‘Antwerp FC in de race om JPL-toptransfer binnen te halen’

door
‘Antwerp FC in de race om JPL-toptransfer binnen te halen’

Antwerp FC toonde vorige zomer interesse in doelman Gaëtan Coucke van KV Mechelen, en de Great Old krijgt nu een vrijgeleide om hem transfervrij aan te trekken.

Ondanks het moeilijke seizoen van Malinwa presteert Coucke opvallend goed en hij staat hoog genoteerd in statistieken zoals prevented goals en clean sheets.

Coucke lijkt open te staan voor een transfer naar een topclub na een eerdere turbulente periode bij KRC Genk

LEES OOK: Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League? Dat predicaat zou zeker van toepassing kunnen zijn op Gaëtan Coucke. Ondanks het erg matige seizoen van KV Mechelen weet de doelman wekelijks een hoog niveau te behalen.

Coucke staat momenteel op de vierde plaats in het klassement voor prevented goals en clean sheets. Bovendien bevindt hij zich ook in de top tien van beste doelmannen wat betreft het save-percentage.

Da’s een erg sterke prestatie gezien Mechelen zich slechts op één punt van de degradatieronde bevindt. “Coucke groeit seizoen na seizoen, doet het simpelweg goed bij Malinwa”, schreef Het Laatste Nieuws terecht.

Opvallend is dat hij de enige doelman in de Belgische competitie is die aan het einde van dit seizoen een vrije speler wordt. Hierdoor lijkt het onvermijdelijk dat hij hoog op het verlanglijstje van vele clubs zal staan op de transfermarkt.

Situatie rond Coucke kan snel veranderen

Het Nieuwsblad sluit uit dat Gaëtan Coucke deze winter KV Mechelen zal verlaten, maar de doelman kijkt wel de kat uit de boom om na dit seizoen gratis te vertrekken. “Niemand gaat vertrekken”, zei Besnik Hasi onlangs aan Het Laatste Nieuws.

“In onze positie kunnen we ons dat niet veroorloven.” Hasi beseft uiteraard ook dat Coucke een belangrijke rol speelt in de strijd tegen degradatie van Malinwa, gezien zijn positie als de vierde grootste puntenpakker in de Jupiler Pro League.

Mechelen hoopt dat Coucke overweegt zijn contract te verlengen, maar dat lijkt een mission impossible te zijn. Hoewel er momenteel weinig tot geen interesse lijkt te zijn in de doelman, kan dat snel veranderen volgens Het Laatste Nieuws.

“Niet vergeten dat Coucke een paar maanden geleden op de lijst van landskampioen Antwerp stond als back-up voor Jean Butez.”

Coucke staat op de radar van Domenico Tedesco

Begin december bleef Gaëtan Coucke mysterieus over een mogelijke contractverlenging bij KV Mechelen. Tot nu toe is er weinig bekend over eventuele onderhandelingen en lijkt er momenteel amper beweging te zijn in dit dossier.

“Alles kan gebeuren, maar op dit moment weet ik er zelf weinig over”, zei hij aan Het Laatste Nieuws. Sinds zijn komst van KRC Genk gaan zijn prestaties in stijgende lijn en groeide hij in alle stilte uit tot een erg kwalitatieve doelman in de Jupiler Pro League.

Het is dan ook geen toeval dat Coucke in november werd opgenomen in de preselectie van bondscoach Domenico Tedesco voor de interlands tegen Servië en Azerbeidzjan. Helaas behaalde hij uiteindelijk niet de definitieve selectie.

Vorige zomer in de belangstelling van Club Brugge en Antwerp FC

Het is niet toevallig dat Gaëtan Coucke afgelopen zomer in de belangstelling stond van Antwerp FC en Club Brugge, als potentiële back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet.

De interesse van Antwerp FC zou binnenkort mogelijk weer kunnen oplaaien, aangezien Butez naar verwachting de club aan het einde van dit seizoen zal/moet verlaten, waardoor Senne Lammens de nieuwe nummer één op de Bosuil wordt.

Bovendien is Coucke komende zomer gratis beschikbaar, wat hem extra aantrekkelijk maakt voor Antwerp. De club heeft te maken met liquiditeitsproblemen en staat onder nauwlettend financieel toezicht van de UEFA.

Coucke uit op revanche na turbulente periode bij KRC Genk

Of Gaëtan Coucke bereid is om genoegen te nemen met een rol als reservedoelman is nog maar de vraag. Wat wel vaststaat, is dat hij gretig is om zich te bewijzen bij een Belgische topclub, nadat zijn turbulente periode in het eerste elftal van KRC Genk geen onverdeeld succes was.

Na een blessure van Danny Vukovic koos Genk volledig voor Coucke en beloofde de club om geen nieuwe doelman aan te trekken. De ploeg kende toen een moeilijk seizoen na het vertrek van verschillende sterkhouders, en het toen nog onervaren jeugdproduct Coucke werd het slachtoffer van die situatie.

Toen Felice Mazzu werd ontslagen en Hannes Wolf de nieuwe coach werd, wist Coucke dat zijn tijd bij Genk voorbij was. Hij werd afgerekend op een fout in de Champions League-wedstrijd tegen RB Salzburg en kreeg al snel het label van een doelman die 'domme' fouten maakt.

Zo verloor hij zijn basisplaats aan Maarten Vandevoordt. Ondanks een nieuwe kans na de blessure van Vandevoordt was er geen vertrouwen meer vanuit de club, wat resulteerde in de komst van Thomas Didillon als eerste doelman voor de rest van het seizoen.

In juli 2020 maakte Coucke de overstap naar KV Mechelen, waar hij zijn talent en kwaliteiten wel wist te bevestigen.

Coucke kan mee bij een Belgische topclub

Meest recent

Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

2
2
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

42
42
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

149
149
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

116
116
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

101
101
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

69
69
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

107
107
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

120
120
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

116
116
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

84
84
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

222
222
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

136
136
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

164
164
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

259
259
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

250
250
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

138
138
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

49
49
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

233
233
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

418
418
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

113
113
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

675
675
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

337
337
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

514
514
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

441
441
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

448
448

Meer sportnieuws