Definitieve ommekeer? Anderlecht presenteert jaarrekening

door
Definitieve ommekeer? Anderlecht presenteert jaarrekening

Sportief gezien heeft RSC Anderlecht een erg tegenvallend seizoen achter de rug, vooral in de eigen Jupiler Pro League. Maar op financieel vlak heeft de recordkampioen wel behoorlijk goede zaken gedaan. Zo presenteerden de Brusselaars donderdagavond een degelijke jaarrekening.

Paars-Wit komt uit een bijzonder moeilijke periode. De resultaten vielen zwaar tegen, door het enorme personeelsverloop was de stabiliteit binnen de club ver zoek en de boekhouding kleurde bloedrood. Maar inmiddels is de kentering ingezet. Zo is Anderlecht dit seizoen goed op weg om eindelijk weer voor de hoofdprijzen te gaan meedoen.

Omzet van ruim 100 miljoen

En ook de financiële muizenissen lijken stilaan tot het verleden te behoren. Zo werd donderdagavond de jaarrekening van het seizoen 2022-2023 voorgesteld aan de Algemene Vergadering en die werd ook goedgekeurd. Niet onlogisch: RSCA kon zijn bedrijfsomzet immers met 29% laten stijgen tot ruim 101 miljoen euro.

Daar spelen verschillende factoren een rol. Allereerst wist Paars-Wit opnieuw een aanzienlijk bedrag op te halen op de transfermarkt. Met name Sergio Gomez (Manchester City) en Julien Duranville (Borussia Dortmund) lieten de clubkas behoorlijk rinkelen. Daarnaast werden de commerciële inkomsten opgetrokken en versierde RSCA een mooie bonus met zijn campagne in de Conference League.

Totaalverlies van 6 miljoen

Bovendien wisten de Brusselaars opnieuw flinkt te besparen. Vooral dan op de salarisuitgaven. Die gingen met 4 procent omlaag ondanks de indexering van bepaalde lonen en het wegvallen van enkele RSZ-voordelen bij de salarissen van de spelers. Overigens ziet ook RSCA ook zijn bedrijfsresultaat flink stijgen.

Maar er werden ook negatieve cijfers genoteerd. De operationele kosten gingen bijvoorbeeld met 10 procent omhoog. En in totaal werd een verlies ruim 6 miljoen euro geleden. Nochtans werd in het seizoen ervoor nog een kleine winst geboekt. Dat was echter een vertekend resultaat omdat hoofdaandeelhouder Marc Coucke toen een deel van de schulden voorwaardelijk liet kwijtschelden.

Nog betere cijfers op komst

Ondanks het verlies, kan Paars-Wit dus meer dan tevreden zijn. Zeker omdat er nu al uitzicht is op nog betere cijfers in de jaarrekening van het huidige seizoen. "Dankzij de consequente implementatie van het meerjarenplan en een strikt maar toekomstgericht financieel beleid, ligt RSC Anderlecht ook op koers om het seizoen 2023-2024 opnieuw met een beter resultaat af te sluiten", klinkt het. De definitieve ommekeer in de financiële malaise lijkt dus ingezet.

POLL: Anderlecht wordt binnen de 5 seizoenen opnieuw de grootste club van België ...

Meest recent

Vandenhaute slaat snoeihard terug: “Dat klopt niet!”

Wouter Vandenhaute krijgt vaak de wind van voren bij RSC Anderlecht. De club kwam nu weer met een ...

13
13
'Pijnlijke exit Witsel: spectaculaire terugkeer stap dichter'

Axel Witsel miste vorig seizoen amper een minuut bij Atlético Madrid, maar dit seizoen duwde ...

39
39
'Dochter in grote paniek' Ex-Lierse speler doet horrorverhaal

Sportief gaat het de laatste tijd de slechte kant uit met Willem II. Vorige week werd onze ...

8
8
Hasi maakt Club Brugge-fans compleet met de grond gelijk

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale met 2-1 van Club Brugge, maar na afloop ging het vooral over ...

183
183
Guardiola bespreekt transferopties Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne zal Manchester City aan het einde van het seizoen na tien jaar verlaten. De Rode ...

34
34
Georges-Louis Bouchez genadeloos voor Karim Belhocine

Karim Belhocine werd bij Francs Borains aangesteld met één doel: de club in de ...

36
36
'Transferbom bij Club Brugge: revelatie wil vertrekken'

Club Brugge stevent af op een drukke transferzomer, waarin tal van sterkhouders de kassa stevig ...

201
201
Straffe primeur bij Anderlecht? Hasi hakt knopen door

Hoewel het niks meer te winnen of te verliezen heeft wil RSC Anderlecht het seizoen liefst nog in ...

209
209
'Recordzomer bij Club Brugge: minstens 150 miljoen?'

Ongeacht een eventuele landstitel heeft Club Brugge alweer een boerenjaar achter de rug. Dat heeft ...

166
166
Boskamp stomverbaasd door JPL-topclub: "Compleet raadsel"

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop, de titelstrijd nadert dus zijn ...

151
151
'Union zet zinnen op pikante transfer bij Club Brugge'

Union SG en Club Brugge zijn momenteel in een verwoede strijd om de landstitel verwikkeld. En ...

546
546
'Transferschok Donnarumma: titanenstrijd barst los'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor de finale van de Champions League en daar speelde ...

174
174
Gheysens in vieze papieren: verkoop Antwerp tóch op tafel?

Antwerp FC wil dit weekend op het veld van AA Gent een grote stap richting de vijfde plaats zetten. ...

306
306
Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

Enkele dagen na de verloren bekerfinale tegen Club Brugge, heeft Anderlecht-voorzitter Wouter ...

532
532
'Exodus Club Brugge: tot zeven (!) sterkhouders naar uitgang'

Club Brugge heeft dit seizoen nog drie wedstrijden te gaan waarin het zich wil verzekeren van de ...

508
508
Fink fileert Club Brugge: "Daarmee zijn ze top in Europa"

Mathematisch kan het nog, maar op dit moment is de landstitel bijzonder onwaarschijnlijk voor KRC ...

634
634
Vandenhaute geeft zijn waarheid over breuk met Kompany

Wouter Vandenhaute blijft nadrukkelijk geviseerd worden door een deel van de achterban bij RSC ...

385
385
'Arsenal mikt hoog: Serie A-uitblinker van 100 miljoen'

Arsenal FC heeft een meer dan behoorlijk seizoen achter de rug, maar zal uiteindelijk toch weer met ...

98
98
Delirium op Mambourg! Charleroi wint spektakelstuk met 7 goals

Sporting Charleroi heeft de eindzege in de Europe Play-Offs zo goed als beet. De Carolo's leken ...

82
82
Milicevic pakt AA Gent-spelers aan: "Eén sleutelwoord"

AA Gent is bezig aan een belabberde campagne in de Champions' Play-Offs. Desondanks maken de ...

103
103

Meer sportnieuws