Union ziet zege tegen Westerlo wegglippen na late VAR-penalty

door
Union ziet zege tegen Westerlo wegglippen na late VAR-penalty

Enkele dagen na de bekernederlaag tegen Club Brugge heeft Union ook in de competite averij opgelopen. Het leek tegen Westerlo nog op weg naar een zege, maar in de absolute slotfase kwamen de bezoekers nog langszij na alweer een bedenkelijke tussenkomst van de VAR. Die leverde Westerlo een penalty op, waardoor het nog 2-2 werd.

Het werd dus niet de avond van Union, dat ook rampzalig begonnen was. Al na zeven minuten keek het tegen een achterstand aan na een knullig weggegeven doelpunt. Sykes speelde de bal zomaar in de voeten van Vermant, die zo Van den Keybus de verrassende 0-1 kon voorschotelen.

Union liet zich echter niet van de wijs brengen en nog geen tien minuten later had het de stand alweer in evenwicht gebracht. Lapoussin kon een combinatie simpel afronden. Union drukte door en kwam vlak voor rust bijna op voorsprong. Amoura zag zijn schot echter stranden op de kruising.

Vroeg in de tweede helft werd de Algerijn opnieuw getergd door het doelhout. Nilsson en Bolat konden allebei niet bij zijn voorzet, die uiteindelijk op de paal uiteenspatte. Het bleek slechts uitstel, want enkele minuten later was de voorsprong toch een feit. Opnieuw Lapoussin scoorde.

Union ging daarna nog op zoek naar een derde goal, maar die viel niet meer. Dat zou hen nog zuur opbreken, want diep in blessuretijd ging de bal plots nog op de stip voor Westerlo. Een onschuldig ogende botsing tussen Frigan en Mac Allister leidde tot een VAR-interventie en een penalty. Madsen liet het geschenk niet liggen en zorgde nog voor 2-2.

Union bleef dus toch achter met een kater, ook omdat Nilsson in de slotseconden nog de winning goal liet liggen. De concurrenten krijgen zo de kans om de komende dagen twee punten in te lopen, al blijven de Brusselaars intussen wel al negentien wedstrijden ongeslagen.

LEES OOK: Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Had Union de zege verdiend?

Meest recent

Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

26
26
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

62
62
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

169
169
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

702
702
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

254
254
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

262
262
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

281
281
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

752
752
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

23
23
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

213
213
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

356
356
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

192
192
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

67
67
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

308
308
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

94
94
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

103
103
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

262
262
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

392
392
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

134
134
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

114
114
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

194
194
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

256
256
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

1270
1270
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

214
214

Meer sportnieuws