Union ziet zege tegen Westerlo wegglippen na late VAR-penalty

366 stemmen
Union ziet zege tegen Westerlo wegglippen na late VAR-penalty

Enkele dagen na de bekernederlaag tegen Club Brugge heeft Union ook in de competite averij opgelopen. Het leek tegen Westerlo nog op weg naar een zege, maar in de absolute slotfase kwamen de bezoekers nog langszij na alweer een bedenkelijke tussenkomst van de VAR. Die leverde Westerlo een penalty op, waardoor het nog 2-2 werd.

Het werd dus niet de avond van Union, dat ook rampzalig begonnen was. Al na zeven minuten keek het tegen een achterstand aan na een knullig weggegeven doelpunt. Sykes speelde de bal zomaar in de voeten van Vermant, die zo Van den Keybus de verrassende 0-1 kon voorschotelen.

Union liet zich echter niet van de wijs brengen en nog geen tien minuten later had het de stand alweer in evenwicht gebracht. Lapoussin kon een combinatie simpel afronden. Union drukte door en kwam vlak voor rust bijna op voorsprong. Amoura zag zijn schot echter stranden op de kruising.

Vroeg in de tweede helft werd de Algerijn opnieuw getergd door het doelhout. Nilsson en Bolat konden allebei niet bij zijn voorzet, die uiteindelijk op de paal uiteenspatte. Het bleek slechts uitstel, want enkele minuten later was de voorsprong toch een feit. Opnieuw Lapoussin scoorde.

Union ging daarna nog op zoek naar een derde goal, maar die viel niet meer. Dat zou hen nog zuur opbreken, want diep in blessuretijd ging de bal plots nog op de stip voor Westerlo. Een onschuldig ogende botsing tussen Frigan en Mac Allister leidde tot een VAR-interventie en een penalty. Madsen liet het geschenk niet liggen en zorgde nog voor 2-2.

Union bleef dus toch achter met een kater, ook omdat Nilsson in de slotseconden nog de winning goal liet liggen. De concurrenten krijgen zo de kans om de komende dagen twee punten in te lopen, al blijven de Brusselaars intussen wel al negentien wedstrijden ongeslagen.

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Had Union de zege verdiend?

Meest recent

"Geniaal": ex-WK-gangers oordelen over Rode Duivels

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

0
0
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

45
45
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

43
43
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

52
52
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

45
45
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

204
204
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

264
264
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

145
145
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

601
601
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

500
500
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

104
104
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

86
86
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

153
153
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

182
182
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

83
83
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

24
24
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

75
75
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

119
119
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

383
383
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

72
72
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

35
35
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

54
54
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

371
371
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

45
45
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

217
217

Meer sportnieuws