'Sterkhouder richting uitgang: Genk weigert eerste bod'

door
'Sterkhouder richting uitgang: Genk weigert eerste bod'

KRC Genk sneuvelde op pijnlijke wijze in de Croky Cup en vorige week kwam ook een einde aan de Europese campagne. De vicekampioen zal zich in de tweede seizoenshelft dus volledig moeten focussen op de competitie. Maar dat zal het mogelijk wel zonder één van de sterkhouders moeten doen.

Racing is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen tot dusver. In Europa bleven de Limburgers uiteindelijk onder de verwachtingen, zelfs overwinteren in de Conference League bleek te hoog gegrepen. Daarnaast werd de vicekampioen uit de beker gewipt door het noodlijdende KV Oostende.

In de competitie staat de ploeg van coach Wouter Vrancken dan weer op de vijfde plaats. Op zich niet zo super slecht, maar de achterstand op leider Union SG bedraagt na 18 speeldagen alweer 13 punten. Een aanzienlijk kloof dus. Nochtans werd Genk voor het seizoen bij de absolute titelfavorieten gerekend.

Kalme wintermercato verwacht

Die status was niet onlogisch. Vorig seizoen hadden de Limburgers immers al beslag te leggen op de tweede plaats en tijdens de zomerse transferperiode werd de selectie van Vrancken grotendeels intact gehouden. Van de sterkhouders werd enkel Mike Trésor (Burnley FC) verkocht.

Ondanks de wisselende resultaten van de voorbije maanden is Racing ook tijdens de komende wintermercato niet van plan om veel te sleutelen aan de selectie. Zo is het de bedoeling om de sterkhouders aan boord te houden tot minstens aan het einde van het seizoen. Al is er één uitzondering.

Arteaga terug naar thuisland?

Bij een goed bod zou Genk immers wel bereid zijn om mee te werken aan een transfer van Gerardo Arteaga. En de Mexicaanse back kan ook rekenen op de nodige interesse. Club América zou de international immers terug willen halen naar zijn geboorteland en schoot inmiddels in actie.

Volgens onder meer Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg legde de Mexicaanse topclub al een eerste miljoenenbod neer in de Cegeka Arena. Dat werd echter als ontoereikend bestempeld door Genk. De verwachting is evenwel dat América weldra een nieuwe poging gaat ondernemen. Indien een akkoord wordt bereikt, zal Racing wel een directe vervanger proberen aan te trekken.

JOUW MENING TELT:
Wie is momenteel de beste linksback?

Meest recent

'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

42
42
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

85
85
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

36
36
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

62
62
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

52
52
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

499
499
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

103
103
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

127
127
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

299
299
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

414
414
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

199
199
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

241
241
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

345
345
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

895
895
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

484
484
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

139
139
Club strikt ruwe diamant: experts verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1352
1352
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

275
275
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

590
590
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

970
970
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

182
182
'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

782
782
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

134
134
België zet zich schrap: Wullaert bereidt zich voor op grootste strijd

Binnenkort staat er voor de Red Flames een uiterst belangrijk tornooi op het programma. Vanaf begin ...

90
90
'Renard drukt door: Anderlecht op zucht van vierde zomeraanwinst'

Binnen een dikke week begint RSC Anderlecht aan de voorbereiding op het komende seizoen. Hoofdcoach ...

603
603

Meer sportnieuws