Nederland-international Jeffrey Bruma bereidt zich met het Nederlands elftal voor op de EK-kwalificatiewedstrijden met San Marino (vrijdag) en Finland (dinsdag). De negentienjarige verdediger, die door Chelsea voor de komende twee seizoenen aan Hamburger SV is verhuurd, hoopt op speelminuten.
In het centrum van de verdediging geeft bondscoach Bert van Marwijk momenteel de voorkeur aan John Heitinga en Joris Mathijsen. "Zij doen het goed", vertelde de jongeling donderdag aan
RTV Rijnmond. "Ze hebben een goed
WK gespeeld en ook een uitstekende EK-kwalificatiereeks." Bruma geeft echter niet op. "Het is aan mij om te proberen telkens bij de selectie te komen en nadrukkelijk op de deur te kloppen. De trainer weet dat hij me kan gebruiken."
Bruma, die tot dusver twee interlands speelde, vindt zichzelf niet slechter dan het duo. "Mijn niveau ligt niet lager, maar de bondscoach kiest momenteel voor dat duo. Een goed duo. Ik ben er klaar voor als ik één van hen moet vervangen. Ik werk er keihard naartoe om een basisplaats te krijgen", aldus Bruma.