PSV heeft donderdag drie punten gepakt in Israël. De ploeg van trainer Fred Rutten legde een zeer matige pot op de mat, maar ook tegenstander Hapoel Tel Aviv werkte niet bepaald mee. Het andere duel in Groep C, Rapid Boekarest-Legia Warschau, eindigde in 0-1.
Hapoel Tel Aviv - PSV
In het eerste kwartier was het voor beide ploegen aftasten. Na een kleine twintig minuten was Dries Mertens voor het eerst gevaarlijk. Zijn schot ging echter net naast. Uit de daaropvolgende aanval kreeg Toto Tamuz namens Hapoel een mogelijkheid, maar Wilfred Bouma blokte zijn schot. Kort daarna was het wederom Tamuz die gevaarlijk was en net naast schoot. Tim Matavz kreeg ook nog een kansje voor rust, maar beide ploegen maakten er geen spektakel van in de eerste helft.
De eerste kans na de rust was ook meteen de grootste van de wedstrijd. Zakaria Labyad dribbelde het strafschopgebied in en kon vrij schieten. Doelman Apoula stond echter op zijn post en hield het PSV-talent van scoren. Na een uur spelen leek Mertens dan wel te scoren. Apoula was er met zijn vingertoppen bij en voorkwam een treffer van PSV. De Eindhovenaren werden wel iets gevaarlijker, maar nog altijd was het onder niveau. Ook Hapoel Tel Aviv nam nauwelijks initiatief om te scoren.
Zo'n twintig minuten voor tijd kwam PSV dan wel op voorsprong, daarbij had het wel de hulp van de scheidsrechter nodig. Mertens drong het strafschopgebied in en profiteerde optimaal van een late sliding van een verdediger. De strafschop werd geraakt door Georginio Wijnaldum. Daarmee was ook het laatste echte gevaar, op een kans van Matavz na, benoemd.
Scoreverloop:
0-1 (70') Georginio Wijnaldum
Rapid Boekarest - Legia Warschau
In de eerste twintig minuten gebeurde er nauwelijks iets bij de wedstrijd in Roemenië. Beide ploegen leken onwennig en creëerden geen kansen. Ook inhet vervolg van de eerste helft waren er nauwelijks hoogtepunten. De eerste helft bleef zodoende op een 0-0 steken.
In de tweede helft was er nog niet al te veel te beleven. Wel leek Rapid meer en meer in de wedstrijd te komen, maar scoorde Legia op een goed moment de 0-1. Maciej Rybus nam een vrije trap en Miroslav Radovic tikte bij de eerste paal binnen.
Scoreverloop:
0-1 (73') Miroslav Radovic