KRC Genk stevig onder druk: waarom het vijf voor twaalf is

door
KRC Genk stevig onder druk: waarom het vijf voor twaalf is

KRC Genk is een club die zich knap in de Belgische top wist te nestelen. De financiële balans, de jeugdwerking, de accommodatie… Het is allemaal Belgische top. Alleen zit er na de sterke jaren toch al een jaar verval in de prestaties. Het is tijd dat er terug een opwaartse spiraal komt.

Te wisselvallig in 2023

Wouter Vrancken eindigde vijfde bij de verkiezing van Trainer van het Jaar op het gala van de Gouden Schoen. Bepaalde mensen vonden dat vreemd, maar dat was het niet. 2023 was een pover jaar voor Racing Genk. Ze deden weliswaar tot de laatste dag in mei mee voor de titel, maar Genk gaf de titel én de beker weg door matige resultaten. Sinds 1 februari ging het helemaal mis. Ze haalden toen in de competitie nog een 25 op 54. In de beker verloren ze kansloos van Antwerp. Dan kan je een trainer onmogelijk straffe punten geven. Zeker als nadien de resultaten pover bleven.

Racing Genk kende een teleurstellend Europees seizoen, werd door tweedeklasser KV Oostende uitgeschakeld in de Croky Cup en eindigde 2023 als 5de. Dat is beneden de verwachtingen. Als we de periode van 1 februari 2023 tot 1 februari 2024 gaan analyseren, dan is de balans simpelweg slecht voor een topclub. Genk speelde 56 matchen. Het won er amper 19!, speelde 22 keer gelijk en verloor maar liefst 15 duels. Als rapport is dat een 79 op 168, oftewel 47,02%. Dat is dus gebuisd.

Zijn er verzachtende omstandigheden? Deels. KRC Genk verloor met Paul Onuachu, Mike Trésor, Daniel Munoz en Gerardo Arteaga vier basispionnen, maar die laatste twee misten nog maar één match na hun vertrek. Vrancken kreeg de afgelopen 3 mercato’s ook voor 35 miljoen euro aan nieuwe spelers, al had Ken Nkuba (3,75 miljoen euro) nog geen impact.  Het is duidelijk dat Genk zich moet herpakken. Tegen Union SG moet er een rechtzetting komen voor de povere start van 2024.

Vertrekkende spelers

Het siert Genk dat ze het met eigen middelen doen. Ze zijn inzake het vinden van buitenlandse talenten dé ploeg bij uitstek in België die daar al jaren heel veel indruk mee maakt. Daardoor kregen ze Europees toch wel de nodige aanzien en terecht. Doordat ze jaarlijks een gat van ongeveer 20 miljoen euro moeten dichtfietsen, zijn er vaak in januari al vertrekkers. Dat is uiteraard niet ideaal voor een trainer.

Wil dat zeggen dat Racing Genk na het vertrek van Munoz en Arteaga het mag vergeten om nog een goed seizoen te kennen? Neen, allerminst. Het verleden bewees dat die impact altijd vrij miniem was, enkel bij Onuachu ging het nadien echt duidelijk bergaf. Al waren beiden als flankverdedigers wel heel belangrijk voor het voetbal van Vrancken. Kayembe en Nkuba staan voor een zware taak om snel hetzelfde te leveren.

Een overzicht van de spelers die Genk de afgelopen jaren in januari-maart verlieten: 

  • Daniel Munoz en Gerardo Arteaga: 12,5 miljoen euro -> van 5de naar voorlopig 6de plaats
  • Paul Onuachu: 18 miljoen euro -> van 1ste naar 3de plaats
  • Joakim Maehle: 13,5 miljoen euro -> 2de gebleven
  • Sander Berge en Ally Samatta: 35,5 miljoen euro -> van 6de naar 7de plaats (coronajaar)
  • Alejandro Pozuelo: 9 miljoen euro -> 1ste gebleven
  • Wilfred Ndidi en Leon Bailey: 34,3 miljoen euro -> van 8ste naar winst PO II 

Racing Genk wordt terecht als een Belgische topclub aanzien. Dan ligt de lat ook hoog en dan neemt de druk ook toe als je op een zesde plaats staat geparkeerd. Met de rug tegen de muur, en daar Genk toch stilaan als het nog wil meespelen voor de titel, staan topclubs vaak op. Lukt dat ook in de Cegeka Arena?

CR

Trending:

'Club op zucht van topaanwinst: zomerrecord in JPL verpulverd'
'Club op zucht van topaanwinst: zomerrecord in JPL verpulverd'

Gaat Genk zich herpakken tegen Union?

Meest recent

'Messi deelt ludieke sneer uit richting Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft tegen het einde van de mercato wellicht een zéér jonge ploeg. Een ...

78
78
AA Gent bijt tanden stuk, verlies voor Cercle Brugge

Binnen twee weken start de Jupiler Pro League opnieuw. De Belgische eersteklassers gaan de laatste ...

32
32
Na sporthalcrash: Kiyine had wéér te veel gedronken

Twee jaar geleden kwam Sofiane Kiyine goed weg toen hij zijn bolide in het dak van een sporthal ...

162
162
PSV rondt derde duurste transfer uit clubgeschiedenis af

PSV werd de afgelopen twee seizoenen landskampioen in Nederland. Door de Champions League en ...

27
27
Antwerp-fan Souidi breekt taboe: zijn versie van het ongeluk

Antwerp-fan Omar Souidi is uitgegroeid tot één van de bekendste advocaten van ...

63
63
Aanwinsten tonen zich in oefenpot van Standard

Standard heeft zijn stage afgesloten met een oefenwedstrijd tegen de Franse club RC Lens. Mircea ...

105
105
Anderlecht wint weer niet: problemen voor sterkhouder?

Anderlecht speelde om 12u tegen Rakow. Binnen twaalf dagen wacht de eerste Europese opdracht, dus ...

235
235
"Mijn kinderen..." - Danny Boffin ging door waar tranendal

Het leven heeft Danny Boffin de laatste jaren zeker niet gespaard. De ex-speler van onder meer ...

81
81
'Jashari gaat stap verder: Club-bestuur krijgt harde boodschap'

Bij vicekampioen Club Brugge wordt zaterdag de jaarlijkse fandag afgewerkt. Ook de spelers ...

513
513
Schok bij Union: Moris op zucht op lucratief vertrek

In navolging van Noah Sadiki (Sunderland FC) en Koki Machida (TSG Hoffenheim), staat Union SG op ...

178
178
Anderlecht houdt hart vast: Coosemans valt uit in oefenpot

RSC Anderlecht vertoefde de voorbije dagen in het Nederlandse Renesse voor een zomers oefenkamp. ...

175
175
De verborgen oorlog in het leven van Vital Borkelmans

Het leven van Vital Borkelmans leek de laatste jaren op een echte rollercoaster. De voormalig speler ...

87
87
'Skoras zorgt voor transferverrassing bij Club Brugge'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de transfermarkt. Blauw-Zwart wil de ...

1017
1017
Stil van: Marc Degryse raakt iedereen diep in het hart

Voor Marc Degryse staat het leven nog steeds grotendeels in het teken van voetbal. De voormalig Rode ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Club biedt enorme som, straffe climax Gent'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

250
250
‘Frenkie’s vriend ontketent oorlog in de kleedkamer’

FC Barcelona heeft knopen doorgehakt voor volgend seizoen. Zo mag doelman Marc-André Ter ...

111
111
‘Matias Fernandez-Pardo maakt zomerse droomtransfer’

Matias Fernandez-Pardo brak door bij KAA Gent, maar werd al snel opgepikt door het Franse Lille. ...

122
122
Louis van Gaal openhartig over zijn gezondheid

Louis van Gaal (73) wordt gezien als één van de beste hoofdtrainers ooit. De ...

64
64
‘Bakayoko verbaast iedereen met straffe transfereis’

Johan Bakayoko kon een jaar geleden nog voor een astronomisch bedrag naar Saudi-Arabië, maar na ...

92
92
Fans vellen duidelijk oordeel over nieuw shirt Club Brugge

Club Brugge heeft op de officiële kanalen uitgepakt met nieuwe thuisshirts. Blauw-Zwart koos ...

301
301
'Brown hakt transferknoop door: verrassing van formaat'

De transfersage van Archie Brown begon vreemde vormen aan te nemen. De linksback had nog twee opties ...

455
455
Club Brugge lanceert nieuwe shirt: "Voor het eerst ooit"

Club Brugge is al enkele weken aan de bak in de voorbereiding, maar de fans waren in blijde ...

379
379
'Bliksemvertrek Wout Weghorst bij Ajax'

Ajax staat voor een heel belangrijk seizoen. Na drie seizoenen zonder prijs wordt het dringend tijd ...

161
161
Kat Kerkhofs dropt plots bommetje over Dries Mertens

Dries Mertens leek enkele weken geleden zijn afscheid te hebben aangekondigd. Maar is dat ook zo? ...

375
375
'Club op zucht van topaanwinst: zomerrecord in JPL verpulverd'

De zomerstage van Club Brugge zit erop, komende week start de laatste rechte lijn richting de ...

769
769

Meer sportnieuws