TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe goudmijn Antwerp, volgende sterkhouder Club gegeerd'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe goudmijn Antwerp, volgende sterkhouder Club gegeerd'

Het nieuwe kalenderjaar staat voor de deur en en dus opent de winterse mercato weldra opnieuw zijn deuren. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

Jupiler Pro League

Bij Antwerp kunnen ze zeer tevreden zijn met de transfer van George Ilenikhena in de zomer en mogelijk komen er nog dergelijke deals aan. De voorbije weken werd de Great Old al gelinkt aan Ayanda Sishuba (Lens) en Emmanuel Biumla (Bordeaux) en dat blijkt geen toeval te zijn. Hoofdscout Joachim Vercaigne zou immers intensief zoeken naar jong talent, vooral in Frankrijk en de Ligue 2.

Een andere prioriteit voor Antwerp in januari lijkt de komst van Dennis Praet te zijn. Evident wordt dat dossier echter niet. Zo zou Leicester City niet geneigd zijn om mee te werken aan een transfer omdat het in januari enkele spelers naar de Africa Cup ziet vertrekken. Daarnaast krijgt Antwerp ook concurrentie van Torino, dat een terugkeer van Praet wel ziet zitten.

Club Brugge staat alsmaar dichter bij een vertrek van Tajon Buchanan. De Canadees heeft zelf al lange tijd een akkoord met Internazionale over een contract voor vijf jaar, maar ook de clubs lijken er nu bijna uit te zijn. Een deal zou in de maak zijn ter waarde van 7 à 8 miljoen euro. Met bonussen zou dat bedrag nog kunnen oplopen tot 11 miljoen.

Er blijkt echter nog een sterkhouder gegeerd te zijn, want Turkse media linken Maxim De Cuyper opnieuw aan Galatasaray. De Turkse kampioen wil absoluut een linksachter halen en trainer Okan Buruk zou persoonlijk aandringen op de komst van De Cuyper, nadat hij onder de indruk raakte in het tweeluik tegen Besiktas. Een transfer lijkt echter zeer onwaarschijnlijk.

Bij Anderlecht mogen we nog heel wat activiteit verwachten. Eén van de eerste deals leek een tijdelijk vertrek van Alexis Flips te worden, maar daar staat nu plots een vraagteken achter. De middenvelder leek terug te gaan keren naar Stade Reims, maar daar stelt trainer Will Still van niets te weten.

Een verrassende transfer die er wel alsmaar meer lijkt te kunnen komen, is die van Kasper Schmeichel. De Deense doelman werd de voorbije dagen plots gelinkt aan een terugkeer naar Engeland en zijn naam zou wel degelijk op tafel liggen bij Sheffield United. Daar zou hij zelfs één van de belangrijkste kandidaten zijn.

Aan inkomende zijde kan Paars-Wit komende zomer een poging wagen om Thomas Delaney en Ludwig Augustinsson definitief binnen te halen. Beide spelers lieten in interviews al verstaan dat ze gelukkig zijn in het Lotto Park en vanuit Spanje klinkt het nu dat ook Sevilla maar wat graag van hen verlost zou raken. Een deal lijkt dus geen probleem te mogen worden.

LEES OOK: Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

Buitenland

Johan Bakayoko blijft grof wild op de wintermercato, vooral in Engeland. Het was al bekend dat Tottenham concrete interesse toont, maar ook de belangstelling van Liverpool blijkt ver te gaan. Jürgen Klopp zelf zou namelijk een grote fan zijn van de Rode Duivel en hem er graag bij willen.

Bij FC Barcelona gonst het weer van de geruchten, ook over Robert Lewandowski. De Pool zou echter aan het bestuur laten weten hebben dat hij niet van plan is om de club te verlaten, ook niet bij een lucratief bod uit Saudi-Arabië. Nochtans lijkt het er wel op dat hij zal moeten inleveren bij de Blaugrana. Op die manier wil Barça financiële ruimte maken voor versterkingen.

Moet Bakayoko in januari al vertrekken bij PSV?

Meest recent

Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

31
31
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

20
20
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

77
77
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

163
163
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

139
139
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

102
102
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

75
75
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

113
113
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

122
122
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

118
118
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

85
85
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

225
225
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

140
140
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

168
168
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

261
261
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

252
252
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

140
140
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

51
51
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

234
234
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

422
422
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

113
113
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

681
681
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

342
342
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

517
517
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

442
442

Meer sportnieuws