Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. In de clash met FC Barcelona kijkt PSG-coach Luis Enrique zijn voormalige werkgever opnieuw in de ogen. Van revanchegevoelens is geen sprake, wel van bewondering én ambitie.
"Het is nog geen finale, maar pas het begin", zei Luis Enrique op zijn persconferentie. De Spanjaard, die zowel als speler als trainer bij Barcelona actief was, heeft nog altijd een sterke band met Catalonië.
LEES OOK: Luis Enrique grijpt in: duidelijke boodschap Godts
PSG versus Barça"Ik kijk graag naar hun wedstrijden en bewonder hun speelstijl. Ik weet zeker dat het een geweldige wedstrijd wordt.” Toch wil Luis Enrique als coach van PSG vooral met de overwinning aan de haal. "Barcelona is de club waar ik me het meest gewaardeerd voelde. Als Parijzenaar hoop ik echter dat we winnen."
Ook over Barça-coach Hansi Flick was hij bijzonder lovend. “Hij heeft de resultaten van zijn voorgangers verbeterd. Zijn karakter en de manier waarop hij zijn voetbalvisie overbrengt, passen perfect bij het DNA van Barcelona. Flick levert fantastisch werk."
Lamine Yamal
PSG-middenvelder Vitinha verwacht eveneens een spektakelstuk. "We treffen een van de beste middenvelden ter wereld. Maar wij willen ons eigen spel spelen.” Voor Lamine Yamal is Vitinha niet bang. De jonge Spanjaard was dit seizoen al goed voor negen goals en tien assists in elf duels. “Hij is een uitzonderlijke speler”, aldus Vitinha. “Samen met Kylian Mbappé is hij de beste ter wereld."
Luis Enrique weet dan ook wat PSG te doen staat. “We mogen niet toestaan dat hij de bal ontvangt. De beste manier om Yamal te verdedigen, is door te voorkomen dat Barcelona in balbezit komt.” Makkelijk wordt dat allerminst, beseft hij: “Barcelona heeft zó veel spelers van topniveau.”
Claudio Reulens