‘Antwerp FC in de race om JPL-toptransfer binnen te halen’

door
‘Antwerp FC in de race om JPL-toptransfer binnen te halen’

Antwerp FC toonde vorige zomer interesse in doelman Gaëtan Coucke van KV Mechelen, en de Great Old krijgt nu een vrijgeleide om hem transfervrij aan te trekken.

Ondanks het moeilijke seizoen van Malinwa presteert Coucke opvallend goed en hij staat hoog genoteerd in statistieken zoals prevented goals en clean sheets.

Coucke lijkt open te staan voor een transfer naar een topclub na een eerdere turbulente periode bij KRC Genk

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League? Dat predicaat zou zeker van toepassing kunnen zijn op Gaëtan Coucke. Ondanks het erg matige seizoen van KV Mechelen weet de doelman wekelijks een hoog niveau te behalen.

Coucke staat momenteel op de vierde plaats in het klassement voor prevented goals en clean sheets. Bovendien bevindt hij zich ook in de top tien van beste doelmannen wat betreft het save-percentage.

Da’s een erg sterke prestatie gezien Mechelen zich slechts op één punt van de degradatieronde bevindt. “Coucke groeit seizoen na seizoen, doet het simpelweg goed bij Malinwa”, schreef Het Laatste Nieuws terecht.

Opvallend is dat hij de enige doelman in de Belgische competitie is die aan het einde van dit seizoen een vrije speler wordt. Hierdoor lijkt het onvermijdelijk dat hij hoog op het verlanglijstje van vele clubs zal staan op de transfermarkt.

Situatie rond Coucke kan snel veranderen

Het Nieuwsblad sluit uit dat Gaëtan Coucke deze winter KV Mechelen zal verlaten, maar de doelman kijkt wel de kat uit de boom om na dit seizoen gratis te vertrekken. “Niemand gaat vertrekken”, zei Besnik Hasi onlangs aan Het Laatste Nieuws.

“In onze positie kunnen we ons dat niet veroorloven.” Hasi beseft uiteraard ook dat Coucke een belangrijke rol speelt in de strijd tegen degradatie van Malinwa, gezien zijn positie als de vierde grootste puntenpakker in de Jupiler Pro League.

Mechelen hoopt dat Coucke overweegt zijn contract te verlengen, maar dat lijkt een mission impossible te zijn. Hoewel er momenteel weinig tot geen interesse lijkt te zijn in de doelman, kan dat snel veranderen volgens Het Laatste Nieuws.

“Niet vergeten dat Coucke een paar maanden geleden op de lijst van landskampioen Antwerp stond als back-up voor Jean Butez.”

Coucke staat op de radar van Domenico Tedesco

Begin december bleef Gaëtan Coucke mysterieus over een mogelijke contractverlenging bij KV Mechelen. Tot nu toe is er weinig bekend over eventuele onderhandelingen en lijkt er momenteel amper beweging te zijn in dit dossier.

“Alles kan gebeuren, maar op dit moment weet ik er zelf weinig over”, zei hij aan Het Laatste Nieuws. Sinds zijn komst van KRC Genk gaan zijn prestaties in stijgende lijn en groeide hij in alle stilte uit tot een erg kwalitatieve doelman in de Jupiler Pro League.

Het is dan ook geen toeval dat Coucke in november werd opgenomen in de preselectie van bondscoach Domenico Tedesco voor de interlands tegen Servië en Azerbeidzjan. Helaas behaalde hij uiteindelijk niet de definitieve selectie.

Vorige zomer in de belangstelling van Club Brugge en Antwerp FC

Het is niet toevallig dat Gaëtan Coucke afgelopen zomer in de belangstelling stond van Antwerp FC en Club Brugge, als potentiële back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet.

De interesse van Antwerp FC zou binnenkort mogelijk weer kunnen oplaaien, aangezien Butez naar verwachting de club aan het einde van dit seizoen zal/moet verlaten, waardoor Senne Lammens de nieuwe nummer één op de Bosuil wordt.

Bovendien is Coucke komende zomer gratis beschikbaar, wat hem extra aantrekkelijk maakt voor Antwerp. De club heeft te maken met liquiditeitsproblemen en staat onder nauwlettend financieel toezicht van de UEFA.

Coucke uit op revanche na turbulente periode bij KRC Genk

Of Gaëtan Coucke bereid is om genoegen te nemen met een rol als reservedoelman is nog maar de vraag. Wat wel vaststaat, is dat hij gretig is om zich te bewijzen bij een Belgische topclub, nadat zijn turbulente periode in het eerste elftal van KRC Genk geen onverdeeld succes was.

Na een blessure van Danny Vukovic koos Genk volledig voor Coucke en beloofde de club om geen nieuwe doelman aan te trekken. De ploeg kende toen een moeilijk seizoen na het vertrek van verschillende sterkhouders, en het toen nog onervaren jeugdproduct Coucke werd het slachtoffer van die situatie.

Toen Felice Mazzu werd ontslagen en Hannes Wolf de nieuwe coach werd, wist Coucke dat zijn tijd bij Genk voorbij was. Hij werd afgerekend op een fout in de Champions League-wedstrijd tegen RB Salzburg en kreeg al snel het label van een doelman die 'domme' fouten maakt.

Zo verloor hij zijn basisplaats aan Maarten Vandevoordt. Ondanks een nieuwe kans na de blessure van Vandevoordt was er geen vertrouwen meer vanuit de club, wat resulteerde in de komst van Thomas Didillon als eerste doelman voor de rest van het seizoen.

In juli 2020 maakte Coucke de overstap naar KV Mechelen, waar hij zijn talent en kwaliteiten wel wist te bevestigen.

JOUW MENING TELT:
Coucke kan mee bij een Belgische topclub

Meest recent

Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

3
3
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

10
10
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

73
73
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

43
43
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

74
74
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

103
103
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

83
83
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

42
42
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

141
141
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

374
374
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

271
271
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

388
388
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

194
194
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

464
464
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1221
1221
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

89
89
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

109
109
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

157
157
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

92
92
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

586
586
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

37
37
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

183
183
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

288
288
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

383
383
WK Clubs: Messi opgelucht na sensationele fase, Atlético in nesten

In de Verenigde Staten wordt momenteel het gloednieuwe WK voor clubteams afgewerkt. In Groep A kon ...

74
74

Meer sportnieuws