RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor voor de vijfde keer. Opvallend: één speler lijkt stilaan onmisbaar te zijn geworden, want vier keer mocht hij niet starten.
Op de sociale media en in bepaalde media krijgt Marco Kana regelmatig kritiek. De defensieve middenvelder maakt af en toe foutjes in het uitvoetballen. Kana is echter iemand die cruciaal is voor Paars-Wit, dat haalden we al vaker aan en blijkt ook uit de afgelopen week.
LEES OOK: Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen
Kana twee keer op de bankHij is positioneel ijzersterk en zorgt voor een versnelling in het spel met liniedoorbrekende passes. Die zijn cruciaal in het voetbal. Kana legt daarin inderdaad risico's en moet soms nog beter inschatten wanneer hij dat wél of niet moet doen. Tegen Cercle Brugge maakte hij zo een grote blunder. Hij betaalde wel een héél zware prijs. Tegen Dinamo Zagreb en Beerschot bleef hij op de bank.
Dat is toch onbegrijpelijk. Kana was voordien bezig aan een zeer goed seizoen en vormde samen met Colin Coosemans en Giulian Biancone een sterke as. Coosemans en Kana bleven op de bank op het Kiel, bizarre keuzes. Zeker nu Biancone al even out is. De Fransman wordt als organisator duidelijk gemist. Plots was de hele as weg.
Mario Stroeykens was als zes sterk tegen Zagreb en speelde in Antwerpen oké. Dat was zeker een goede ontdekking van Bruno, want zo heeft hij daar een optie bij als Kana niet kan spelen. Maar waarom niet Stroeykens en Kana aan elkaar koppelen? Stroeykens als acht is zeker een optie, daar haalde hij voor zijn blessureleed een goed rendement. Ilias Koutsoupias zit in een dip, Thelo Aasgaard vinden wij geen acht maar wel iemand voor zo kort mogelijk achter de spitsen.
Zonder Kana als basispion: 4 keer verloren
Kana is ook een leider, die zich nooit wegsteekt op het veld. Hij is altijd aanspeelbaar. En dan komen we met een zéér opvallende statistiek: van de vijf nederlagen kwamen er vier waarin Kana niet mocht starten. Tegen Lyon viel hij in en de match keerde volledig en RSCA pakte bijna een punt. Het Neerpede-product is de lijm van de ploeg en zorgt voor meer organisatie. RSCA is compacter met Kana in de basis.
Bruno maakte daarin wat ons betreft een fout. Kana zal donderdag weer spelen en zondag ook. Dat kan niet anders. Behouden wat goed is en vooral in de as van het veld niet te veel wissels doorvoeren. Stabiliteit is 'key'. Bruno maakte daarin volgens ons een dure fout, die hij zelf moet rechtzetten.
Claudio Reulens