Blauw-zwarte comeback? "Sta op de lijst bij Club Brugge"

door
Blauw-zwarte comeback?

Het zijn drukke dagen voor het bestuur van Club Brugge. Na het ontslag van Ronny Deila wordt immers volop gespeurd naar een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen. En ondertussen werkt men ook aan de aanstelling van een 'Technical Director'.

Zoals geweten zwaait CEO Vincent Mannaert definitief af bij Blauw-Zwart. Om hem te vervangen werd inmiddels een nieuwe structuur opgemaakt. Daarbij zal nieuwe CEO Bob Madou de dagelijkse leiding op zich nemen. Het sportieve takenpakket van Mannaert wordt dan weer opgesplitst.

Dévy Rigaux werd bijvoorbeeld aangesteld als 'Director of Football', hij zal zich vooral over de transfers bekommeren. Maarten Dedobbeleer wordt op zijn beurt de nieuwe 'Sports Director', waarbij hij zich zal buigen over de meer praktische zaken van de sportieve werking. Daarnaast wil Club ook een 'Technical Director' aanstellen.

LEES OOK: Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Ervaren kracht gezocht

Deze persoon zal nauw betrokken worden bij de eerste ploeg en moet een klankbord vormen voor de hoofdtrainer. Daarvoor mikt Blauw-Zwart op iemand met de nodige ervaring, die liefst goed vertrouwd is met het Belgische voetbal. En iemand die zelf niet langer de brandende ambitie heeft om hoofdcoach te worden.

Verschillende namen doen daarvoor de ronde. Daarbij ook Hugo Broos. Die was als speler én als trainer immers al succesvol met Club Brugge. In de voorbije jaren leverde hij dan weer goed werk in Afrikaanse loondienst. In januari haalde hij zelfs de bronzen medaille op de Africa Cup als bondscoach van Zuid-Afrika.

Interesse, geen contact

Begin deze maand liet Broos echter verstaan dat hij Zuid-Afrika trouw zal blijven. Maar nu zette hij de deur toch weer op een kiertje. "Wat Club Brugge betreft: ik weet dat ik er een kandidaat ben, niet meer of niet minder", werd hij geciteerd bij Goal.com. "Ik heb de mensen van Club nog niet ontmoet, maar weet wel dat ik er één van de kandidaten ben. We zullen zien wat er gebeurt. Ik weet dat er in de Belgische media over gesproken wordt, maar nogmaals: momenteel speelt er niets. Na zo'n prestatie op de Africa Cup komt er ook automatisch interesse."

Broos zou een goede TD zijn voor Club ...

Meest recent

"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

7
7
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

254
254
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

105
105
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

134
134
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

211
211
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

49
49
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

74
74
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

52
52
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

245
245
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

108
108
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

229
229
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

414
414
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

134
134
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

1260
1260
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

468
468
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

161
161
Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

302
302
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

271
271
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

1166
1166
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

194
194
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

85
85
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

201
201
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

189
189
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

553
553

Meer sportnieuws