'Nieuwe opsteker in Brugs stadiondossier'

door
'Nieuwe opsteker in Brugs stadiondossier'

Al zowat vijftien jaar proberen ze in Brugge minstens één nieuw stadion neer te poten. Voorlopig moeten Club én Cercle Brugge echter nog steeds hun wedstrijden afwerken in het langzaam wegrottende Jan Breydelstadion, want er is nog steeds geen groen licht voor de bouw van een nieuwe tempel.

Bij Club doen ze er dezer dagen opnieuw alles aan om de omgevingsvergunning in orde te krijgen om een nieuw stadion van 40.000 plaatsen te kunnen bouwen op de site van het huidige Jan Breydel. Een aantal buurtbewoners blijven echter dwarsliggen. Een ander struikelblok in het dossier bleek Cercle te zijn.

LEES OOK: Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Cercle krijgt stadion van 10.000 plaatsen

Het was immers niet meteen duidelijk wat er met de stadsgenoot moest gaan gebeuren eens de sloophamer door het Jan Breydelstadion zou gaan. Opnieuw een stadion delen leek niet meteen een optie, maar ook de bouw van een stadion voor Cercle kwam moeizaam van de grond.

Nu lijkt er echter een nieuwe stap gezet te zijn. Het Nieuwsblad weet namelijk dat het nieuwe provinciaal ruimtelijk uitvoeringsplan van West-Vlaanderen een nieuw stadion van 10.000 plaatsen voor Cercle voorziet langs de Blankenbergse Steenweg.

3 locaties langs Blankenbergse Steenweg mogelijk

Er zouden langs die weg nog drie locaties mogelijk zijn. Twee daarvan liggen op de landbouwgronden tussen de Blankenbergse Steenweg en de N31, met respectievelijk een noordelijke en zuidelijke ligging. De derde optie ligt iets dichter bij het centrum van Brugge, aan de Sint-Pietersplas.

Andere locaties als het Kanaaleiland en de Kinepolis-site werden door de provincie wel al geschrapt, al willen ze zich bij Cercle nergens op vastpinnen. "Die oefening zal worden opgestart en tot wanneer die is afgerond en er definitieve beslissingen worden genomen, gaan wij geen andere opties of mogelijke stadionlocaties uitsluiten", klinkt het daar.

Denk je dat het stadiondossier van Cercle in orde zal raken?

Meest recent

‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

9
9
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

37
37
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

205
205
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

161
161
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

37
37
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

513
513
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

165
165
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

90
90
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

17
17
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

30
30
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

400
400
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

175
175
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

572
572
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

72
72
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

111
111
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

366
366
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

249
249
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

542
542
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

208
208
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

640
640
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

280
280
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

798
798
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

211
211
'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

986
986

Meer sportnieuws