Union ziet zege tegen Westerlo wegglippen na late VAR-penalty

door
Union ziet zege tegen Westerlo wegglippen na late VAR-penalty

Enkele dagen na de bekernederlaag tegen Club Brugge heeft Union ook in de competite averij opgelopen. Het leek tegen Westerlo nog op weg naar een zege, maar in de absolute slotfase kwamen de bezoekers nog langszij na alweer een bedenkelijke tussenkomst van de VAR. Die leverde Westerlo een penalty op, waardoor het nog 2-2 werd.

Het werd dus niet de avond van Union, dat ook rampzalig begonnen was. Al na zeven minuten keek het tegen een achterstand aan na een knullig weggegeven doelpunt. Sykes speelde de bal zomaar in de voeten van Vermant, die zo Van den Keybus de verrassende 0-1 kon voorschotelen.

Union liet zich echter niet van de wijs brengen en nog geen tien minuten later had het de stand alweer in evenwicht gebracht. Lapoussin kon een combinatie simpel afronden. Union drukte door en kwam vlak voor rust bijna op voorsprong. Amoura zag zijn schot echter stranden op de kruising.

Vroeg in de tweede helft werd de Algerijn opnieuw getergd door het doelhout. Nilsson en Bolat konden allebei niet bij zijn voorzet, die uiteindelijk op de paal uiteenspatte. Het bleek slechts uitstel, want enkele minuten later was de voorsprong toch een feit. Opnieuw Lapoussin scoorde.

Union ging daarna nog op zoek naar een derde goal, maar die viel niet meer. Dat zou hen nog zuur opbreken, want diep in blessuretijd ging de bal plots nog op de stip voor Westerlo. Een onschuldig ogende botsing tussen Frigan en Mac Allister leidde tot een VAR-interventie en een penalty. Madsen liet het geschenk niet liggen en zorgde nog voor 2-2.

Union bleef dus toch achter met een kater, ook omdat Nilsson in de slotseconden nog de winning goal liet liggen. De concurrenten krijgen zo de kans om de komende dagen twee punten in te lopen, al blijven de Brusselaars intussen wel al negentien wedstrijden ongeslagen.

LEES OOK: Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Had Union de zege verdiend?

Meest recent

Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

27
27
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

7
7
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

29
29
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

45
45
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

79
79
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

112
112
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

35
35
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

63
63
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

38
38
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

30
30
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

86
86
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

290
290
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

236
236
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

177
177
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

40
40
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

172
172
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

91
91
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

69
69
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

370
370
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

66
66
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

123
123
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

53
53
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

156
156
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

146
146
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

93
93

Meer sportnieuws