Vandenhaute hard aangepakt: "Deze zaak toont zijn slechtste kant"

524 stemmen
Vandenhaute hard aangepakt:

In de Burgerlijke rechtbank van Brussel werd maandag een opmerkelijke zaak behandeld. Zo stond RSC Anderlecht tegenover sportjournalist Jan Hauspie. Die had in 2023 een uiterst kritisch artikel gepubliceerd in het weekblad Humo en daar tilde het toenmalige bestuur bijzonder zwaar.

Begin februari 2023 brengt Humo een uitgebreid artikel met de titel 'Mauve Malaise: de diepe crisis bij RSC Anderlecht' naar buiten. Daarin schetst Hauspie op basis van anonieme getuigenissen een vernietigend beeld over de bestuurlijke crisis bij de recordkampioen. Ook de financiële malaise komt uitgebreid aan bod, net zoals het sportieve verval.

Met name Wouter Vandenhaute, niet-uitvoerend voorzitter, en zijn voormalige rechterhand Peter Verbeke worden hard aangepakt. Krachttermen als 'Le petit nazi' en 'les deux psychopathes' worden door de getuigen gebruikt om het tweetal benoemen. Allerlei interne conflicten met Vandenhaute en Verbeke worden naar buiten gebracht.

LEES OOK: Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Intimidatie vs. sabotage

Die eerste laat het daar echter niet bij. Zo werd een juridische klacht neergelegd tegen Hauspie. Daarbij eist de club maar liefst 50.000 euro van de journalist. De verdediging van RSCA maakt zich sterk dat het om 'eenzijdige berichtgeving' gaat, waarin ook enkele feitelijke onjuistheden staat. Zelfs dat Hauspie de 'evolutie van de club wou saboteren'.

De journalist en zijn advocaten hebben het dan weer over 'pure intimidatie'. "Tachtig procent van wat in het artikel stond, was door heel wat journalisten geweten. De resterende twintig procent heb ik door onderzoeksjournalistiek verkregen. De rest schrijft het niet, ik wel. En nu sta ik hier", werd Hauspie, die zelf aanwezig was op de zitting, geciteerd bij HLN.

Klein van Vandenhaute

Binnen een maand zou de uitspraak volgen. Overigens krijgt Hauspie de steun van verschillende collega's, zoals columnist Hans Vandeweghe. Die pakt Vandenhaute hard aan in zijn column bij De Morgen. "Met deze dagvaarding tonen Anderlecht en Vandenhaute zich van hun slechtste, en vooral smalste kant", klinkt het onder meer.

Vandeweghe is er overigens van overtuigd dat de niet-uitvoerende voorzitter de dragende kracht is achter de rechtszaak. "De dagvaarding komt ongetwijfeld uit de koker van Vandenhaute. Ze bevestigt deze omschrijving door een (het spijt ons zeer) anonieme bron: “Wouter is een klein manneke met een heel groot ego, maar vooral zeer lange tenen.” Dat was bekend bij journalisten en de meeste sportjournalisten kenden ook de meeste anekdotes die in het Humo-verhaal verschenen."

Een club als Anderlecht moeten boven dit soort kritische artikels staan ...

Meest recent

'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

11
11
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

36
36
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

51
51
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

256
256
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

865
865
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

69
69
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

67
67
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

192
192
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

80
80
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

271
271
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

285
285
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

440
440
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

696
696
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

172
172
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

483
483
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

225
225
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

132
132
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

218
218
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

128
128
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

121
121
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

54
54
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

397
397
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

96
96
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

274
274

Meer sportnieuws