Gelukje voor Standard? Peeters fileert penaltyfase

door
Gelukje voor Standard? Peeters fileert penaltyfase

Standard heeft in zijn laatste wedstrijd van het kalenderjaar een nieuwe blamage nipt weten te voorkomen. De Rouches speelden woensdag immers 1-1-gelijk tegen STVV. En de Luikse gelijkmaker viel uiteindelijk pas in de 98ste (!) minuut.

Na de tegenvallende resultaten van de laatste weken was de druk behoorlijk groot bij de Luikenaars. Vooral dan op de schouders van coach Carl Hoefkens. Bij een nieuwe nederlaag op eigen veld zou de trainer wel eens moeten vrezen voor zijn job op Sclessin.

Maar de prestatie van Hoefkens' manschappen was lange tijd opnieuw ondermaats. STVV was veruit de betere ploeg in Luik en de Rouches moesten rekenen op een goede Arnaud Bodart om een achterstand in de eerste helft te voorkomen.

LEES OOK: Delirium op Stayen: Goto knalt STVV in extremis mee op kop

Lichte strafschop

In de tweede periode kwam Standard iets beter voor de dag, toch waren het de bezoekers die in de slotfase konden toeslaan. Joel Fujita zette de Kanaries immers op voorsprong. Maar met een strafschop in de absolute slotseconden kon Wilfried Kanga van op de stip alsnog voor de gelijkmaker zorgen.

De thuisploeg mocht bij die bewuste fase wel van geluk spreken. STVV-invaller Wolke Janssens probeerde immers een bal weg te werken uit de zestien, maar het leer belandde per abuis op zijn arm. Voor de VAR was dat voldoende om de bal op de stip te leggen.

Druk op de VAR

Een behoorlijke lichte strafschop dus. Bij Eleven Sports/DAZN liet analist Bob Peeters alvast zijn licht schijnen over de bewuste fase. "Ik vind het heel licht. Het is voor mij ook geen clear-error, want de scheidsrechter staat op amper drie meter en geeft geen strafschop. Maar oké, er staat ook wel wat druk op de VAR. En er zal altijd wel discussie blijven. Je kan Janssens ook niets verwijten. Hij wil koppen, maar de bal valt pardoes op zijn arm", aldus Peeters. 

😬 | STVV krijgt een penalty tegen in de laatste minuut! 👀 #STASTV pic.twitter.com/COMou1wBG6

🔥 Wat iedereen nu leest

"Een monster"-Luca Brecel laat Genk-fans in shock achter

De strafschop voor Standard was terecht ...

Meest recent

'Club Brugge krijgt nog extra goed nieuws voor Rangers

Club Brugge staat voor een levensbelangrijke week, want in een dubbele confrontatie met Rangers ...

1
1
Bergen pakt meteen uit met grote naam als opvolger Ferrera

Er vond dit weekend een zeer opmerkelijk tafereel plaats bij RAEC Mons, de herrezen traditieclub die ...

11
11
'Over en uit: AA Gent stuurt flop ongenadig door'

AA Gent slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen en blijft zo achter ...

34
34
Napoli bevestigt enorme blessuredomper voor Lukaku

In de Serie A begint het nieuwe seizoen volgend weekend en het wordt onder meer uitkijken naar ...

98
98
'Nieuwe bom: megaclaim van 65 miljoen tegen KBVB en FIFA'

De laatste maanden borrelen enkele zaken die de voetbalwereld weleens fundamenteel kunnen gaan ...

216
216
'Charleroi heeft straffe JPL-miljoenendeal helemaal beet'

Sporting Charleroi slaagt er voorlopig niet in om verder te bouwen op de straffe prestaties van ...

55
55
'Titanenstrijd Lammens kent straffe wending'

Antwerp moest zondag vrede nemen met een puntje op Mambourg, maar is na vier speeldagen wel nog ...

538
538
Erik Van Looy verrast met onthulling die inslaat als een bom

Erik Van Looy is al jarenlang één van de meest populaire BV's. De man maakte furore ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt opnieuw uit, Bayern hoopt op topper'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste maand begonnen, maar er staat nog heel wat te ...

302
302
Flinke opsteker(s) Anderlecht voor clash tegen AEK Athene

RSC Anderlecht neemt het in de voorronde van de Conference League op tegen AEK Athene. Een straffe ...

289
289
Jelle Van Damme verbluft iedereen: "Nooit dat gevoel gehad"

Jelle Van Damme is een naam die nog steeds als een klok klinkt in het Belgische voetbal. De robuuste ...

99
99
Saelemaekers steelt de spotlight van Jashari bij AC Milan

Alexis Saelemaekers speelde afgelopen seizoen op huurbasis bij AS Roma, maar het jeugdproduct van ...

153
153
Club Brugge zwiert met miljoenen: topaankoop officieel

Club Brugge is druk in de weer deze zomermercato. Blauw-Zwart moest al afscheid nemen van ...

505
505
Vandenbempt voorspelt: nog “dwaze” leegloop Antwerp

Royal Antwerp FC is met een 6 op 12 nog ongeslagen in de Jupiler Pro League. The Great Old zal daar ...

409
409
Emilio en Manu Ferrera clashen: na drie maanden al ontslag

Emilio en Manu Ferrera werden drie maanden geleden met veel bombarie binnengehaald bij RAEC Mons. De ...

83
83
Leko slaat op tafel bij KAA Gent: “Ik ben het beu”

KAA Gent kent een wisselvallige competitiestart, maar er is beterschap op komst. De Buffalo’s ...

611
611
"Een monster"-Luca Brecel laat Genk-fans in shock achter

Luca Brecel kondigde onlangs aan dat hij een tijdelijke snookerpauze pakt vanwege ...

315
315
Bizar salaris: zoveel verdient Ronaldo per minuut

Cristiano Ronaldo is nog steeds één van de grootste voetbalnamen ter wereld. De ...

85
85
Debast laat monden openvallen: "Één van de beste ter wereld"

Zeno Debast ging van RSC Anderlecht naar Sporting en na een twijfelende start in Portugal heeft de ...

303
303
6 miljoen door de plee: Rigaux zwaar afgerekend op flop

Ludovit Reis werd deze zomer voor 6 miljoen euro dé grote middenveldaanwinst van Club Brugge, ...

796
796
De Bruyne krijgt stevige waarschuwing van Kat Kerkhofs

Kevin De Bruyne maakte deze zomer transfervrij de overstap naar Napoli. Na tien jaar Manchester City ...

629
629
'Club laat miljoenen rollen: nog twéé topaanwinsten'

Nog een drietal weken te gaan en de transfermarkt gaat opnieuw achter slot en grendel. Verschillende ...

1211
1211
Standard genekt door rode kaart? Ex-ref geeft uitsluitsel

Na vier speeldagen is ook de eerste nederlaag van Standard een feit. De Rouches moesten zaterdag ...

202
202
Historische blamage: Neymar in tranen van het veld

Even werd hij gelinkt aan een terugkeer naar de Europese velden, maar Neymar Jr. besloot deze zomer ...

104
104
Club Brugge met flinke opsteker richting Glasgow

Club Brugge KV staat in de komende dagen voor twee levensbelangrijke matchen. Tegen Rangers FC wil ...

633
633

Meer sportnieuws