De Condé doet moeilijk: KRC Genk klaar voor drama

door
De Condé doet moeilijk: KRC Genk klaar voor drama

Mark McKenzie was vorig seizoen een rots in de branding bij KRC Genk, maar hij kent dit seizoen een wisselvallige vorm. Ondanks enkele positieve uitschieters, is zijn prestatieniveau niet meer zo stabiel als vorig jaar.

De Amerikaanse verdediger, door zijn dominante spel ook wel 'Air McKenzie' genoemd, kreeg kritiek wegens matige optredens en verdedigende fouten. Hoewel er interesse is vanuit de Premier League en de Bundesliga, wil Genk hem graag behouden.

Dimitri de Condé belooft alvast om heel moeilijk te doen tijdens de eventuele onderhandelingen met geïnteresseerde clubs.

LEES OOK: Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

Air McKenzie domineert de Jupiler Pro League

Vorig seizoen waren de prestaties van Mark McKenzie opvallend stabiel en constant, waarbij hij zelden fouten maakte in zijn wedstrijden bij KRC Genk. Dankzij zijn snelheid, duelkracht en uitverdedigende kwaliteiten groeide hij uit tot een complete en moderne verdediger in de Belgische competitie.

De Amerikaan heeft hard gewerkt aan zijn leiderschapskwaliteiten en zijn profilering tegenover zijn tegenstanders, en plukte daar de vruchten van. Op alle vlakken heeft McKenzie grote vooruitgang geboekt in het vorige seizoen.

Hij toonde verbeteringen in zijn positionering zonder bal, in zijn timing bij luchtduels, meer kalmte aan de bal en minder twijfel in bepaalde wedstrijdsituaties. McKenzie viel niet alleen op door zijn kwaliteiten in (lucht)duels en zijn defensieve sterkte, maar ook door zijn voetballend vermogen.

Hij behield altijd rust en overzicht op het veld. ‘Air McKenzie’ wist ook regelmatig te scoren door zijn dominantie in de lucht. “Als een NBA-speler die voor een dunk gaat”, analyseerde La Dernière Heure.

KRC Genk droomt van meer dan tien miljoen voor McKenzie

Het Belang van Limburg omschreef Mark McKenzie als een trouwe waakhond die de Genkse kooi beschermde, en iedereen was vol lof over de prestaties van de sterke Amerikaanse verdediger.

Dit seizoen moest hij dan ook echt ontploffen en aanspraak maken op een mooie transfer naar het buitenland. “In het beste geval blinkt de Amerikaan uit in de Champions League en betaalt een buitenlandse club meer dan tien miljoen”, schreef Geert Foutré in HUMO.

McKenzie vertegenwoordigt een aanzienlijke investering voor KRC Genk, met een aankoopprijs van 5,35 miljoen euro, waarmee hij drie jaar geleden de vijfde duurste aankoop in de clubgeschiedenis van de Limburgers werd.

Na zijn sterke prestaties vorig seizoen werd er in het voorbije tussenseizoen verwacht dat Europese clubs de deur zouden platlopen bij Genk voor een transfer. Tot verrassing van velen meldde zich echter geen enkele club in Limburg, en op de koop toe lijkt dit seizoen McKenzie een terugval in zijn prestaties te vertonen.

Genk krijgt kop noch staart van McKenzie

Dit seizoen vertonen de prestaties van Mark McKenzie een neerwaartse trend, op enkele positieve uitschieters na, en hij heeft veel matige prestaties laten zien. Als verdediger wordt hij (mede-)verantwoordelijk gehouden voor tegendoelpunten van de ploeg dit seizoen.

McKenzie presteert zeer wisselvallig en absoluut niet meer op het hoge constante niveau zoals in het vorige seizoen. Tijdens de uitwedstrijd tegen Antwerp FC schoot hij samen met de rest van de verdediging tekort.

Tegen Standard kwam hij als winnaar uit het duel met Wilfried Kanga, maar tegen AA Gent vertoonde hij onrustig uitvoetballen toen hij onder druk werd gezet. Ook in de bekerwedstrijd tegen KV Oostende speelde hij een matige match.

Tegen FK Čukarički legde hij te veel risico in zijn passing, maar lag hij wel aan de basis van de 2-0 van Joseph Paintsil. Tegen laagvlieger KV Kortrijk toonde McKenzie zich stevig in de duels en was hij rustig aan de bal.

In de thuiswedstrijd tegen Antwerp FC nam hij revanche op de Great Old en zat hij Vincent Janssen kort op de huid. “Onverzettelijk”, schreef Het Nieuwsblad.

Hot in de Premier League en Bundesliga: De Condé gaat heel moeilijk doen

Mark McKenzie beleeft dus een erg grillig seizoen en de 24-jarige moest zich dringend herbronnen tijdens de winterstop. Op winterstage in Benidorm tankte hij weer vertrouwen en legde hij de focus op een sterke tweede seizoenshelft met KRC Genk.

De Amerikaan toonde zich plichtsbewust in Spanje; met het bewijs dat hij na de zware trainingsdagen nog extra oefende op het spelen van lange ballen met de linkervoet. De grote vraag die echter luidt is of McKenzie straks wel nog in actie zal komen in het blauw-witte shirt.

Ondanks zijn mindere prestaties dit seizoen, in vergelijking met de vorige jaargang, raakte midden december bekend dat McKenzie in de belangstelling van Premier League-clubs Brighton, West Ham en Everton staat.

Ook Leeds United, de nummer vier van de Championship, zou ook interesse tonen in hem. Ondertussen heeft hij zich ook al in de kijker gespeeld van een club uit de Bundesliga.

McKenzie gaat volgend seizoen zijn laatste contractjaar in bij Genk, en de club wil hem zeker nog tot de zomer houden. Genk en McKenzie hebben vorig jaar al informeel gepraat over een contractverlenging, maar er kwam nog niets concreet uit die gesprekken.

De geïnteresseerde clubs mogen zich alvast aan harde onderhandelingen verwachten met Dimitri de Condé, want de Head of Football maakt er een prioriteit van om zijn sleutelspelers te behouden.

 “Ik wil duidelijk zijn: we willen deze kern samenhouden en niemand laten gaan. Uitzonderingen heb je altijd - een niet te weigeren bod kan altijd - dat is overal zo. Maar wij gaan heel moeilijk doen”, zei De Condé in november aan Het Laatste Nieuws.

Moet Genk McKenzie verkopen in januari?

Meest recent

Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

67
67
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

72
72
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

48
48
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

211
211
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

255
255
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

29
29
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

76
76
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

169
169
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

125
125
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

31
31
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

468
468
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

546
546
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

468
468
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

533
533
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

320
320
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

459
459
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1208
1208
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1360
1360
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

390
390
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

409
409
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

374
374
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

384
384
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

661
661
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

814
814
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

325
325

Meer sportnieuws