Oud-scheidsrechter velt verdict over afgekeurde goal AA Gent

door
Oud-scheidsrechter velt verdict over afgekeurde goal AA Gent

De Belgische arbitrage is er wederom in geslaagd om zichzelf in een negatief daglicht te plaatsen. Zo gingen de poppen afgelopen weekend aan het dansen in de topper tussen RSC Anderlecht en AA Gent (1-0). De bezoekende partij was allerminst te spreken over de afgekeurde gelijkmaker in de slotfase.

Paars-Wit kwam in de eerste helft op voorsprong nadat Anders Dreyer een terecht gefloten strafschop wist binnen te trappen. En Anderlecht was ook op weg om die nipte voorsprong over de streep te trekken. Maar in de slotminuten kregen de Buffalo's plots een corner. De bal werd daarbij verlengd tot Julien De Sart en die trapte de 1-1 op puike wijze binnen.

Lang konden de Oost-Vlamingen echter niet van dat knappe doelpunt genieten. De wedstrijdleiding besloot namelijk om een stookje voor de 1-1 te steken. Video-assistent Wim Smet sommeerde hoofdscheidsrechter Jonathan Laforge immers naar het scherm om de beelden te herbekijken. En op basis van wat hij zag besloot de ref om het doelpunt af te keuren.

LEES OOK: Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Verdedigende schwalbe

Bij de corner was er een duel tussen Ismaël Kandouss en Kristian Arnstad, waarbij die laatste tegen de grond werd gewerkt. Veel leek er bij die bewuste fase echter niet aan de hand, zeker niet tegenover vergelijkbare duels die schering en inslag zijn bij hoekschoppen. Bij de Buffalo's werd zelfs gewag gemaakt van een verdedigende fout van Arnstad.

En oud-scheidsrechter Serge Gumienny moet Gent gelijk geven: ook volgens hem had het doelpunt goedgekeurd moeten worden. "Bij die afgekeurde gelijkmaker van De Sart zie ik alleen maar een verdedigende schwalbe van Arnstad. Hij heeft enkel oog voor de aanvaller, hij weet niet eens waar de bal is en gaat dan liggen bij het minste contact. That's it", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Geen clear-error

Overigens stelt Gumienny zich vragen bij het feit dat Laforge naar het scherm werd geroepen. Was hier wel voldoende aan de hand om een VAR-interventie door te voeren of toonde Smet zich iets te overijverig? "Ik stel me de vraag: wat heeft de VAR gezien dat hij zó belangrijk vindt om Laforge naar het scherm te roepen. Het gaat hier toch echt niet om een clear error?", aldus Gumienny.

Het doelpunt van Gent werd onterecht afgekeurd ...

Meest recent

Union verweesd: "Een punt was verdiend geweest"

Voor de derde keer op rij heeft Union dinsdagavond een nederlaag moeten incasseren in de Champions ...

3
3
Jutgla deelt zeer fraai compliment uit aan Club Brugge

Club Brugge liet in de zomer heel wat sterkhouders vertrekken. Eén van hen was Ferran Jutgla, ...

57
57
Kompany klopt nu ook PSG, ijzersterke Courtois alsnog geveld

Er viel dinsdagavond heel wat te beleven in de Champions League. Vincent Kompany en Bayern ...

57
57
Dapper Union blijft ook in Madrid met lege handen achter

Union is dinsdagavond tegen een derde nederlaag op rij aangelopen in de Champions League. Na de ...

29
29
Courtois verbaast alweer heel Europa

Real Madrid bleef tot dusver nog foutloos in de Champions League, maar dinsdagavond krijgt de ...

53
53
Hayen trainer van absolute grootmacht? "Binnen 2 jaar..."

Club Brugge staat woensdagavond voor een ferme uitdaging in de Champions League. Dan komt met FC ...

71
71
Standard komt met opmerkelijke uitleg voor tirade Wilmots

Er was de voorbije weken heel wat te doen rond Standard. Hun partij tegen Antwerp moest voortijdig ...

49
49
'AA Gent gaat transferstrijd aan met PSV'

AA Gent leek vertrokken te zijn met ruime zeges tegen Standard en Patro, maar werd vorig weekend ...

66
66
Antwerp en Gent krijgen flinke meevallers te horen

Dinsdag boog het Disciplinair Comité zich over enkele controversiële incidenten van ...

132
132
Napoli baalt enorm, Arsenal blijft foutloos doorrazen

Om 18u45 stonden er in de Champions League twee duels op het programma. Napoli ontving Eintracht ...

31
31
Het einde van Ronaldo: CR7 licht tipje van de sluier

Cristiano Ronaldo is 40 jaar en de Portugese aanvaller weet dat het einde nadert. Op zijn leeftijd ...

92
92
Nainggolan 'plaagt' Antwerp: "Zou nog lukken"

Het gaat bijzonder slecht met Royal Antwerp FC. Sportief is de club serieus afgegleden en dat op ...

111
111
Atlético Madrid - Union: Hubert verrast stevig

Union SG speelt vanavond om 21 tegen Atlético Madrid. Een héél zware partij en ...

37
37
Flick en Lewandowski spreken: dit vinden zij van Club Brugge

FC Barcelona komt toch met veel zorgen naar Brugge. De Catalanen hebben de nodige blessures en hun ...

373
373
Dreyer schrijft geschiedenis: MLS compleet gek van de Deen

RSC Anderlecht verkocht Anders Dreyer in januari voor een spotprijsje van amper 5 miljoen euro, wat ...

303
303
Club Brugge opgelet: Hayen reageert op flirt met Celtic

Mocht het op zijn bucketlist staan mag Nicky Hayen woensdag nog een Europese grootmacht afvinken, ...

244
244
AA Gent pleit Dean volledig vrij: "Gevaarlijk precedent"

Vooraf verkeerde AA Gent omwille van het 125-jarig clubbestaan nog in feeststemming, maar na de ...

274
274
Nederland verstomt: Club Brugge plant ‘brutale’ transfer

Club Brugge jaagt op een verrassende naam uit Nederland. Een tiener die dit seizoen doorbreekt in de ...

430
430
'KRC Genk kan cashen: goudhaantje weg in januari?'

KRC Genk deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt, waarbij de Limburgers ...

720
720
Club-Barcelona: Hayen & Flick maken selecties bekend

Hoogdag in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdagavond gastheer speelt voor niemand minder dan FC ...

117
117
Hasi maakt brokken: Bertaccini out, Vazquez in?

Met zijn rug tegen de muur besloot Besnik Hasi om tegen KV Mechelen vier aanvallers aan de aftrap te ...

626
626
Antwerp & AA Gent binden strijd aan met Bondsparket

Afgelopen weekend was het Halloween, en dus besloten Max Dean en Daam Foulon om nog eens uit te ...

244
244
Hayen verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. In aanloop naar het ...

255
255
Annelien Coorevits breekt taboe: “Passie was er nooit"

Ze vormden jarenlang één van de bekendste koppels van het Vlaamse medialandschap: ...

365
365
Club is klaar: Seys roept oorlogstaal naar Lamine Yamal

Club Brugge kijkt FC Barcelona recht in de ogen namens de Champions League. De gedroomde affiche ...

166
166

Meer sportnieuws