Openda geeft grote hint over mogelijke zomertransfer

door
Openda geeft grote hint over mogelijke zomertransfer

De voorbije jaren ging het hard voor Loïs Openda. Nadat hij bij Club Brugge maar moeizaam doorbrak, koos hij in 2020 voor een uitleenbeurt aan Vitesse en dat bleek een schot in de roos. Hij begon in Nederland vlot te scoren en na twee jaar versierde hij een transfer naar Lens, waar hij prompt 21 keer scoorde in de Ligue 1. Het leverde hem meteen een nieuwe toptransfer op.

RB Leipzig telde vorige zomer maar liefst 38,5 miljoen euro neer om de nog altijd maar 23-jarige Rode Duivel binnen te halen en dat heeft het zich nog niet beklaagd. Ook in Duitsland maakt Openda immers weer indruk. Hij scoorde al elf keer in de Bundesliga en vier keer in de Champions League, waarmee hij een groot aandeel had in de kwalificatie voor de achtste finale.

Openda lijkt niet aan vertrekken te denken

Die knalprestaties zorgden ervoor dat Openda de voorbije maanden al meteen gelinkt werd aan enkele Europese grootmachten. Zijn naam viel bij clubs als Manchester United, Arsenal, Liverpool en zelfs FC Barcelona voor een mogelijke transfer in de zomer of zelfs al deze maand.

Maar bij GOAL lijkt Openda aan te geven dat hij niet van plan is om snel te vertrekken bij Leipzig. "Ik heb hier een contract voor vijf jaar getekend. Ik zit hier goed", klinkt het immers. "Ik focus me op dit seizoen en op volgend seizoen, want die zijn heel belangrijk voor mij en mijn progressie. Zoals ik zei: ik heb een vijfjarig contract, ik voel me goed en ben gefocust op mijn doelstellingen."

Niet elke twee jaar verhuizen

Na enkele bewogen jaren lijkt Openda wel wat rust te willen. "Elke twee jaar verhuizen is niet ideaal", lacht hij immers. "Maar als je de kans krijgt om naar een grotere club te gaan en jezelf te verbeteren, dan moet je die grijpen. Voor mij waren die twee jaar bij Vitesse genoeg om de stap naar Lens te zetten. En in Lens draaide ik ook een perfect jaar, dus besloot ik naar Leipzig te komen."

De eerstvolgende maanden zal Openda zich dus vooral focussen op het veiligstellen van een plaats in de top vier in de Bundesliga, waarmee RB Leipzig ook opnieuw een ticket voor de Champions League zou pakken. Daarnaast zijn er natuurlijk ook de nog de achtste finales van het kampioenenbal zelf, waarin Openda het mag opnemen tegen niemand minder dan Real Madrid.

JOUW MENING TELT:
Moet Openda in de zomer alweer een volgende stap zetten?

Meest recent

'Kaminski geeft jawoord aan RSCA: Coosemans richting exit?'

RSC Anderlecht heeft in zowat alle linies nood aan vers bloed, maar tussen de palen zit Paars-Wit ...

187
187
'Man City slaat alweer toe en strikt wonderkind'

Manchester City is deze zomer alweer stevig tekeer gegaan op de transfermarkt. De Engelse grootmacht ...

25
25
'Celtic bezorgt Anderlecht én Antwerp mokerslag'

Anderlecht was al druk in de weer op de transfermarkt en strikte tot dusver met Cedric Hatenboer, ...

226
226
'Kompany baalt: Bayern mag kruis zetten door knaltransfer'

Vincent Kompany kreeg donderdag de bevestiging dat hij volgend seizoen niet moet rekenen op Leroy ...

36
36
Angulo reageert op geruchten over vertrek bij Anderlecht

De aanstelling van Besnik Hasi bij Anderlecht had in de play-offs de nodige winnaars en verliezers. ...

213
213
'Union haalt vervanger Sadiki op bij Nederlandse revelatie'

Union wist na een onwaarschijnlijk straffe reeks in de play-offs zich eindelijk tot landskampioen te ...

123
123
'AS Roma wil dubbelslag slaan bij Club Brugge'

Het belooft nog een drukke zomer te worden bij Club Brugge. Met Nicolo Tresoldi strikten ze tot ...

464
464
KV Mechelen houdt winteraanwinst langer aan boord

Bij KV Mechelen hebben ze nog werk om hun kern voor volgend seizoen samen te stellen. De ...

97
97
Nieuwe marktwaardes JPL: Club heeft zicht op ongeziene jackpot

De transferzomer komt stilaan helemaal op gang en het heeft er alle schijn van dat bij een aantal ...

231
231
Vader De Bruyne: "Dat was bepalend in de keuze voor Napoli"

Het lijkt stilaan echt een kwestie van tijd eer de transfer van Kevin De Bruyne naar Napoli ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Club casht eerste keer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

456
456
‘Nieuwe topjob’ - Tedesco duwt De Bruyne uit krantenkoppen

Kevin De Bruyne is gearriveerd in Italië en de Rode Duivel werd meteen als een held onthaald. ...

147
147
‘Kandidaten haken af: Standard praat met bekende T1'

Standard Luik zag coach Ivan Leko naar KAA Gent vertrekken. Marc Wilmots is naarstig op zoek naar ...

320
320
Mertens en Ciro ontroeren iedereen met pakkend filmpje

Dries Mertens neemt na drie seizoenen afscheid van Galatasaray. De 38-jarige aanvaller kwam over van ...

44
44
Waanzinnige beelden: De Bruyne arriveert in Italië

Het is een jaar vol geruchten geweest, maar de definitieve ontknoping van de saga rond de toekomst ...

132
132
'Anderlecht gaat voor absolute stunt met terugkeer Januzaj'

Bij Anderlecht staat de teller nu al op drie zomeraanwinsten, maar desondanks gaat de zoektocht naar ...

1301
1301
Lommel heeft coach beet en gaat voor nog meer ervaren Belgen

Iets meer dan een jaar geleden strandde Lommel nog op een zucht van promotie naar de Jupiler Pro ...

80
80
Afscheid van korte duur: Lewandowski kost bondscoach de kop

Tijdens de voorbije interlandperiode barstte er in Polen plots een stevige bom. Het land zat plots ...

130
130
KV Mechelen voegt bekende naam aan staf toe

Bij KV Mechelen zijn de postjes voor volgend seizoen stilaan helemaal ingevuld. De club hakte ...

88
88
'Nielsen naar Standard: Club haalt zijn slag thuis'

Le nouveau Standard est arrivé. Daar lijkt het toch alsmaar meer op. Marc Wilmots is volop ...

789
789
Drie liefdes, nul drama: hoe Van Gucht het doet weet niemand

Ruben Van Gucht is al jaren een vertrouwd gezicht op het Vlaamse scherm. Als sportjournalist bij de ...

249
249
Extra Belg in de Serie A? "Ik wil dolgraag terugkeren"

Senna Miangue heeft een aflopend contract bij Cercle Brugge en dat wordt zeker niet verlengd. De ...

219
219
Powerkoppel in puin: Eveline Hoste en Bjorn De Wilde vechten vuile oorlog uit

Enige tijd geleden vormden Bjorn De Wilde en Eveline Hoste nog een prachtig showbizzkoppel in ...

133
133
Na de onrust over Neerpede: dit is het plan van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren weer heel wat geschoven binnen Neerpede. Jean Kindermans, ...

737
737
Vanessa veroverde Van Crombrugge– en Instagram ontploft

Racing Genk kende een seizoen met twee gezichten: top in de reguliere competitie, een fikse ...

133
133

Meer sportnieuws