Alderweireld benoemt het grote verschil met vorige CL-matchen

door
Alderweireld benoemt het grote verschil met vorige CL-matchen

De eerste campagne van Antwerp in de Champions League was er één met hoogtes en vooral ook veel laagtes, want het ging in zijn eerste vijf matchen telkens onderuit. Maar uiteindelijk wist het zijn debuut toch in schoonheid af te sluiten, want woensdag boekte het een prestigieuze zege tegen FC Barcelona.

De Catalaanse grootmacht was al zeker van groepswinst en verscheen dus niet met zijn allersterkste elftal aan de aftrap op de Bosuil, maar toch was de 3-2-overwinning een zeer knap resultaat voor Antwerp. Bovendien liet de Great Old in die wedstrijd ook blijken dat ze progressie gemaakt heeft.

Alderweireld ziet progressie bij Antwerp

LEES OOK Druk neemt toe op Antwerp: "Dat is nu ons doel"

In de vorige twee thuismatchen tegen Shakhtar Donetsk en FC Porto kwam Antwerp immers ook telkens op voorsprong, om die vervolgens helemaal uit handen te geven. Dat scenario leek zich even te gaan herhalen toen de vroege openingstreffer van Vermeeren uitgewist werd, maar uiteindelijk werd er toch gewonnen na een zinderende slotfase.

"Dat is toch een stukje ervaring die we uit de vorige partijen hebben meegenomen", merkte Toby Alderweireld dan ook op bij Gazet van Antwerpen. "We slikten een tegengoal, maar draaiden daarna de knop snel om. We hebben een jonge groep die dit allemaal voor de eerste keer meemaakt en we hebben stappen gezet."

Nul van de tabellen

Een groot verschil dus met de vorige matchen, toen Antwerp er na een tegengoal niet meer in slaagde om het tij te keren. Alderweireld vindt het dan ook jammer dat de campagne erop zit net nu zijn ploeg de smaak te pakken heeft. Hij was echter vooral blij dat Antwerp de campagne niet afsloot met nul punten.

LEES OOK Balikwisha verklapt: "Kon in de winter naar hen verkassen"

"We hebben op voorhand gezegd dat we er alles aan zouden doen om die vervelende nul van de tabellen te krijgen. Er zijn Belgische ploegen die de groepsfase zonder punten hebben afgesloten en dat wilden we vermijden", wist hij. "We hadden tegen Shakhtar al meer verdiend, maar vandaag maakten we het wel af. Als elftal speelden en verdedigden we fantastisch!"

POLL: Heeft Antwerp progressie gemaakt in deze Champions League?

Meest recent

Vandenbempt verbaast: “De Bruyne gaat pak rammel krijgen”

Vanavond staat de topper tussen Manchester City en Real Madrid op het programma. Beide grootmachten ...

6
6
Vrouwelijke Belgische ref tot op het bot vernederd: "Dikke trut!"

Of de Belgische voetbalwereld nog trekken heeft van een mannenbastion? Zeker en vast moeten we ...

44
44
Bounida laat monden wéér openvallen en spreekt over toekomst

Rayane Bounida is een sensatie aan het worden in Nederland. De aanvallende middenvelder krijgt volop ...

10
10
Club-Atalanta: De Mos schat kansen op Brugse triomf in

Deze week staan de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League op het programma. Ook Club ...

115
115
'Bakayoko maakt transferklapper: bod van 40 miljoen'

Nu Rudi Garcia aangesteld is als bondscoach, wordt het uitkijken naar welke spelers onder hem een ...

26
26
Grote vrees bij Beerschot: 'Zoveel punten hebben ze nodig'

Nog vijf speeldagen en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. Bij een aantal ...

128
128
Gouden transferzet Club: top-international in de maak

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis en een aantal van ...

378
378
Transferblunder Antwerp? "Zijn talentenpakket is een raadsel"

Antwerp FC verloor afgelopen weekend met 2-0 op het veld van RSC Anderlecht. In de eerste helft ...

118
118
Lang apart genomen na veelbesproken incident: "Hij is een goed mens"

In de Champions League neemt PSV het dinsdagavond op tegen Juventus. Daarbij zullen de spotlights ...

37
37
Antwerp bestolen in beker? "Onbegrijpelijk dat dit passeert"

Antwerp FC heeft een pijnlijke week achter de rug. De Great Old verloor afgelopen zondag op het veld ...

388
388
'Rigaux zet Club Brugge op ramkoers voor monsterzomer'

Dévy Rigaux heeft als nieuwe Director of Football bij Club Brugge meteen zijn stempel ...

572
572
KRC Genk mag dromen: jackpot van minstens 30 miljoen

KRC Genk blijft goed op koers om dit seizoen met zijn vijfde landstitel aan de haal te gaan. Dat zou ...

371
371
'Kompany op wenken bediend: nieuw monstercontract Bayern'

Vincent Kompany is bezig aan een goed eerste seizoen als coach van Bayern München en wil die ...

158
158
'Anderlecht zet zich schrap: vertrek Verschaeren op komst'

RSC Anderlecht heeft een mooie week achter de rug met kwalificatie voor de bekerfinale en een ...

681
681
Gouden etalage Club Brugge: viertal speelt voor toptransfer

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Atalanta BC. Ook voor de spelers ...

354
354
'Verrassende Belgische terugkeer Stijn Vreven in de maak'

Lokeren-Temse heeft afscheid genomen van Hans Cornelis als hoofdtrainer. Na de 0-5 pandoering tegen ...

204
204
Anderlecht-pion baart opzien: “Indrukwekkend om te zien”

RSC Anderlecht schakelde in de beker Royal Antwerp FC uit en ook in de competitie zette Paars-Wit ...

460
460
Groot nieuws over Doku vlak voor clash met Courtois

In de tussenronde van de Champions League zijn alle ogen dinsdagavond op de klepper tussen ...

75
75
Lierse en KBVB vechten om bom geld door… Romelu Lukaku

Lierse SK en de Belgische Voetbalbond staan lijnrecht tegenover elkaar door… Romelu ...

159
159
Besnik Hasi zwaar onder vuur: “Waarom in godsnaam?”

Besnik Hasi deed afgelopen speeldag weer opvallende uitspraken. Na het 3-3 gelijkspel tegen KAA Gent ...

175
175

Meer sportnieuws