Union bezorgt Anderlecht extra kater: kloof is weer groter

door
Union bezorgt Anderlecht extra kater: kloof is weer groter

Het gelijkspel in de Clasico krijgt voor Anderlecht nog een extra zuur staartje, want even later ziet het zijn achterstand op Union weer verder oplopen. De competitieleider kende geen problemen met Charleroi. Felice Mazzu kon zijn oude club niets in de weg leggen en moest een 1-3-nederlaag slikken.

Nochtans kwam Charleroi heel vroeg in de wedstrijd wel dicht bij een voorsprong, maar Dragsnes trapte in het zijnet. Union bleek efficiënter en kwam na een kwartier al op voorsprong. Met wat hulp van Daan Heymans, die slecht uitverdedigde en zo Amoura in staat stelde om te scoren.

LEES OOK: Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Union kent weinig moeite

Daarna verwaterde de wedstrijd wat, al kreeg Heymans tien minuten voor rust dé kans om gelijk te maken. De middenvelder had echter te veel tijd nodig en dat kwam Charleroi vroeg in de tweede helft duur te staan. Union sloeg immers wél weer toe. Castro-Montes vond Terho en de jonge Fin maakte het netjes af.

Charleroi lag tegen de touwen en slikte halfweg de tweede helft ook nog een derde goal. Opnieuw bleek Amoura een gesel voor de verdediging en de Algerijn knalde al zijn elfde goal van het seizoen tegen de touwen. Daarmee was de match helemaal beslist.

Kloof groeit tot zes punten

De eerredder van Guiagon in blessuretijd was slechts een voetnoot, want de drie punten kwamen nooit meer in gevaar voor Union. Daarmee vergroot het opnieuw zijn voorsprong, want door het gelijkspel van Anderlecht loopt het weer uit tot zes punten op zijn eerste achtervolger.

Charleroi beleeft dan weer een grijs seizoen en blijft hangen op de twaalfde plaats. Het moet angstvallig achterom beginnen kijken, want Eupen en Westerlo volgen op slechts twee en drie punten. De Carolo's kunnen dus snel met degradatiezorgen zitten.

Zal Union zijn kloof voor de winterstop nog uitbreiden?

Meest recent

Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

33
33
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

166
166
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

73
73
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

291
291
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

108
108
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

173
173
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

222
222
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

97
97
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

52
52
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

179
179
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

128
128
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

71
71
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

92
92
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

44
44
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

242
242
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

267
267
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

246
246
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

219
219
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

308
308
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

382
382
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

461
461
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

759
759
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

509
509
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

123
123
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

76
76

Meer sportnieuws