Union ziet zege tegen Westerlo wegglippen na late VAR-penalty

door
Union ziet zege tegen Westerlo wegglippen na late VAR-penalty

Enkele dagen na de bekernederlaag tegen Club Brugge heeft Union ook in de competite averij opgelopen. Het leek tegen Westerlo nog op weg naar een zege, maar in de absolute slotfase kwamen de bezoekers nog langszij na alweer een bedenkelijke tussenkomst van de VAR. Die leverde Westerlo een penalty op, waardoor het nog 2-2 werd.

Het werd dus niet de avond van Union, dat ook rampzalig begonnen was. Al na zeven minuten keek het tegen een achterstand aan na een knullig weggegeven doelpunt. Sykes speelde de bal zomaar in de voeten van Vermant, die zo Van den Keybus de verrassende 0-1 kon voorschotelen.

Union liet zich echter niet van de wijs brengen en nog geen tien minuten later had het de stand alweer in evenwicht gebracht. Lapoussin kon een combinatie simpel afronden. Union drukte door en kwam vlak voor rust bijna op voorsprong. Amoura zag zijn schot echter stranden op de kruising.

Vroeg in de tweede helft werd de Algerijn opnieuw getergd door het doelhout. Nilsson en Bolat konden allebei niet bij zijn voorzet, die uiteindelijk op de paal uiteenspatte. Het bleek slechts uitstel, want enkele minuten later was de voorsprong toch een feit. Opnieuw Lapoussin scoorde.

Union ging daarna nog op zoek naar een derde goal, maar die viel niet meer. Dat zou hen nog zuur opbreken, want diep in blessuretijd ging de bal plots nog op de stip voor Westerlo. Een onschuldig ogende botsing tussen Frigan en Mac Allister leidde tot een VAR-interventie en een penalty. Madsen liet het geschenk niet liggen en zorgde nog voor 2-2.

Union bleef dus toch achter met een kater, ook omdat Nilsson in de slotseconden nog de winning goal liet liggen. De concurrenten krijgen zo de kans om de komende dagen twee punten in te lopen, al blijven de Brusselaars intussen wel al negentien wedstrijden ongeslagen.

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Had Union de zege verdiend?

Meest recent

'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

48
48
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

13
13
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

200
200
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

75
75
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

39
39
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

266
266
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

75
75
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

214
214
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

216
216
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

679
679
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

91
91
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

176
176
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

405
405
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

54
54
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

296
296
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

315
315
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

118
118
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

627
627
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

52
52
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

103
103
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

203
203
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

828
828
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

107
107
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

397
397

Meer sportnieuws