscore toch nog naar WK

De Rode Duivels hebben dinsdagavond gewoon hun ticket voor het WK binnengehaald. Tegen Liechtenstein ...

13
13
Van Gaal ziet pijnlijke oorzaak voor crisis bij Ajax

Voor Ajax is het alweer een zwaar tegenvallend seizoen aan het worden. In de Eredivisie heeft het nu ...

6
6
Toch nog een opsteker: jonge Duivels mogen nog dromen van EK

Het is voor de Belgische nationale jeugdelftallen geen al te best interlandluik geworden. De Jonge ...

24
24
Rode Duivels op voorsprong, maar fans uiten grote twijfel

De Rode Duivels lijken goed op weg om hun ticket voor het WK gewoon binnen te halen. Tegen ...

49
49
'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

118
118
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

41
41
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

107
107
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

368
368
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

381
381
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

60
60
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

78
78
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

91
91
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

792
792
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

110
110
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

100
100
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

386
386
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

84
84
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

1122
1122
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

361
361
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

392
392
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

50
50
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

172
172
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

268
268
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

81
81
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

125
125

Meer sportnieuws