FC Barcelona en AC Milan hebben beide geen moeilijke avond achter de rug. In Groep H wonnen de twee favorieten niet dik, maar wel eenvoudig. Barça versloeg Viktoria Plzen met 2-0, Milan won met dezelfde cijfers van BATE Borisov. Ibrahim Afellay is nog altijd geblesseerd bij Barcelona. Bij Milan speelde Urby Emanuelson de laatste tien minuten mee en Mark van Bommel de hele wedstrijd. Clarence Seedorf kreeg rust.
FC Barcelona - Viktoria Plzen
Dani Alves had na twee minuten al de 1-0 op de schoen, maar na een geweldige combinatie met Lionel Messi schoot de Braziliaan hoog over. Na tien minuten was het wel raak, via Andrés Iniesta. Na een combinatie met Messi werkte hij in de korte hoek af. Barça was de bovenliggende partij en kreeg een aantal aardige mogelijkheden.
Messi en Pedro wisten niet te scoren, terwijl ook David Villa het vizier niet op scherp had. Aan de andere kant was er niet heel veel te beleven. Toch kroop Viktoria niet helemaal in de schulp en probeerde het af en toe toch een aanval op te zetten. Echt gevaar stichten lukte de ploeg echter niet.
In de tweede helft was het spelbeeld niet anders. Barcelona valt aan en Viktoria beperkt zich tot verdedigen. Messi liet een aantal keren zijn klasse zien, maar het laatste tikje ontbrak. Tien minuten voor tijd kon Villa de wedstrijd wel definitief op slot gooien. Het laatste deel probeerde Messi nog zijn doelpunt mee te pikken, maar dit lukte niet meer.
Scoreverloop:
1-0 (10') Andrés Iniesta
2-0 (82') David Villa
AC Milan - BATE Borisov
AC Milan begon voortvarend aan de wedstrijd. Alberto Aquilani volleerde prima, maar net over. Vervolgens kregen ook Kevin-Prince Boateng en nogmaals Aquilani de kans te scoren. Beiden lieten dit na. Ook spits Zlatan Ibrahimovic wist zijn eerste kans niet te benutten. Zijn tweede zat er wel in.
De Zweed strafte matig verdedigen van BATE genadeloos af. Kort daarvoor kregen de bezoekers overigens zelf een prima kans. Christian Abbiati voorkwam echter een achterstand met een fraaie redding. Kort voor de rust kwam Ibrahimovic nog in kansrijke positie, maar het bleef bij 1-0.
In de tweede helft had Milan ook het betere van het spel. BATE kwam nauwelijks aan te pas, maar zorgde wel voor het eerste gevaar na de rust. Twintig minuten voor tijd knalde Boateng echter de zege voor Milan binnen. Van grote afstand trof hij doel. In de slotfase werd er niet meer gescoord.
Scoreverloop:
1-0 (33') Zlatan Ibrahimovic
2-0 (70') Kevin-Prince Boateng