Vanhaezebrouck over nieuwe 'topdeal': "Waarde kan snel stijgen"

door
Vanhaezebrouck over nieuwe 'topdeal':

Bij AA Gent bestaat de kans dat Malick Fofana de duurste uitgaande transfer ooit wordt. Hij kan 22 miljoen euro opleveren, maar ook nog een stuk meer als hij ooit voor grof geld wordt doorverkocht. Gent heeft een doorverkooppercentage van 20% op de meerwaarde. Volgt er in de zomer nog zo een topdeal?

LEES OOK: Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Orban zakte in waarde

AA Gent kon afgelopen zomer Gift Orban ook voor een mooie som geld verkopen, maar de Buffalo's vroegen ongeveer 30 miljoen euro. Geen enkele club was bereid dat bedrag te betalen, wat ook logisch was. In januari betaalde Gent toen zelf maar 3 miljoen euro.

De waarde van de Nigeriaanse aanvaller zakte nadien flink. Orban kent een moeilijk seizoen, ook al scoorde hij toch nog steeds 12 keer in 29 duels. In totaal staat de teller na een jaar toch zeer knap op 32 goals en 2 assists in 51 matchen.

Herpakt hij zich?

“Zijn situatie is veranderd. Daar moet je niet flauw over doen. Vorig jaar was Gift een hype in heel Europa. Er was veel interesse, maar niet voor het bedrag dat wij op hem plakten. Nu is dat bedrag gezakt. Als hij weer de weg naar goal vindt, kan het snel weer oplopen", zei Hein Vanhaezebrouck bij Het Laatste Nieuws.

Orban ligt nog tot medio 2027 onder contract in de KAA Gent Arena. Volgens Transfermarkt zou zijn marktwaarde 15 miljoen euro bedragen. Als AA Gent komende zomer een som tussen de 15 en 20 miljoen euro zou kunnen vangen, dan zal het wellicht happen.

Of gaat Orban weer vlot scoren en zo zijn waarde laten stijgen?

Gaat zijn waarde de komende maanden weer stijgen?

Meest recent

'Van Bommel weigert deze vier clubs: bizarre reden bekend'

Mark van Bommel is nog steeds niet aan de slag bij een andere club sinds hij vertrek na een ...

14
14
Simeone waarschuwt: Union moet nieuwe afstraffing vrezen

Er staat deze week opnieuw Champions League-voetbal voor de deur en alweer belooft het voor de ...

12
12
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

11
11
'Euvrard jubelt: reünie met oude bekende bij Standard'

Standard droomt ervan om dit seizoen weer de top zes te halen, maar daarvoor zullen de Rouches toch ...

23
23
Vandenbempt confronteert Leko met enorm Gents probleem

Union en Club Brugge blijven wel netjes punten sprokkelen, maar verder krijgen de Belgische topclubs ...

52
52
Sterkhouder spreekt duidelijke taal over vertrek bij Union

Ook de landstitel en bijhorende kwalificatie voor de Champions League hebben Union niet kunnen doen ...

24
24
Gheysens onthult het plan van Antwerp met Wils

De nederlaag van zondag op Stayen heeft Antwerp nog wat dieper in crisis geduwd, want na een magere ...

207
207
Sonck smeekt Hasi: ''Je moét hem zetten"

Bij Anderlecht loerde er alweer een crisis om de hoek na een één op zes in de ...

388
388
'Mokerslag Jonge Duivels: handen in haar voor WK-opener'

Pakt België in de komende weken nog eens een WK-medaille? Tien jaar na Wout Faes, Dante Vanzeir ...

139
139
'Ontslag Wils op komst? Antwerp neemt standpunt in'

Als het voor dit weekend nog geen crisis was bij Antwerp, dan zal dat nu wel zeker het geval zijn. ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'STVV verliest smaakmaker, exit Still'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

173
173
‘Kopzorgen KAA Gent groeien: Ivan Leko kop van jut’

KAA Gent leek op weg om een goede reeks neer te zetten. De afgelopen twee wedstrijden wonnen de ...

160
160
De Cat verbaast Anderlecht met mindset: "Grote klasse"

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Onder Besnik Hasi is het ...

252
252
Alderweireld velt hard oordeel over Antwerp én Wils

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag onderuit tegen Sint-Truiden VV. The Great Old staat nu ...

408
408
Anderlecht wacht bang af: "Een explosieve situatie"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Een verdiende zege, maar het is nog maar een eerste ...

375
375
Standard smult van lieveling: "Sclessin houdt van hem"

Standard won met 3-1 van Sporting Charleroi. Dat was een verdiende zege en een sfeervol Sclessin ...

174
174
Vandenbempt keihard voor JPL-topclub: "Onaanvaardbaar"

Een aantal clubs zitten danig in de problemen. Besnik Hasi heeft een crisis voorlopig vermeden door ...

335
335
Cercle Brugge stort in: woede-uitbarsting van Cinel

Het is crisis bij Cercle Brugge. Trainer Onur Cinel verloor met zijn team met 2-1 van La ...

212
212
OHL 'in shock': Mazzu verandert álles in Leuven

Wat een week voor OH Leuven. Felice Mazzu werd aangesteld en wist in de beker te winnen van Seraing ...

204
204
Yannick Ferrera baalt enorm na pijnlijk nieuws

Yannick Ferrera ging enkele maanden geleden aan de slag bij Zamalek, een zeer grote club in de ...

65
65
Albert ziet iets bij Anderlecht wat niémand verwachtte

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Vooral de eerste dertig minuten waren goed, nadien was ...

478
478
Treurnis bij Anderlecht en KRC Genk: "50 miljoen euro!"

RSC Anderlecht en KRC Genk hebben enorm goede jeugdopleidingen. Er kwamen al veel spelers via die ...

136
136
Degryse luidt alarmbellen voor Club Brugge én Union SG

Union SG en Club Brugge wonnen hun matchen. Zulte Waregem en FCV Dender werden al bij al vlot over ...

303
303
'Anderlecht doet gek: strikt Braziliaanse doelpuntenmachine'

Anderlecht gaat voluit voor een linksvoetige doelpuntenmachine met Raphinha-aura. De 23-jarige ...

869
869
Monsterdeal voor Patro: miljoenen euro’s op komst

Patro Eisden is bezig aan een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft de afgelopen jaren voor ...

142
142

Meer sportnieuws