Vrancken hard: "Verschrikkelijk om hier wéér over te praten"

439 stemmen
Vrancken hard:

KRC Genk heeft zondagmiddag een dure thuisnederlaag geleden. De vicekampioen verloor immers met 0-3 van Club Brugge en is dus nog steeds niet zeker van deelname aan de Champions' Play-Offs. Racing kon achteraf wel klagen over de abitrage.

Dat Genk wederom punten liet liggen op eigen veld, had het voor een groot deel aan zichzelf te wijten. Indien Tolu Arokodare na een kwartiertje spelen zijn strafschop niet miste, had de wedstrijd helemaal anders kunnen lopen. En het was niet de enige kans die de Limburgers lieten liggen. Een gebrek aan efficiëntie voor doel blijft een aanslepend probleem.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

Elleboog Odoi

Maar Racing kon ook naar de abitrage wijzen. Vlak voor de 0-2 van Denis Odoi, deelde de Brugse doelpuntenmaker immers een elleboogstoot uit aan zijn directe tegenstander Zakaria El Ouahdi. Volgens Odoi was het een onbewuste actie, maar het blijft opvallend dat de scheidsrechter niet ingreep en de videoref deze fase niet herbekeek.

Volgens Wouter Vrancken was het nochtans een duidelijke overtreding. "Bewust of niet, dat laat ik in het midden. Maar je moet het wel bekijken, als je een speler ziet bloeden. Want een overtreding en minstens geel is het altijd, dan wordt ook altijd gegeven als zoiets in het midden van het veld gebeurt. Nu lieten ze alles passeren en uitgerekend Odoi kon, terwijl zijn bewaker El Ouahdi aan de zijlijn stond, de 0-2 binnenkoppen", klonk het bij HBvL.

Absurde strafschop

En ook aan de derde Brugse treffer hing een geurtje. Zo ging de bal wel heel gemakkelijk op de stip na vermeend handsspel van Yira Sor. De bal werd nochtans van wel heel dichtbij op zijn armen gekopt tijdens een loopduel, terwijl geen sprake leek van een onnatuurlijke beweging met de arm.

Vrancken begreep er dan ook niets van. "De 0-3 was zo mogelijk nog absurder. Hoe kan je een bal die vanop 10 cm tegen een arm wordt gekopt van iemand, die een loopbeweging maakt, als hands beoordelen? Geen enkele voetballiefhebber zag hier een strafschop in, de VAR én de ref wel. Nog eens: ik vind het verschrikkelijk dat we het - net zoals zaterdag - hierover moeten hebben."

Genk haalt alsnog de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

0
0
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

37
37
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

230
230
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

312
312
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

286
286
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

413
413
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

116
116
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

145
145
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

80
80
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

82
82
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

175
175
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

288
288
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

640
640
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

159
159
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

84
84
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

111
111
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

277
277
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

417
417
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

300
300
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

114
114
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

236
236
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

389
389
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

82
82
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

641
641

Meer sportnieuws