Diepe crisis voorkomen: Club pakt zege na slippers Leysen

door
Diepe crisis voorkomen: Club pakt zege na slippers Leysen

Club Brugge is er zondagnamiddag wederom in geslaagd om een crisis ietwat te bezweren. Op eigen veld speelde Blauw-Zwart nochtans wederom geen grootse wedstrijd tegen degradatiekandidaat OH Leuven. Maar onder meer na enkele missers van de bezoekende doelman Tobe Leysen haalde Club het toch met 3-1.

De Bruggelingen waren met een stevige kater teruggekeerd van hun Europese trip naar Molde. Bij een nieuwe misstap zou de achterban wel eens in opstand kunnen komen. In aanloop naar het duel met OHL werden de spelers alvast nog eens op hun plichten gewezen door de harde kern. Maar die interventie had in eerste instantie niet het gewenste effect.

LEES OOK: Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

Zwakke start Blauw-Zwart

Blauw-Zwart begon immers vrij matig aan de wedstrijd, er zaten opvallend veel twijfels in de ploeg. OHL, dat moest winnen om de Play-Downs te ontlopen, kreeg dan ook enkele kansjes. En na een halfuurtje spelen konden de bezoekers zelfs op voorsprong komen via Pletinckx. Het gemor in de tribunes van Jan Breydel weerklonk zo steeds luider.

Club leek dus met een voorsprong de kleedkamers in te duiken. Maar dat was buiten Leysen gerekend. De Leuvense doelman, die nochtans een degelijk seizoen speelt, liet een zwakke voorzet van Meijer in eigen doel vallen. Dankzij die blunder stond het 1-1 aan de rust. Bij de start van de tweede helft kwam de thuisploeg echter opnieuw goed weg: Brunes liet de 1-2 onbegrijpelijk liggen.

Nieuwe blunder Leysen

En die misser kwam OHL bijzonder duur te staan. Na een uurtje spelen mocht Vanaken immers aanleggen voor een vrije trap. En de Brugse aanvoerder knalde het leer via de vuisten van de ongelukkige Leysen tegen de touwen. Niet veel later ging het Leuvense sluitstuk opnieuw in de fout. Zo lostte de pechvogel een voorzet na een corner, waarna Meijer op de juiste plaats stond om de bevrijdende 3-1 binnen te werken.

Voor de bezoekers was dat meteen de doodsteek. Zo nam Club de match helemaal in handen. Ook Jutgla leek een doelpuntje mee te pikken, hij werd echter afgefloten wegens buitenspel. De 3-1 was bijgevolg de eindstand. Door deze zege zijn de Bruggelingen ook mathematisch zeker van hun plek in de Champions' Play-Off, alle focus kan nu op de return tegen Molde. OHL is dan weer veroordeeld tot de Play-Downs.

De zege van Club was verdiend ...

Meest recent

‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

19
19
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

9
9
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

14
14
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

41
41
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

168
168
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

3
3
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

226
226
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

136
136
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

107
107
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

35
35
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

168
168
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

59
59
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

206
206
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

41
41
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

71
71
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

108
108
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

83
83
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

69
69
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

576
576
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

56
56
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

269
269
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

166
166
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

55
55

Meer sportnieuws