Anderlecht dankt VAR na gouden zege tegen AA Gent

door
Anderlecht dankt VAR na gouden zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht heeft zijn eerste overwinning van het kalenderjaar beet. De Brusselaars haalden het zondagavond immers met 1-0 van AA Gent. Al bij al werd het een verdiende zege, al mocht Paars-Wit van geluk spreken dat de late gelijkmaker van de Buffalo's werd afgekeurd op aangeven van de VAR.

Beide ploegen stonden na een gemiste start van de tweede seizoenshelft behoorlijk onder druk. Gent kon wel Tissoudali en Watanabe recupereren na hun interland-opdrachten, al ontbrak Kums met een blessure. Bij Paars-Wit kreeg Vazquez dan weer de voorkeur op een teleurstellende Dolberg.

Dreyer van op de stip

RSCA begon ook het beste aan de partij. Gent-doelman Schmidt werd meteen aan het werk gezet, een doelpunt van Dreyer werd dan weer terecht afgekeurd wegens buitenspel. De Buffalo's konden daar in eerste instantie weinig tegenover zetten, maar groeiden wel in de match.

Toch was het de thuisploeg die op een voorsprong kon gaan rusten. Watanabe maakte een duidelijke fout op Stroeykens, waarna de bal terecht op de stip ging. De elfmeter van Dreyer was niet goed getrapt, maar de Deen was toch weer doeltreffend voor zijn club.

Gent vloekt op VAR

Na de pauze bleef het spel goed op en af gaan, zonder echt goed uitgespeelde kansen. Vazquez en Hazard lieten het weliswaar liggen om de voorsprong te verdubbelen. Aan de overzijde claimde Gent dan weer een strafschop, maar de scheidsrechter had eerder al gefloten voor een fout van Depoitre.

In de slotfase was er dan toch opschudding in het Lotto Park. Schmeichel pakte eerst uit met een fraaie redding, maar na de hoekschop die daarop volgde knalde De Sart de 1-1 toch binnen. Op aangeven van de VAR werd dat doelpunt echter afgekeurd na een vermeende fout van Kandouss op Arnstad.

Goal Angulo afgekeurd

Een discutabele beslissing waar ongetwijfeld nog over zal nagesproken worden. Al had ook RSCA reden tot klagen toen een doelpunt van Angulo werd afgekeurd wegens bedenkelijk buitenspel. Die laatste beslissing had echter geen invloed meer op het resultaat, Anderlecht kon de 1-0-voorsprong vasthouden. Paars-Wit nadert hierdoor opnieuw tot op 10 punten van leider Union. Gent zakt dan weer naar de vijfde plaats na een pijnlijke 1 op 12.

POLL: Anderlecht verdiende de zege het meest ...

Meest recent

'Arteta slaat op tafel voor 'koppige' Leandro Trossard'

Leandro Trossard staat al sinds 2023 onder contract bij Arsenal. De aanvaller was niet altijd zeker ...

13
13
Club Brugge heeft nieuwe goudklomp: "15 miljoen euro"

Nu de beker op zak is, wil Club Brugge ook beslag leggen op de 20ste landstitel in zijn ...

18
18
Nieuwe beelden duiken op: spuw-incident in Inter-Barça

Internazionale plaatste zich dinsdagavond voor de finale van de Champions League na een geweldige ...

24
24
OnlyFans-model wil Matz Sels plezieren, club grijpt hard in

OnlyFans blijft maar in populariteit groeien. Het online platform waar ondeugende content wordt ...

59
59
Club vs. Union: waarom Anderlecht deze kampioen verkiest

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Champions' Play-Offs zit erop. Daarin is een ...

194
194
'Pikante aanwinst Kompany: Bayern vindt Kane-doublure'

Bayern München verzekerde zich afgelopen weekend ook mathematisch van de Duitse titel. Tijdens ...

80
80
Genk komt met groot nieuws voor clash met Club Brugge

KRC Genk lijkt definitief uit de titelstrijd geslagen. Na de recente 1 op 15 hebben de Limburgers al ...

328
328
Theo Francken gaat zwaar uit de bocht in nasleep bekerfinale

Ook politiek zal de bekerfinale nog een tijdje de gemoederen beroeren. Zo zijn verschillende ...

200
200
Rudi Garcia verklapt: volgende JPL-Duivel in aantocht

Binnen een maandje is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan het kwalificatiecampagne voor het ...

203
203
Antwerp onder druk gezet: "Mag absoluut niet gebeuren"

Er komt opnieuw een interessant weekend aan in de Champions' Play-Offs met daarin twee matchen die ...

688
688
Club-fans in rouw en feest tegelijk? Dit helpt relativeren

Club Brugge pakte afgelopen zondag de Croky Cup, na een zege tegen de rivalen uit Anderlecht. De ...

54
54
Van Langenhove trekt van leer in debat rond bekerrellen

Ongetwijfeld blijven de gebeurtenissen rondom de bekerfinale nog een tijdje nazinderen. ...

174
174
Barça woedend na CL-exit: "UEFA moet dit onderzoeken"

FC Barcelona zal de Champions League ook dit seizoen niet winnen. De Catalanen standden dinsdagavond ...

492
492
Wat deze RSCA-fans overkwam na finale tart de verbeelding

Voor veel supporters veranderde een fijne zondagnamiddag in ronduit gruwelijke taferelen. De laatste ...

984
984
Schreeuw om drastische straf: "Pak de beker van Club af"

De gewelddadige incidenten rond de bekerfinale blijven nazinderen. Het stadsbestuur van Anderlecht ...

584
584
Exit Janssen? Antwerp in de ban van nieuwe spits

Antwerp FC is druk op zoek naar een nieuwe spits, aangezien een contractverlenging voor Vincent ...

231
231
Must see! Henry en co volledig door het lint bij Inter-Barça

De eerste return in de halve finales van de Champions League heeft voor een geweldig spektakel ...

66
66
'Anderlecht wil uitpakken met comeback Neerpede-product'

Na het mislopen van de beker wil RSC Anderlecht zijn seizoen in de drie resterende duels nog mooi ...

307
307
Spaanse pers vindt Barça-zondebok na spektakelstuk in Milaan

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Zo trok Internazionale dinsdagavond aan het ...

262
262
'Supertransfer Ordoñez: Club Brugge boekt woekerwinst'

Club Brugge KV lijkt na het seizoen afscheid te nemen van een aantal sterkhouders. Ook Joel ...

409
409

Meer sportnieuws