'Standard zet zoektocht naar eerste zomeraanwinst vol in'

door
'Standard zet zoektocht naar eerste zomeraanwinst vol in'

Standard heeft de voorbije weken moeten bibberen, maar na de 4-2-zege tegen AA Gent vorig weekend lijken ze toch nog de play-downs te gaan ontlopen. Dat betekent dat de Rouches in Play-Off II nog kunnen strijden om een kansje op een Europees ticket, al zal de blik toch vooral op volgend seizoen gaan.

Dan ligt er immers weer heel wat werk op de plank voor technisch directeur Fergal Harkin. Er wordt alweer een groot spelersverloop verwacht op Sclessin, want er worden dit seizoen weer de nodige spelers gehuurd en daarnaast zijn er ook weer enkele jongens met aflopende contracten.

LEES OOK: Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

Vanheusden, Laifis en Bokadi verlaten Standard

Vooral de defensie lijkt een heuse makeover te zullen ondergaan. De aflopende contracten van Konstantinos Laifis en Bope Bokadi zullen niet verlengd worden, terwijl de kans ook nihil lijkt dat Standard de aankoopoptie van Zinho Vanheusden zal gaan lichten.

Dat betekent dat Standard minstens twee nieuwe centrale verdedigers zal moeten zoeken voor volgend seizoen. Bokadi komt de laatste maanden niet meer aan de bak, maar Laifis en Vanheusden (indien fit) zijn wel nog steeds vaste titularissen en zullen dus vervangen moeten worden.

Zoektocht naar verdedigers al begonnen

Volgens Sudpresse is de zoektocht naar defensieve versterking alvast aan de gang. Harkin zou al aan het informeren zijn bij de nodige spelers om te zien of ze interesse hebben in een overstap naar Luik. Hij zal wellicht zijn huiswerk zo vroeg mogelijk klaar willen hebben.

Dit seizoen moest Standard immers wachten tot eind augustus op de broodnodige versterking, maar tegen dan hadden ze hun start al gemist en kampeerden ze helemaal onderin het klassement. Dat scenario zullen ze op Sclessin absoluut willen vermijden volgend seizoen.

Moet Standard proberen om Vanheusden nog te houden?

Meest recent

'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

7
7
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

82
82
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

138
138
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

247
247
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

566
566
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

423
423
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

31
31
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

348
348
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

976
976
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

562
562
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

417
417
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

973
973
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

116
116
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

212
212
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

139
139
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

231
231
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

618
618
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

424
424
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

39
39
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

847
847
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1370
1370
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

71
71
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

206
206
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

315
315

Meer sportnieuws