'Fredberg op dreef: Anderlecht broedt op fraaie dubbelslag'

door
'Fredberg op dreef: Anderlecht broedt op fraaie dubbelslag'

Voor de laatste speeldag van de reguliere competitie staan bij Anderlecht heel wat spelers op scherp. Om een schorsing in de play-offs te vermijden zal Brian Riemer tegen KV Kortrijk daarom wellicht een aantal wissels doorvoeren. Zo verschijnt Thomas Delaney mogelijk nog eens aan de aftrap.

Behoudens blessureleed was de 32-jarige Deen voor nieuwjaar nog een onbetwiste titularis bij de Brusselaars, tot een knieletsel roet in het eten gooide. Delaney moest onder het mes en stond daarom wekenlang aan de kant. Sinds zijn terugkeer moet hij het voorlopig nog louter stellen met korte invalbeurten.

LEES OOK: 'Atalanta twijfelt: deal met Club Brugge of Anderlecht?'

Kans voor Delaney?

Op het middenveld zijn de plaatsen dan ook bijzonder duur. Behalve certitude Mats Rits veroverde intussen namelijk ook Mario Stroeykens een vaste basisplaats. Net zoals Théo Leoni, die met Yari Verschaeren knokt om het derde plekje, is hij echter een van de spelers met vijf gele kaarten achter zijn naam.

Hoe dan ook lijkt Riemer van plan om vroeg of laat weer de kaart trekken van zijn ervaren landgenoot, wiens kwaliteiten ook door Jesper Fredberg naar waarde worden geschat. Eerder liet de CEO Sports zelfs reeds duidelijk verstaan dat hij Delaney ook volgend seizoen bij voorkeur gewoon aan boord houdt.

Prijskaartje: 3 miljoen

Hoewel zijn moederclub Sevilla volgens Fredberg eveneens wat in de pap te brokken heeft ligt de bal alvast in zijn kamp. Anders dan bij Ludwig Augustinsson, die Paars-Wit ook definitief zou willen inlijven, beschikt Anderlecht tenslotte over een aankoopoptie om de huurling straks permanent over te nemen.

Die bedraagt naar verluidt een drietal miljoen, geen onoverkomelijke som voor een 75-voudig international. Volgens het Spaanse medium Estadio Deportivo overweegt Fredberg dan ook serieus om Delaney zijn clausule te lichten. De toekomst van Federico Gattoni, die derde Sevilla-telg, is nog onduidelijk.

Delaney is 3 miljoen waard

Meest recent

Club Brugge maakt volgende megadeal officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende uitgaande toptransfer afgerond. Blauw-Zwart maakte zopas het vertrek ...

107
107
'Zinho Gano op weg naar zeer verrassende transfer'

Zinho Gano speelt sinds een jaar voor Saudi-Arabië, waar hij uitkomt voor Al-Hazem. De ervaren ...

22
22
'Atalanta twijfelt: deal met Club Brugge of Anderlecht?'

De voorbije jaren groeide Atalanta uit tot een stabiele subtopper in de Serie A en ook vorig seizoen ...

228
228
KRC Genk pakt door en kondigt volgende transferdeal aan

KRC Genk heeft in principe deze zomer niet zoveel werk op de transfermarkt. Het rondde tot dusver ...

57
57
Cercle jubelt: revelatie blijft langer aan boord

Bij Cercle Brugge hielden ze deze zomer schoon schip, nadat vorig seizoen maar net de degradatie ...

28
28
'Renard blijft hongerig: volgende doelwit bekend'

Na het teleurstellende einde van vorig seizoen moest er bij Anderlecht deze zomer veel veranderen. ...

181
181
De Mil lanceert transferoproep: "Dat hebben we nog nodig"

Rik De Mil leverde vorig seizoen straf werk bij Sporting Charleroi. Hij transformeerde een ploeg die ...

31
31
Fans Club Brugge in extase: hij is terug!

Bij Club Brugge lijken ze nog veel werk te hebben om hun ploeg voor volgend seizoen samen te ...

466
466
'Lucas Stassin dropt stevig transferbommetje'

De voorbije maanden bleek dat er nog werk aan de winkel is bij de Rode Duivels, waar Rudi Garcia aan ...

92
92
Vakantie ontspoort voor Gert Verheyen: ‘Net op tijd gered’

Voor veel 'voetbaldieren' is eindelijk een periode van rust aangebroken. Zo ook voor Gert Verheyen. ...

98
98
Heerenveen pakt uit met komst Antwerp-speler

Er heeft deze zomer bij Antwerp alweer een stevige leegloop plaatsgevonden. Negen spelers hebben ...

69
69
‘Leverkusen ziet Rode Duivel als redder’

Bij Bayer Leverkusen zagen ze deze zomer toch een beetje een einde aan een cyclus komen. Een jaar ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, domper voor Anderlecht en Antwerp'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

591
591
Zoveel verdient Aster Nzeyimana? Het is ronduit schokkend

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

203
203
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

114
114
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

109
109
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

179
179
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

414
414
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

187
187
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

362
362
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

221
221
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

161
161
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

43
43
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

720
720
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

462
462

Meer sportnieuws