TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Jutgla, Anderlecht vindt nieuwe verdediger'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Jutgla, Anderlecht vindt nieuwe verdediger'

Het nieuwe kalenderjaar is begonnen en dus heeft ook de winterse mercato zijn deuren officieel geopend. Bijgevolg worden volop deals beklonken en wemelt het van de transfergeruchten. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes aan het transferfront dagelijks voor u in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

Jupiler Pro League

Het zou zomaar kunnen dat er bij Club Brugge nog een verrassende vertrekker aan komt. Volgens bepaalde bronnen zou Ferran Jutgla op het punt staan om naar Spanje terug te keren. De spits was door een blessure en de ontbolstering van Igor Thiago de voorbije maanden op het achterplan beland. Desondanks zou Real Betis nog 8 miljoen euro gaan betalen voor Jutgla.

Een andere opmerkelijke transfer bij Club is die van Faitout Maouassa. Het huurcontract van de linksachter bij Lens zou verbroken zijn, maar dat betekent niet dat hij naar Brugge terugkeert. Er zou meteen oplossing gevonden zijn in La Liga, waar Granada hem voor de rest van het seizoen zou overnemen.

Bij Anderlecht beweegt er ook nog heel wat. De grootste prioriteit van Paars-Wit is uiteraard het vinden van een nieuwe verdediger. Dat zou weleens Boris Popovic kunnen worden. Er wordt zelfs gemeld dat Anderlecht Genoa afgetroefd zou hebben voor de Serviër, die voor 3 miljoen euro plus bonussen zou overkomen van Cercle Brugge.

Daarnaast zijn er ook nog uitgaande transfers op til. Zo staat Maxime Dupé tegen Union dan toch niet onder de lat, omdat de Franse doelman zijn zinnen gezet heeft op een transfer naar Nice en geen risico's wil nemen. Ook Alexis Flips zal er in het Dudenpark niet bij zijn - mogelijk duidt ook dat op een nakend vertrek.

AA Gent wil zich de komende dagen ook nog versterken en ook zij shoppen mogelijk in eigen land. De Buffalo's zouden namelijk dicht bij de komst van Matte Smets staan. STVV zou namelijk bereid zijn om mee te werken aan een vertrek van de 20-jarige verdediger, waardoor Gent enkel nog een akkoord moet vinden met Smets zelf.

Daarnaast zou er ook nog offensieve versterking op komst zijn. Gent zou namelijk ook dicht bij de komst van Franck Surdez staan. De 21-jarige flankaanvaller zou voor 1 miljoen euro overkomen van de Zwitserse tweedeklasser Neuchâtel Xamax. Daarmee troeft Gent Anderlecht, Antwerp en enkele Duitse en Zwitserse teams af.

Bij KRC Genk hebben ze hun eerste winteraanwinst al beet. De Limburgers rondden immers woensdagavond de verwachte komst van Eduard Sobol af. De linksachter wordt gehuurd van Strasbourg met aankoopoptie. Daarmee lijkt Genk te anticiperen op een nakend vertrek van Gerardo Arteaga, die naar Mexico zou terugkeren.

Daarnaast moeten ze in Genk ook alsmaar meer vrezen voor een vertrek van Daniel Muñoz. De rechtsachter wil absoluut naar Crystal Palace en blijkt ver te willen gaan om een transfer te forceren. Hij weigerde woensdag mee te trainen en dus lijkt Genk met een probleem te zitten, want het Engelse bod is nog steeds onvoldoende.

Antwerp is dan weer nog steeds volledig in de ban van het dossier van Arthur Vermeeren, wiens transfer stilaan zeer dichtbij lijkt te komen. De jonge middenvelder kwam woensdagavond tegen OHL al niet meer in actie en reisde donderdagvoormiddag af naar Spanje om zijn overgang naar Atletico Madrid af te ronden. Als vervanger zou Antwerp azen op Dennis Praet (Leicester City).

Ook Standard zal zich de komende dagen nog roeren. Na de komst van Doumbia zouden de Rouches nog drie bijkomende aanwinsten willen halen: een rechterflankaanvaller, een middenvelder en een verdediger. Voor die laatste positie is Jonathan Panzo alvast een optie. Standard zou de ex-speler van Cercle kunnen huren met aankoopoptie van Nottingham Forest.

Moet Club nog een spits halen als Jutgla vertrekt?

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

11
11
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

25
25
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

62
62
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

43
43
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

71
71
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

94
94
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

90
90
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

65
65
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

178
178
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

119
119
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

150
150
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

219
219
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

233
233
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

129
129
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

218
218
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

393
393
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

109
109
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

640
640
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

310
310
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

499
499
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

415
415
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

432
432
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

77
77
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

72
72

Meer sportnieuws