Crisis bij AA Gent escaleert: recordtransfer 'ontspoort'

1007
Crisis bij AA Gent escaleert: recordtransfer 'ontspoort'

Het transferbeleid van AA Gent heeft gefaald op sportief vlak na de verkoop van belangrijke spelers in januari. De club slaagde er niet in om offensieve versterkingen aan te trekken die direct inzetbaar zijn, waardoor de verwachtingen rond de recordtransfer Momodou Sonko nog niet zijn waargemaakt.

Ondanks zijn potentieel wordt er geduld gevraagd, aangezien Sonko tijd nodig heeft om zich aan te passen, vooral op fysiek en conditioneel vlak. De investering in Sonko wordt gezien als een langetermijnstrategie, waarbij de club hoopt op zijn doorverkoop in de toekomst.

LEES OOK: Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

Het transferbeleid van AA Gent heeft gefaald (op sportief vlak)

AA Gent heeft de financiële positie van de club stevig versterkt in januari. De transfers van Malick Fofana, Gift Orban en Hugo Cuypers brachten maar liefst 41 miljoen euro in het laatje.

“In die sequentie — zeg maar de 'flow' — van de afgelopen wintermercato hebben wij wél telkens de juiste, logische beslissingen genomen”, opperde voorzitter Sam Baro in Het Laatste Nieuws.

De beslissing om het drietal te verkopen in januari was een logische beslissing op financieel vlak, maar daardoor werden de sportieve ambities in één klap weggevaagd.

In het kalenderjaar 2024 wist Gent slechts één keer te winnen in elf gespeelde wedstrijden, terwijl ze zeven keer verloren. De Buffalo’s zijn fel verwakt na de wintermercato, zoals Tarik Tissoudali vorig weekend ook vaststelde.

“De kern van het probleem is het transferbeleid. De club faalde. Het is gewoon de waarheid ”, zei Tarik Tissoudali na de nederlaag tegen Standard. “Wat er in januari is gebeurd, leeft in de spelersgroep”, gaf Hein Vanhaezebrouck ook toe.

Zwaktebod AA Gent: wachten op de man van 7 miljoen

Het transferbeleid van AA Gent heeft vooral gefaald in het offensief vlak, waar er bijvoorbeeld geen nieuwe spits werd gehaald. “Dat je het in volle strijd voor de top zes moet doen met Depoitre of Fernandez-Pardo is - met alle respect - een zwaktebod”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Bovendien zijn veel van de nieuwkomers niet direct van toegevoegde waarde gebleken. “Yokota maakte wel een goeie eerste indruk en Sonko is blijkbaar de nieuwste sensatie. Maar gaat AA Gent sterker staan dan ervoor?” vroeg Peter Vandenbempt zich af.

Ondanks het breken van het transferrecord voor Momodou Sonko, waarbij Gent clubs als Barcelona, Leipzig, Ajax, Bologna, Anderlecht en Club Brugge achter zich liet, heeft de jonge Zweed meer tijd nodig om zich aan te passen.

Met een prijskaartje van 7 miljoen euro zijn de verwachtingen hooggespannen, maar sinds zijn komst eind januari heeft de 19-jarige nog geen enkele volledige wedstrijd gespeeld en werd hij telkens in zijn drie basisplaatsen aan de rust vervangen.

Hoewel AA Gent een recordsom heeft geïnvesteerd in Sonko, is het nog steeds wachten op het rendement van deze zware investering.

De grote ster van de Allsvenskan: “Zoals Antonio Nusa”

“De transfer van Sonko: we zijn daar heel fier over”, zei Michel Louwagie aan Sporza. Momodou Sonko was de grote ster van de Allsvenskan en de Zweed met Gambiaanse roots werd in 2023 verkozen tot Jonge Speler van het Jaar van de competitie.

Expressen bestempelde Sonko zelfs als de nieuwe Mo Salah, niet alleen qua profiel maar ook wat betreft het pad dat hij bewandelt naar de absolute top.

Net zoals Salah zijn carrière begon bij het ‘kleine’ FC Basel, hoopt Sonko een vergelijkbare opmars te maken via BK Häcken en AA Gent, en zijn potentieel voor verdere groei lijkt onbegrensd.

Zijn spel kenmerkt zich door indrukwekkende snelheid en verfijnde techniek. “Even snel en dribbelvaardig als Antonio Nusa”, schreef Het Laatste Nieuws. Hij levert hoogtepunten met zijn dribbels, doelgerichte bewegingen en excelleert met krachtige doelpunten en schoten van afstand.

In Zweden twijfelen ze er niet aan dat Sonko in het buitenland zal slagen. “Ik zie geen limiet voor hem”, zei Per-Mathias Høgmo, zijn vroeger coach bij Häcken aan 'Göteborgs-Posten' over zijn potentieel.

Bij AA Gent heeft hij al flitsen van zijn grote talent getoond, maar heeft hij zijn stempel nog niet kunnen drukken.

Sonko niet klaar: hoge verwachtingen worden al getemperd

Momodou Sonko arriveerde eind januari bij AA Gent toen hij nog maar twee weken ver was in de seizoensvoorbereiding met BK Häcken.

“Konden we Sonko op 1 januari halen, hadden we vier weken voorbereiding voorzien, maar nu staat hij nog ver van zijn beste niveau”, stelde Hein Vanhaezebrouck vast begin februari.

Op dat moment was de 19-jarige nog niet op zijn top, zowel fysiek als conditioneel, maar desondanks werd er veel druk gelegd op de jonge speler, gezien zijn status als Gentse recordaankoop.

Franky Van der Elst vertelde aan Het Nieuwsblad dat het altijd afwachten is hoe snel zo'n jonge speler zich zal aanpassen. “Maar goed, als je 7 miljoen euro betaalt, mag je hopen dat een goeie is.”

Wim De Coninck benadrukte dat het nu vooral wachten is op Sonko en dat hij hopelijk snel aan de deur kan kloppen. :

Hoewel Het Laatste Nieuws goede dingen hoorde over Sonko, temperden ze ook de verwachtingen. “AA Gent meteen bij de hand nemen? Neen, dat mogen we niet verwachten.” 

Recordtransfer Sonko is investering op middellange termijn

Het Laatste Nieuws meldt dat Momodou Sonko momenteel nog niet het niveau van drive en vermogen kan brengen dat Hein Vanhaezebrouck van een spits verwacht. “De Buffalo’s zullen geduld moeten tonen vooraleer ze de beste Sonko zien.”

De coach heeft al meermaals bevestigd dat het tijd zal kosten voordat Sonko topfit is en klaar is om het team te dragen.

Ondanks de frustratie in de kleedkamer over het falen van het transferbeleid tijdens de wintermercato, moet de transfer van Sonko worden gezien op de middellange en lange termijn.

“Ze mikken op een doorverkoop en gaan daarmee de toer van Club Brugge en Genk op”, merkte sporteconoom Wim Lagae op bij Het Nieuwsblad. Bovendien heeft Sonko al flitsen van zijn enorme talent laten zien, onder meer in de wedstrijd tegen KAS Eupen.

Zal Sonko nog knallen bij AA Gent?

Meest recent

KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

0
0
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

48
48
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

120
120
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

21
21
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

64
64
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

17
17
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

125
125
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

23
23
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

52
52
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

23
23
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

177
177
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

281
281
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

75
75
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

686
686
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

257
257
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

82
82
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

76
76
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

196
196
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

321
321
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

530
530
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

365
365
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

330
330
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

862
862
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

751
751
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

17
17

Meer sportnieuws