Club hard aangepakt: "Hij moet 30 miljoen opleveren?"

door
Club hard aangepakt:

Voor Club Brugge lijkt de landstitel stilaan een utopie te worden. Blauw-Zwart leed zondag een pijnlijke thuisnederlaag tegen Anderlecht en zag zijn achterstand op leider Union al oplopen tot maar liefst 20 punten. De kritiek op Club is dan ook snoeihard.

Vooral de manier waarop het zich liet aftroeven door zijn aartsrivaal was bijzonder pijnlijk voor Club. Het kwam wel nog op voorsprong via Ferran Jutgla, maar gaf de partij in de laatste tien minuten nog helemaal uit handen. Invallers Vazquez en Angulo smeerden hen nog een 1-2-nederlaag aan.

LEES OOK: 'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Vedetten niet op de afspraak

Ook Philippe Albert trekt enkele harde conclusies over Club. "De waarheid is dat enkele Brugse spelers schromelijk onderschat worden. Als je de prestatie van Nusa zag, dan kan je eerlijk gezegd maar moeilijk geloven dat die voor 30 miljoen verkocht kan worden. Skov Olsen heeft wel al veel bewezen, maar hij was onherkenbaar", haalt de analist bij Sudpresse stevig uit.

Albert ziet echter ook dat het probleem van Club veel dieper ligt dan enkele vedetten die niet op de afspraak waren. "Je voelde een zeker gebrek aan goesting. Dat hadden de supporters ook gezien, want zij applaudisseerden niet wanneer de spelers hen kwamen groeten. Jarenlang was Club in eigen stadion een pletwals, maar dat is niet langer het geval. De passie is uitgedoofd."

Niet langer Fort Jan Breydel

Tegen Anderlecht leed Club wel pas zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen, maar het liet de voorbije maanden in eigen stadion al een paar keer onnodig punten liggen. Tegen KV Mechelen, Genk, STVV, Cercle, Union en KV Kortrijk raakten ze telkens niet verder dan een gelijkspel. Club won dus amper de helft van zijn thuismatchen tot dusver.

Door die wisselvallige prestaties komt stilaan ook Play-Off I op de helling te staan. Club blijft wel op de derde plaats staan, maar heeft amper twee punten voorsprong op de nummer zeven. In zijn laatste wedstrijden tegen Genk, OHL en STVV kan het zich dus geen nieuwe uitschuivers veroorloven.

Moet Club nog vrezen voor de play-offs?

Meest recent

'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

19
19
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

66
66
Noa Lang zorgt voor groot mysterie met korte boodschap

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

16
16
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

69
69
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

35
35
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

107
107
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

108
108
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

129
129
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

60
60
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

79
79
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

208
208
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

322
322
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

158
158
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

90
90
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

36
36
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

436
436
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

67
67
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

174
174
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

505
505
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

330
330
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

116
116
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

103
103
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

296
296
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

437
437

Meer sportnieuws