Anderlecht zet hoog in: sensatie met badboy-gehalte

door
Anderlecht zet hoog in: sensatie met badboy-gehalte

Anderlecht heeft interesse in de Chileense sensatie Alexander Aravena, die bekendstaat om zijn uitdagende speelstijl waarmee hij, weliswaar op een ander niveau, wordt vergeleken met Noa Lang en Karim Benzema.

De 21-jarige aanvaller van CD Universidad Católica heeft een opmerkelijke reputatie in het Chileense voetbal, en hij maakt zich aantrekkelijk voor Europese clubs zoals Anderlecht, RC Lens, AZ Alkmaar, Benfica en Sevilla FC.

Hoewel zijn talent enigszins omstreden is vanwege uitdagend gedrag op het veld, geloven experts en oud-spelers in zijn enorme potentieel en zien ze in hem een toekomstige sterspeler voor Chili.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Aravena niet naar Club Brugge of KRC Genk, wel Anderlecht?

Alexander Aravena manifesteerde zich als een van de meest vooraanstaande Chileense voetballers van het afgelopen jaar. Zijn reputatie in het Chileense voetbal is groot en wordt nog verder geaccentueerd door een grondig onderzoek van het gerenommeerde CIES Football Observatory.

Dit vooraanstaande onderzoeksbureau heeft een model ontwikkeld voor de meest waardevolle spelers in de Primera Division, waarbij Aravena naar voren kwam als de onbetwiste leider met een marktwaarde van 2,5 miljoen euro.

Het is geen toeval dat vooraanstaande Europese clubs zoals Club Brugge, KRC Genk, AZ Alkmaar, Sunderland en Granada tijdens de vorige zomermercato onder de indruk raakten van deze ongepolijste diamant.

Op dit moment tonen clubs als Anderlecht, RC Lens, AZ Alkmaar, Benfica en Sevilla FC een grote interesse in Aravena. Hij wordt beschouwd als de gedroomde opvolger van Bryan Zaragoza bij Granada, aangezien de Spaanse aanvaller aan het einde van dit seizoen de overstap maakt naar Bayern München.

“De ideale opvolger voor Granada is Alexander Aravena”, zei Ben Mattinson, een specialist op het gebied van scouting en transfers.

 

Zoals Noa Lang en/of Karim Benzema

Alexander Aravena is een bepalende speler bij CD Universidad Católica, en tijdens zijn carrière is hij gemiddeld bijna één keer om de twee wedstrijden beslissend geweest met een doelpunt of een assist. (35 keer in 75 wedstrijden).

Zijn snelheid en durf zijn de meest geprezen kwaliteiten van de 21-jarige speler, waardoor zijn profiel enigszins vergelijkbaar is met dat van Noa Lang - niet toevallig werd Aravena vorige zomer gescout als mogelijke opvolger voor de Nederlander.

Bovendien is Aravena bijzonder effectief voor het doel, zowel in het creëren van kansen voor zichzelf als voor zijn teamgenoten, en blinkt hij uit in één-tegen-één-duels. De jonge Chileen voegt een enorme dynamiek toe aan het offensieve spel en zijn mobiliteit zorgt voor een constante dreiging voor de tegenstander.

“Alexander Aravena is een speler die dodelijk is in de box en een potentieel topniveau heeft als het gaat om het afwerken”, verklaarde Ariel Holan, de coach van CD Universidad Católica.

Het is geen toeval dat Aravena zich qua speelstijl spiegelt aan Karim Benzema, die wereldwijd wordt erkend als een van de beste spitsen vanwege zijn buitengewone intelligentie en vermogen om te scoren.

“Hij is een jongen met enorm potentieel. Het is echter belangrijk dat hij met beide benen op de grond blijft staan. Hij bezit alle eigenschappen die nodig zijn om een voetballer op Europees niveau te worden”, concludeerde Holan vol vertrouwen over zijn veelbelovende sterspeler.

Aravena: een multifunctionele aanvaller

Alexander Aravena heeft een laag zwaartepunt, hij houdt ervan om te dribbelen zoals een echte nummer tien, hij duikt graag op in gevaarlijke ruimtes en hij heeft een dodelijk ritme in één-tegen-één-situaties.

Door zijn veelzijdigheid kan Aravena bovendien zowat elke aanvallende positie bemannen. De drievoudige Chileense international is een intelligente speler, met een goede startsnelheid, die zich goed weet te positioneren tussen de verdedigers.

Hij kan het spel lezen op een hoog niveau, en hij voelt aan wanneer zijn ploegmaats de juiste ruimtes induiken. Aravena neemt graag risico door moeilijke of speciale acties te ondernemen, vertrouwend op zijn dribbelskills, technische onderlegdheid en lef. 

Uitdagend en attractief

Ploegmaat Guillermo Burdisso, onder meer ex-AS Roma, ziet momenteel geen plafond voor Alexander Aravena en hij vindt hem een erg attractieve voetballer. “Hij zal aanbiedingen krijgen, maar hij moet begrijpen dat dit nog maar het begin is.”

Marcelo Salas, ex-Lazio, Juventus en Chileens international, heeft Aravena ook hoog zitten en hij dicht hem een grote toekomst toe bij de nationale ploeg, waar de talentvolle aanvaller nochtans flink wat kritiek te slikken krijgt.

Jorge Valdivia, ex-international en huidig analist, vindt dat Aravena nu al een basisspeler moet worden bij Chili. “Ik heb het over zijn snelheid, intelligentie en kwaliteit.”

Aravena staat niet bekend als een onbesproken figuur in het Chileense voetbal. Hij durft om zijn doelpunten ostentatief en uitdagend te vieren tegenover de supporters van andere ploegen.

Zijn gedrag kwam ook negatief in de schijnwerpers toen hij direct na het laatste fluitsignaal van een wedstrijd de scheidsrechter openlijk bekritiseerde, wat resulteerde in een rode kaart voor de speler.

Past Aravena bij Anderlecht?

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

0
0
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

20
20
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

202
202
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

45
45
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

51
51
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

141
141
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

171
171
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

53
53
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

22
22
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

23
23
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

54
54
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

590
590
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

40
40
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

56
56
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

145
145
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

79
79
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

71
71
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

159
159
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

35
35
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

43
43
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

29
29
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

120
120
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

22
22
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

147
147
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

217
217

Meer sportnieuws