‘Winterknaller voor AA Gent: toptransfer aan soldenprijs’

door
‘Winterknaller voor AA Gent: toptransfer aan soldenprijs’

AA Gent staat voor een onverwachte uitdaging na het vertrek van Malick Fofana naar Olympique Lyon. De club mikt nu op de 23-jarige Daisuke Yokota van Gornik Zabrze. De Poolse club, worstelend met financiële problemen, overweegt Yokota eerder dan gepland te verkopen.

Hoewel Gornik nog 30% van de toekomstige transfersom aan Valmiera moet betalen, kan AA Gent profiteren van de situatie en Yokota aantrekken om het vertrek van Fofana op te vangen.

LEES OOK: Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Malick Fofana out, Daisuke Yokota in?

Helemaal tegen de verwachtingen van Hein Vanhaezebrouck in heeft Malick Fofana deze week AA Gent verlaten. De 18-jarige aanvaller heeft een contract van 4,5 jaar getekend bij Olympique Lyon, waarvoor de Franse club maar liefst 17 miljoen euro betaalt aan de Buffalo's.

Met daarbovenop 5 miljoen euro aan bonussen en een mooi doorverkooppercentage is deze transfer de op een na grootste verkoop in de geschiedenis van de club. Sportief gezien is het echter een grote aderlating voor AA Gent.

De timing van deze transfer brengt bovendien extra uitdagingen met zich mee, aangezien Gent sowieso al beschikte over een erg krappe selectie dit seizoen. Daarnaast zijn vier spelers Tarik Tissoudali, Tsuyoshi Watanabe, Hong Hyun-seok en Nurio Fortuna momenteel actief op de Africa Cup en de Asian Cup.

Om het onverwachte en onvoorziene vertrek van Fofana op te vangen, is algemeen directeur Michel Louwagie alvast druk bezig met actie te ondernemen. Hij probeert namelijk om Daisuke Yokota (23) naar de KAA Gent Arena te halen.

Gornik Zabrze heeft dringend harde cash nodig

Het Nieuwsblad bericht zelfs over concrete interesse in de sterkhouder van Gornik Zabrze. De 23-jarige Japanner heeft dit seizoen indruk gemaakt met 7 doelpunten en 1 assist in 18 competitiewedstrijden en hij wordt beschouwd als de absolute draaischijf van Gornik, en tevens een van de beste spelers in de Poolse Ekstraklasa.

Gornik heeft in december nog de optie in het contract van Daisuke Yokota gelicht, wat betekent dat hij nu tot en met 2026 onder contract staat bij de club. Hoewel Het Laatste Nieuws meldt dat Gornik niet bereid is Yokota zomaar te laten gaan, lijken de Polen wel te anticiperen op een mogelijke verkoop van hun sterspeler.

De club kampt namelijk met aanzienlijke organisatorische en financiële problemen, met vertraagde betalingen van spelerslonen als een van de zichtbare gevolgen. Door Yokota te verkopen, kan Gornik de financiële tekorten aanvullen, wat van cruciaal belang is voor het functioneren van de club.

Een extra complicatie is wel dat het Letse Valmiera, de voormalige club van Yokota, nog steeds recht heeft op 30% van de transfersom bij een verkoop.

AA Gent profiteert van financiële situatie bij Gornik Zabrze

Volgens journalist Piotr Koźmiński was Gornik Zabrze aanvankelijk van plan om Daisuke Yokota pas komende zomer te verkopen, maar vanwege financiële redenen is een overgang in januari nu zeker bespreekbaar.

In december was Yokota al het middelpunt van de belangstelling van verschillende buitenlandse clubs, en er worden concrete aanbiedingen verwacht voor de Japanse aanvaller in januari.

Hoewel Gornik nog 30% van de toekomstige transfersom aan Valmiera moet overmaken, staat de Poolse club op het punt aanzienlijke winst te boeken met de eventuele verkoop van Yokota.

Gornik verwierf de kleine Japanner drie jaar geleden voor slechts 300 duizend euro, terwijl zijn huidige marktwaarde wordt geschat op 1 miljoen euro. Het besluit om de optie in Yokota's contract in december te lichten, heeft dan ook als doel om zijn marktwaarde zo hoog mogelijk te krijgen met het oog op een mogelijke transfer in januari.

Yokota is geen tweede Fofana

Yokota speelt op de rechterflank Daisuke Yokota wordt beschouwd als een van de beste en meest bepalende spelers van Gornik Zabrze, wat de toenemende buitenlandse interesse in hem begrijpelijk maakt.

Het seizoen begon echter tegenvallend voor Yokota, doordat coach Jan Urban hem op een ongebruikelijke positie in het centrale middenveld plaatste. Pas toen Yokota terugkeerde naar zijn geliefde rechterflank, bereikte hij weer zijn hoogste niveau.

Opmerkelijk is dat de Japanner dit seizoen nauwelijks op de linkerflank heeft gespeeld, hoewel hij bij AA Gent eigenlijk de beoogde opvolger van Malick Fofana is.

AA Gent moet Yokota halen

Meest recent

Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

3
3
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

27
27
'AA Gent legt miljoenen klaar voor eerste zomeraanwinst'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

49
49
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

220
220
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

319
319
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

60
60
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

38
38
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

243
243
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

19
19
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

171
171
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

238
238
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

278
278
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

140
140
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

74
74
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

170
170
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

108
108
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

162
162
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

355
355
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

114
114
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

234
234
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

347
347
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

230
230
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

303
303
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

93
93

Meer sportnieuws