‘Antwerp FC hitst de boel op met komst MVP-transfer’

door
‘Antwerp FC hitst de boel op met komst MVP-transfer’

Antwerp FC wil de gemoederen flink doen oplaaien met de mogelijke komst van Franck Surdez, de huidige MVP en assistenkoning van de Challenge League, de Zwitserse tweede klasse. Met indrukwekkende cijfers en prestaties heeft Surdez de aandacht van de Great Old getrokken.

LEES OOK: "Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

De risicoposities van Antwerp FC

Antwerp FC kampte lange tijd met een gebrek aan extra creativiteit en genialiteit op de aanvallende flanken. Hoewel Michel-Ange Balikwisha intrinsiek een van de beste aanvallers van de Jupiler Pro League is, varieert zijn prestatieniveau vaak tussen uitstekende en minder goede wedstrijden.

Arbnor Muja staat bekend om zijn harde werk, maar qua pure kwaliteit wordt hij niet als een absolute topspeler beschouwd. Hoewel Mark van Bommel en Marc Overmars hard geloven in het Ecuadoriaanse toptalent Anthony Valencia, is hij nog langdurig afwezig door een kuitbeenbreuk.

Bovendien moeten we ook nog geduld hebben voordat zomeraanwinst Jacob Ondrejka weer een bijdrage kan leveren. Aan de andere kant heeft de opkomende flitsende speler Chidera Ejuke de afgelopen weken laten zien dat hij het verschil kan maken, zowel in het spel als in de resultaten.

Een kwaliteitsinjectie op de aanvallende flankpositie(s) lijkt daarom noodzakelijk op de Bosuil. Dit kan zowel een directe versterking zijn als een toekomstgerichte optie.

Surdez is de MVP van de Challenge League

Volgens Sacha Tavolieri heeft Antwerp FC zijn oog alvast laten vallen op de veelbelovende Franck Surdez, een 21-jarige Zwitser van Neuchâtel Xamax in de Challenge League, de tweede klasse in Zwitserland.

Surdez kan momenteel uitpakken met indrukwekkende cijfers met 6 doelpunten en 6 assists op zijn naam. Deze opmerkelijke prestaties maken hem niet alleen de assistenkoning van de Challenge League, maar met in totaal 12 beslissende acties is hij ook verreweg de meest waardevolle speler (MVP) van de competitie.

Surdez is een dynamische en energieke aanvaller met veel snelheid, bij voorkeur spelend vanaf de linkerflank. Zijn grote bijdrage heeft Neuchâtel Xamax geholpen om op dit moment de vierde plaats in het klassement te bereiken.

Volgens de Zwitserse krant Le Matin verkeert hij dit seizoen zelfs in de vorm van zijn leven.

Botsing tussen Surdez en Neuchâtel Xamax

Franck Surdez bevindt zich momenteel in de schijnwerpers bij Neuchâtel Xamax, maar het was vorig seizoen een heel ander verhaal. Toen belandde hij in de vergeetput bij de club en koos hij er zelf voor om niet langer voor het eerste elftal uit te komen.

In plaats daarvan speelde hij zijn wedstrijden voor het tweede team, waar hij indruk maakte met 12 doelpunten in 16 wedstrijden.

In de zomer van 2022 toonde Lausanne-Sport interesse om Surdez over te nemen van Neuchâtel, en de jonge aanvaller stond open voor een transfer die hem een stap hogerop in zijn carrière zou kunnen brengen.

Helaas voor Surdez had Neuchâtel helemaal geen intentie om hun veelbelovende speler te laten vertrekken. “Surdez heeft een aanbieding gekregen van Lausanne-Sport, ook al staat hij bij ons onder contract”, zei Jean-François Collet, voorzitter van Xamax, toen.

“Hoe dan ook, we willen hem niet verkopen, aangezien hij een van onze beste talenten is. Wij hebben daarom het aanbod van Lausanne afgewezen, dat wij bovendien belachelijk vinden.”

Door de koppige houding van Neuchâtel Xamax ging Surdez vervolgens in staking, naar verluidt op advies van zijn makelaar, en vroeg hij om aansluiting bij de U21 van de club. “Op dat moment had ik het op prijs gesteld als de twee clubs erover konden praten”, zei Surdez nadien.

Surdez aast op groter contract

Achter de botsing tussen Franck Surdez en Neuchâtel Xamax lijken ook onenigheden over zijn salaris een rol te hebben gespeeld.

Xamax staat erom bekend dat het zijn spelers niet grote financiële voorwaarden biedt, vooral niet voor talenten uit de academie die doorstromen naar het eerste elftal, zoals Surdez.

Gedurende het seizoen 2021/2022 verdiende Surdez bijvoorbeeld nog niet genoeg om volledig van zijn sport te kunnen leven. Halverwege februari kwamen de twee partijen echter tot een overeenkomst, waarbij Surdez een contract tekende dat hem aan de club bindt tot 2025.

Niettemin lijkt een vertrek in januari of de aankomende zomer nog steeds een realistisch scenario te zijn.

Surdez heeft een mooi profiel voor Antwerp

Meest recent

Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

121
121
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

16
16
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

95
95
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

308
308
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

94
94
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

139
139
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

241
241
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

267
267
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

312
312
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

466
466
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

150
150
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

265
265
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

458
458
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

359
359
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

183
183
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

389
389
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

322
322
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

188
188
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

715
715
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

269
269
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

360
360
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

283
283
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

185
185
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

35
35

Meer sportnieuws