Mile Svilar Rode Duivel? Vader Ratko reageert

door
Mile Svilar Rode Duivel? Vader Ratko reageert

Vrijdagochtend viel er toch een bommetje in Servië, want daar meldden lokale media dat Mile Svilar zijn selectie voor de nationale ploeg geweigerd zou hebben. De doelman was opgeroepen voor de oefeninterlands tegen Rusland en Cyprus deze maand, maar bedankte voor de uitnodiging omdat hij Rode Duivel zou willen worden.

De intussen 24-jarige Svilar speelde zich de voorbije weken in de kijker door bij AS Roma een basisplaats af te dwingen. Dat leverde hem ook een terugkeer bij Servië op, waar hij in 2021 debuteerde tegen Qatar. Het bleef echter bij die ene cap, waardoor de deur voor de Rode Duivels bleef openstaan.

LEES OOK: Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

Ratko Svilar bevestigt switch min of meer

Volgens de regels van de FIFA mogen spelers nog van land veranderen zolang ze voor hun 21ste niet meer dan drie officiële interlands gespeeld hebben. Svilar speelde enkel een oefeninterland, waardoor hij nog steeds kon terugkeren naar België, waar hij alle nationale jeugdelftallen tot en met de Jonge Duivels vertegenwoordigde.

De Servische media contacteerden vader Ratko Svilar voor bevestiging, maar die kon hij niet geven. Maar hij gaf wel een grote hint. "Als er berichten verschijnen in die richting, dan zullen die wel waar zijn", verklaarde hij immers. "Maar meer kan ik op dit moment niet zeggen. Ik zal er met hem eens over praten wanneer hij van de training terugkeert."

Mile speelde samen met vele Rode Duivels

Als Svilar junior nu Servië alsnog de rug zou toekeren, dan zal dat zeker niet aan Ratko liggen. "Ik heb hem altijd aangemoedigd om in te gaan op de Servische selecties en om voor ons land te spelen", klonk het nog. "Maar Mile is in België geboren en hij heeft nog samen gespeeld met heel veel jongens die er nu in de nationale ploeg spelen. Hij heeft daar ook alle jeugdploegen doorlopen."

Het wordt dus wachten op officiële bevestiging en afwachten of Domenico Tedesco ook een beroep zal doen op Svilar. De voorbije maanden waren Koen Casteels, Matz Sels, Thomas Kaminski en Arnaud Bodart in principe zijn vaste doelmannen, terwijl Thibaut Courtois indien fit en beschikbaar natuurlijk de onbetwiste nummer één is.

Zijn de Rode Duivels voor Svilar een betere keuze dan Servië?

Meest recent

Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

5
5
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

35
35
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

113
113
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

120
120
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

71
71
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

18
18
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

283
283
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

61
61
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

177
177
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

78
78
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

65
65
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

61
61
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

97
97
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

84
84
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

155
155
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

156
156
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

86
86
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

258
258
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

74
74
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

89
89
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

555
555
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

182
182
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

106
106
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

555
555
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

785
785

Meer sportnieuws